Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tryb oszczędnościowy. LG M1721A.

ksonko 21 Dec 2010 03:53 1316 7
    ksonko
    Level 9  
    Witam po raz kolejny!

Tym razem jest problem raczej dotyczący jakiejś pierdoły. Wszystko świeżo podłączone. Płyta główna wczoraj odebrana ze sklepu, zasilacz nowy. Grafa co prawda stara ale żadnych zarzutów do niej wcześniej nie było, to samo RAM, procek i HDD. Tym razem niestety podłączyłem wszystko tak jak powinno być, włączam kompa a tu na monitorze napis: "Tryb oszczędny" i czarny się zrobił i stoi na czuwaniu. Monitor sprawny w 100% podłączyłem konsolę gier do niego i śmiga OK. Ma ktoś jakąś idee co może być przyczyną, bo już nie wiem co mogę zrobić, pół nocy nad tym ślęczę. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam Rafał
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Rocket_Bwoy
    Level 16  
    @up. A co to ma wspólnego? POST powinien wywołać wybudzenie monitora... Chyba, że ma włączony "Quick boot" lub coś takiego.

Poza tym BSOD przy próbie ładowania systemu na złych sterownikach również wybudziłby monitor...

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    ksonko
    Level 9  
    Co do systemu, to nie - Nie instalowałem nowego ze wzg. na to że nic nie mogę zrobić z winem ponieważ się on nie uruchamia, nawet nie pokazuje ekranu startowego Gigabyte.
    Rocket_Bwoy
    Level 16  
    Sprawdź kartę graficzną w innym komputerze.
  • Helpful post
    daavid117
    Level 42  
    Wróżbici na forum! Istny fenomen. Jako, że ja takich cudownych umiejętności nie posiadam to zadam bardzo trywialne i przyziemne pytanie: gdzie podałeś konfigurację sprzętową? Takie zachowanie może być powodowane przez każdy sprzęt podłączony do płyty głównej.
    ksonko
    Level 9  
    Akurat tutaj konfiguarcja jest mało istotna... Jest taka sama jak wcześniej tyle, że na nowym zasilaczu i on jest sprawny.

@UP Daavid, sprawdziłem :) Twoja racja, przyczyną jest karta graficzna... Ehhh... Szkoda ale i tak dzisiaj planowałem jechać do PC Worlda pod wieczór i sam sobie sprezentować na święta grafikę nową. Dzięki bardzo za pomoc. Pozdrawiam! Temat do zamknięcia.

Na odczepne, konfiguracja:

Procesor: Athlon 64 x2 6000+ 3.14GHz x 2
    Pamięci: Patriot 2048MB (2x 1024MB) 800MHz
    Grafika: GeForce Palit 8600GT Sonic+
    Zasilacz: Antec 580W (modelu nie pamiętam)
    Dysk: Segate 500GB 16MB Cache
    Monitor: LG M1721A 17"
    daavid117
    Level 42  
    Nie na odczepne! Konfiguracja to podstawa przy każdym problemie. Przy tym również!