Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak syfonu kondensacyjnego w kotle z zamkniętą komorą spala

21 Gru 2010 07:43 6046 4
  • Poziom 9  
    Posiadam kocioł THEMACLASSIC F21 z zamkniętą komorą spalania. Odprowadzanie kondensatu odbywa się przed kotłem z systemu kominowego. Instalator namówił mnie na nieoryginalny system kominowy, oraz montaż odprowadzenia kondensatu bez syfonu bezpośrednio do kanalizacji (podobno się często zatyka). Teraz mam problem z pierwszym uruchomieniem, zarzucono brak oryginalnego systemu kominowego (nie ma w nim króćca pomiarowego spalin oraz nie autoryzowane kolano z odpływem kondensatu) oraz brak syfonu. Instalator nie poczuwa się do odpowiedzialności gdyż jak twierdzi pierwszy raz spotkał się z takim zarzutem, a nie jest to pierwszy jego montaż. Czy brak oryginalnego systemu kominowego może być przyczyną nie wykonania pierwszego uruchomienia? I czy da się gdzieś dokupić zestaw rurka + syfon do odprowadzenia kondensatu?

• Moderator na urlopie...
    rtroll napisał:
    Czy brak oryginalnego systemu kominowego może być przyczyną nie wykonania pierwszego uruchomienia?

Nie słyszałem jeszcze o takiej praktyce. Po prostu mają być wszystkie podstawowe elementy instalacji spalinowej, niekoniecznie "firmowej"
  • Poziom 19  
    Prawidłowo zamontowany kocioł z zamkniętą komorą spalania powinien mieć zamontowany na układzie kominowym ociekacz(w szczególnych wypadkach odstępuje się od tego) i adapter z możliwością pomiaru do analizy spalin. Ociekacz musi być połączony z kanalizacją poprzez SYFON , ponieważ w razie jego braku do przewodu kanalizacji wdmuchiwane są spaliny !!.
    System kominowy nie musi być oryginalny-wystarczy że spełni dwa powyższe warunki o których pisałem. Natomiast Twój instalator musi sie nauczyć podstaw montażu systemów spalinowych i ewentualnie poprawić na swój koszt wszystkie błędnie wykonane przez siebie prace związane z powyższym tematem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    ociekacz - jest
    adapter - ma tylko wyjście na kondensat, czy to wystarczy? czy musi być dodatkowy "otwór" do badania spalin?

czy da się gdzieś dokupić zestaw rurka + syfon do odprowadzenia kondensatu? Ewentualnie jakiś producent?
  • Poziom 19  
    rtroll napisał:
    ...oryginalnego systemu kominowego (nie ma w nim króćca pomiarowego spalin oraz nie autoryzowane kolano z odpływem kondensatu) oraz brak syfonu. ..

Skoro sam piszesz czego brakuje sprawa jest oczywista.
    Załóż adapter z dwoma wyjściami do pomiaru (spaliny i część powietrzna).
    Ociekacz zostaw połącz go z kanalizacją poprzez syfon(może być np. od pralki), koniecznie napełnij syfon wodą przed uruchomieniem kotła.
    Podejrzewam , że ze względu na brak wiedzy Twojego instalatora trzeba będzie opuszczać kocioł w dół , celem uzyskania miejsca na adapter spalin(moge się mylić).

Pozdrawiam