Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra g Czujnik temperatury otoczenia

Meteo33 21 Dec 2010 11:18 3249 2
 • #1
  Meteo33
  Level 17  
  Witam
  Czujnik wskazuje mi albo ponad 60 stopni albo pokazują się kreski. Nie wiem jaki to czujnik więc nie wiem jaki powinien mieć zakres rezystancji od temp. Podpiąłem omomierz w mieszkaniu i wskazywał 200 omów. Wystawiłem czujnik za okno (temp -1) i rezystancja skoczyła do 14 kiloomów. W pokoju spadła (spadała dużo dłużej niż rosła) spadła do 5 kiloomów, a pod lampką do 3.
  Czy czujnik jest uszkodzony? Ktoś wie jaki to typ czujnika (to poszukam w necie charakterystyki)?
  Pozdrawiam
 • #2
  netymark
  Level 10  
  Temat pewnie nieaktualny bo trochę czasu minęło ale dla potomnych nie ma co kombinować z oporami ponieważ na aledrogo najtańszy nowy oryginalny termometr kosztuje na chwilę obecną 12 zł + 6 zł wysyłka. Termometr pasuje do większości modeli ale nie do wszystkich.
  W astrze g masz go pod przednim zderzakiem, w astrze f w rogu zderzaka przedniego od spodu, w corsie b / tigra / combo na pasie przednim.
  Po wymianie termometru wskazania wrócą do normy.
  Jeśli auto jest po wypadku przodem, możliwe, że uszkodzone zostały kable od termometru, dwa przewody w kolorze: niebieski oraz niebieski z białym paskiem. Trzeba sprawdzić instalację z przodu od termometru w kierunku środka auta. Już miałem takie przypadki na warsztacie.
  pzdr
 • Helpful post
  #3
  ociz
  Moderator of Cars
  Przy 20°C powinien mieć około 6,2KOhm, raczej nie znajdziesz termistora o takiej charakterystyce więc tak jak wyżej napisane nowy czujnik, najlepiej oryginał bo nie są drogie.