Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie tensometru do miernika wagowego

bartas666 21 Gru 2010 00:08 3893 3
 • #1 21 Gru 2010 00:08
  bartas666
  Poziom 18  

  Witam serdecznie!
  Posiadam miernik wagowy Mettler ID3 multirange do tego puszkę z tensometrem. Z puszki wyrwano niestety kabelki. Czy ktoś z kolegów miał styczność z tą wagą i czy można liczyć na pomoc, jakiś urywek schematu bądź może fotkę gdzie dany kabelek był podłączony? Przewody, które tam są to 3 grubsze: różowy, szary i niebieski oraz 4 cienkie: zielony, biały, brązowy i żółty. Może jakaś rozpiska tych przewodów. Pozdrawiam serdecznie.

  0 3
 • Sklep HeluKabel
 • Sklep HeluKabel
 • #3 21 Gru 2010 16:58
  mawi2
  Poziom 25  

  Pytanie: Czy na pewno tensometr? , czy przetwornik magnetoelektryczny?
  Jeśli przetwornik to waga na jednym tensometrze czy na czterech?W przypadku tensometru - opis wyprowadzeń jest umieszczony na płytce drukowanej wewnątrz miernika a wyprowadzenia tensometru to google lub jeśli podasz typ przetwornika to podam kolory. Jeśli 4 przetwornikowa to opis wyprowadzeń jest w puszcze sumacyjnej. Jeśli magnetoelektryczny to jest już kilka problemów. Najpierw trzeba otworzyć niebieską puchę (uwaga na kuleczki wewątrz). Następnie odpiąć złącze przewodu zasilającego znajdujące się na płytce elektroniki i porównać z identycznym złączem znajdującym się wewnątrz miernika. połączenie przewodów 1 do 1. Pozdrawiam.

  0
 • #4 08 Sty 2011 21:59
  Kiwak
  Poziom 2  

  Może to być tensometr lub ich zestaw, może inny przetwornik; zestaw kabelków w przewodzie świadczy o tym, że jest to połączenie cyfrowe - przetwornik A/C jest w samej wadze, a ten ID3 to tylko terminal. W puszce, o której piszesz, powinna być elektronika, a do terminala zazwyczaj łączy się to-to wtyczką.
  @Mawi2, dlaczego niebieską?

  0