Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plyta indukcyjna Eltac in20 - co to za element?

21 Gru 2010 13:38 7641 3
  • Poziom 28  
    Witam.
    Mam uszkodzona płytę Eltac in20 (po zalaniu) Wymieniłem rezystor na zalaniu 38Ω - płyta ruszyła, ale nie grzeje - kładę garnek metalowy i próbuje się włączyć grzanie kilka razy, po czym płyta się wyłącza.

W centralnej części cewki indukcyjnej są 2 elementy - jeden to chyba jakiś bezpiecznik termiczny (albo coś innego), a drugie to? Wygląda jak dioda 1N4148, ale nie ma żadnych symboli i wydaje mi się ze ten element jest uszkodzony. Fotka przedstawia ten element - proszę o pomoc w ustaleni tożsamości w/w elementu
    Pozdrawiam
    Plyta indukcyjna Eltac in20 - co to za element?
  • Poziom 22  
    To powinien być termistor, do przekazywania informacji o nagrzaniu pola. Proponuję go sprawdzić miernikiem i zobaczyć czy zmienia rezystancję w zależności od zmian temperatury. Jaką powinien mieć charakterystykę niestety dla tego modelu nie wiem.
  • Poziom 28  
    i tak tez jest jak piszesz - termistor. Znalazłem jeszcze jeden uszkodzony element - rezystor 82om 2W - po wymianie główny scalak wystrzelił w powietrze i teraz nie da się juz odczytać jego modelu - może ktoś wie co tam siedzi?