Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką kasę fiskalną - opinie?

mowmidobrzee 21 Dec 2010 11:25 2256 4
    mowmidobrzee
    Level 1  
    Witam.
    Chciałbym poznać Waszą opinię na temat kas fiskalnych?
    Właściwie jestem zainteresowany kupnem modelu:
    SHARP ER-A227P

Problem tkwi w tym, że nie mam konkretnej opinii na temat tej kasy?
    Ewentualnie czy jest coś w miarę porównywalnego, jeżeli tak to co polecacie?
    Czy nie będzie problemu połączenia tej kasy min. z Subiegt GT czy CDN Optima?
    Który program jest lepszy?

Kasa ma obsługiwać nieduży sklep wędkarski.
    Więc nie trzeba mi kokosów, aby to jednak jakoś wszystko bezproblemowo działało :)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    dziloo
    Level 13  
    Wybaczcie, ale moim zdaniem 227 to dziadostwo. Maluszek Sharpa produkowany w byłej Czechosłowacji. Nie polecam. Wiesza się, ślimaczy, podły, grzejący się padający akumulator, kluczyki typu Euro ...etc. Parę stówek dołóż i kup:
    SHARP ER-237P
    Tylko nie wiem jak to będzie z twoim subiektem, czy CDN-em...
    Serwisant2011
    Level 9  
    Niestety ale nie zgadzam się z moim przedmówcą, osobiście polecam kasę ER- A227p, kolega napisał, że się "ślimaczy" każda kasa, która pracuje już dłuższy czas a co za tym idzie ma już mało miejsca w pamięci fiskalnej wolniej działa to normalne (ale spokojnie mówię tu o okresie ok 3-4 lat), następnie: "wiesza się" 227P posiada coś takiego jak "tryb oszczędności energii" jeśli pracuje z akumulatora po okresie ok 30 sekund kasa zaczyna pobierać minimalne napięcie, wyświetlacz gaśnie itp. a to po to żeby wydłużyć pracę na własnym zasilaniu, aby wrócić do normalnego stanu wciskamy klawisz przesuwania papieru i dalej możemy pracować (tryb jest nieaktywny gdy kasa jest podłączona do napięcia), "grzejący się akumulator"... tylko niewłaściwe ładowanie może to spowodować. mowmidobrzee napisał, że kasa ma obsługiwać nieduży sklep wędkarski a ER-237p to kasa bardziej zaawansowana uważam że 227p to dobry wybór
    dziloo
    Level 13  
    Można długo polemizowć o tym która kasa lepsza, tak samo jak o tym który samochód lepszy.
    Dwa ważne pytanka do mowmidobrze:
    1) Ile paragonów dziennie (orientacyjnie) zamierzasz wydawać ?
    2) W sklepiku obsługiwać klientów będziesz Ty, czy zatrudniony przez Ciebie sprzedawca?

I jeszcze jedno mniej ważne: Jaki masz budżet na zakup kasy?

Bez tych informacji w tej dyskusji ani rusz...
    melbi
    Level 2  
    zakup odpowiedniej kasy fiskalnej to istotna sprawa, najlepiej kupić ją w salonie, który głównie się w ty trudni - osobiście mogę polecić profesjonalną sieć sprzedaży Link - jestem w pełni usatysfakcjonowana z zakupu oraz wdzięczna za fachową poradę