Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oryginalny zegar wskazówkowy na serwomechanizmach

megabit 20 Gru 2010 23:43 5320 2
  • Oryginalny zegar wskazówkowy na serwomechanizmach

Przedstawiony zegar do wyświetlania aktualnej godziny wykorzystuje dwie oddzielne wskazówki, które wychylają się o kąt 90*. Do poruszania wskazówkami zastosowano serwomechanizmy sterowane z mikrokontrolera PIC18F2550. Na tym układzie zrealizowano również alarm, oraz pełne sterowanie przez port USB. Zegar posiada dużo mniej lub bardziej przydatnych gadżetów, lecz na zainteresowanie zasługuje sam pomysł, realizacja układowa oraz sterowanie z komputera

Oryginalny zegar wskazówkowy na serwomechanizmach Oryginalny zegar wskazówkowy na serwomechanizmach Oryginalny zegar wskazówkowy na serwomechanizmach
    Oryginalny zegar wskazówkowy na serwomechanizmach Oryginalny zegar wskazówkowy na serwomechanizmach Oryginalny zegar wskazówkowy na serwomechanizmach

Na stronie znajduje się pełen listing programu.
    Źródło: http://digital-diy.com/Swordfish-Projects/andys-geeky-clock.html

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    megabit
    Poziom 18  
    Specjalizuje się w: lampy elektronowe
    megabit napisał 336 postów o ocenie 289, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Poznań. Jest z nami od 2005 roku.
    dec1234
    Poziom 14  
    Patrząc na ten projekt nie mogę uwierzyć, że zegarek może mieć tyle ustawień :D
    I do tego USB... :D

Sam projekt dość orginalny.

Ja osobiście wskazówki bym zrobił na bazie dwóch wskaźników analogowych z wydrukowaną odpowiednią skalą plus do tego np. ATMEGA16/32 (ilość pinów) i na bazie drabinek R2R sterowanie wychyłem :)
    Maticool
    Poziom 20  
    Dla Polskich realiów, można by też zagęścić godziny do 24 na lewym zegarze. IMHO niepotrzebne są tam działki pośrednie, skoro minuty mamy obok :D.