Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus GB 135 wentylator nie chce ruszyc

21 Gru 2010 10:50 2424 11
  • Poziom 10  
    mam Buderusa gb 135 i cos mi sie dzieje z wentylatorem,
    jak piec przestanie chodzic i chce pozniej znowu zalaczyc sie to wyskakuje blad 3C .
    zciagnolem obudowe z wentylatora i zakrecilem kolem to zaskoczyl i idzie do momentu kiedy sie wylaczy a kiedy chce znowu zalaczyc sie to wyskakuje znowu blad 3C.
    Przypuszczam ze to chyba kondersator padl , gdzie go znalesc, jak sprawdzic albo wymienic ?

pozdrawiam

Proszę poprawić pisownię i więcej nie pisać z błędami- OSTRZEŻENIE
    mod - mirrzo
  • Poziom 12  
    Witam
    Jaki masz palnik w tym kotle? Zczytaj z tabliczki lub podeślij zdjęcie.
    Prawdopodobnie to jest BE ale muszę mieć pewność
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam,
    jest to ten nr.
    BZ 1.0-18

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jaki nr kodu wyświetla się po przyciśnięciu klucza. Jak wyświetla się 3c to przyciśnij klucz i podaj mi nr kodu
  • Poziom 10  
    3C-537

Dodano po 4 [minuty]:

juz pare razy robilem tak:
    jedna reka kasuje blad a druga obracam wetylator i piec zaskakuje.
    a jak tylko kasuje blad to nie ruszy.
  • Poziom 12  
    Jeżeli dasz radę otwórz lewą stronę automatu SAFe30, pod pokrywą masz wtyczki, przesyłam poniżej link ze schematem, wypnij kostkę wentylatora i podłącz wentylator na krótko do 230V dokładnie tak jak jest na schemacie - żeby nie pomylić fazy. Oczywiście podaj napięcie do przewodu wentylatora a nie na płytę SAFa.
    Jeżeli wentylator będzie poprawnie pracował to przyczyny trzeba szukać w automacie. Jeżeli nie ruszy lub ruszy z oporami to najprawdopodobniej będzie to kondensator(koszt ok 20eur netto), lub uzwojenie wentylatora(ok 115 eur netto)
    Nie wiem czy poradzisz sobie z wymianą uzwojenia, lepiej chyba zawołać serwis:|
    Link
    http://www.ins-tech.pl/buderus/SAFe30/schemat_SAFe30.pdf

Dodano po 1 [minuty]:

Dobrze byłoby jeszcze zmierzyć napięcie na tej kostce żeby mieć pewność że jest poprawne
  • Poziom 10  
    wszystko zrobilem jak piszesz.
    podlaczylem prad i nic
    jak pokrecilem wentylatorem ro zaczal sie krecic !!
    jak piszesz to chyka kondensator, wiesz jaki tam ma byc i moze jakis zchemat
    DZIEKUJE i pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Kondensator ma tylko krótkie oznaczenie 3MF, mogę jutro sprawdzić czy jest w magazynie centralnym, jak chcesz zamówić to na maila prześlij zamówienie.
    Może uda się Tobie odczytać parametry z kondensatora i znajdziesz gdzieś w jakimś sklepie z elektroniką, nie wiem czy będzie działało, nie wiem czy wtyczki będą pasować, nie podłączałem nigdy innych części
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    a nie jest on wlutowany ?
    jak bys umial dowiedziec sie jaki to ma byc to byl bym bardzo wdzieczny.
    cos takiego tam na nim pisze:
    63U03L LXG 68µF
    patrzylem juz w internecie ale nic takiego nie umie znalesc .

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawaim

Proszę poprawić pisownię i więcej nie pisać z błędami
    mod - mirrzo
  • Poziom 12  
    Z tym kondensatorem Tobie nie pomogę, nie jestem elektronikiem, może gdzieś na forum o "kondensatorach" ktoś pomoże, ja wymieniam na oryginał i po problemie
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    znalazlem nr.:
    5885662 Buderus Kondensator 3MF
    cena jak pisales 20 euro

Dodano po 2 [godziny] 4 [minuty]:

szukalem w internecie i znalazlem ten kondensator 3MF ale wygladal troche inaczej raczej taki sam jak na pompie olejowej . Moglbys jeszcze raz sprawdzic ten nr.
    Buderus GB135 kondensator do dmuchawy

pozdrawiam

Proszę poprawić pisownię i więcej nie pisać z błędami
    mod - mirrzo
  • Poziom 10  
    Witam,
    kupiłem nową dmuchawe .