Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodzenie do karty graficznej

20 Gru 2010 23:37 2027 6
  • Poziom 9  
    Witam. Od kilku tygodni moja karta graficzna pracuje głośno jak Ursus. Wyczaiłem że to wina wentylatorka na karcie. Próbowałem go nasmarować ale nie za nic nie mozna się do niego dostać ma taką budowę że nie da rady. Moja karta graficzna to GeForce GTS 250 MSi. I tutaj moje pytanie czy mozna gdzies kupic sam wentylatorek czy od razu muszę wymienić całe chłodzenie bo praca z tą suszarka nie wchodzi w grę. Aha jeszcze jak rozkręciłem wentylatorek to pod spodem były takie oznakowania może się przydadzą: DC BRUSHLESS FAN YD128015EL

Chłodzenie do karty graficznej

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043840.html
    [jankolo]
  • Poziom 13  
    Kup se WD40 i pomiędzy żebrami radiatora psiknij na łożyska.Samego wiatraka nie kupisz raczej chyba że używany.Najlepiej zmień chłodzenie.
  • Poziom 9  
    Oczywiście że bym tak zrobił, ale pomiedzy żeberkami wiatraka sa poprowadzone kable i boje sie żeby całkiem go nie zepsuć.
  • Poziom 11  
    Nie bój się psikaj nic mu nie będzie
  • Poziom 9  
    Mysle że problem jednak nie leży w nienasmarowanym łożysku a w tym że wentylatorek ma delikatne luzy. Zauważyłem to dzisiaj przy rozkręcaniu delikatnie rusza się na boki co może byc przyczyną hałasu. Na jednym forum komputerowym zaproponowali mi chłodzenie AC S1 rew 2 ale on jest zbyt drogie dla mnie. Mówili tez o zwykłym wentylatorku Noiseblocker 120mm. Czy aby na pewno bedzie sie on dobrze spisywał? Gdybym go kupił to jak go mam przyczepic do karty? Masz jakies propozycje?
  • Poziom 9  
    Tak jak na zdjęciu powyżej czyli jest przykrecony do radiatora 3 śrubeczkami. Natomiast cały radiator jest przykręcony 4 śrubkami. Nie jestem pewien czy to chłodzenie które podałes wcześniej da rade schładzac ta kartę.

edit:
    Zdecydowałem się ostatecznie kupić nowe chłodzenie Arctic Cooling
    Accelero L2 PRO. Opinie o tym chłodzeniu sa bardzo dobre a kosztuje około 55zł.