Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk Saunier Duval THEMIS 23 E - nie włącza się, tykanie

gezzini 21 Gru 2010 15:07 6693 2
  • #1 21 Gru 2010 15:07
    gezzini
    Poziom 11  

Witam serdecznie,

od kilku dni czasami piecyk cykał ok. 8 razy i się sam wyłączał, najczęściej, gdy przyszliśmy po całym dniu i go włączyliśmy, pompa zaczęła pracować i po chwili cyk cyk cyk cyk cyk i się wyłączał, ponowne włączenie tez czesto znowu sie wyłączał, az normalnie chodził.
    Czasem w czasie pracy sam się wyłączył i ponowne włączenie i ok.

Wczoraj piecyk cykał i się wyłączył i już za diabła nie można go włączyć, dioda czerwona nie świeci, włączenie wająchą lub woda bieżąca w ogole go nie uruchamia.

HELP...

Wskaźnik ciśnienia pokazuje poniżej 1 bara, a ma być 1-2 bar, ale za diabła nie wiem jak go napełnić, otworzyłem go, jest od spodu 5 rur, nawet wg jakiś tam podobnych instrukcji pootwierałem zawory na rurach, te małe śruborkętem, odpowietrznik na pompie odkręciłęm i nic... zero efektu.

HELP co to może być... wczoraj jakimś cudem poruszałęm piecykiem, tym wewnątrz czarnym elementem gdzie jest ta wajcha i odpalił, nawet wyciągnałem ten element z 2 śrub i patrzałem czy działa poprawnie, nawet zwarłęm te wtyczki co idą... nic... zero efektu... Chodz delikatnie słychać cichutko że jak jest włączony włącznik, to cichutko coś tam pracuje, jak jakiś prostownik czy coś... ale pompa zero, nie cyka zapalarka nic... Gaz jest, prad jest...

HELP, jesli ktos moze pomoc, to prosze o konkretne info, co zrobić... Jak napełnić ukłąd do 2 barów.

Zdjęcia poniżej:

Piecyk Saunier Duval THEMIS 23 E - nie włącza się, tykanie Piecyk Saunier Duval THEMIS 23 E - nie włącza się, tykanie Piecyk Saunier Duval THEMIS 23 E - nie włącza się, tykanie Piecyk Saunier Duval THEMIS 23 E - nie włącza się, tykanie Piecyk Saunier Duval THEMIS 23 E - nie włącza się, tykanie

• #3 28 Gru 2010 19:04
    klopka
    Poziom 9  

Mój poprzedni post dotyczył odpowietrzania układu. Okazuje się jednak, że sprawa napełniania układu nie jest taka prosta. W moim przypadku nie ma żadnego zaworu podłączonego do wody. Znalazłem pod wanną dwie końcówki rur z kaloryfera do podłączenia wody do napełniania. Tak chyba kiedyś robili fachowcy!!! Podłączyłem wąż i nalałem wody do układu. Ciśnienie wody podskoczyło w układzie. Dopiero potem odpowietrzałem układ tak jak to jest napisane w poprzednim poście. i jest ok.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME