Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ASrock 775dual-vsta i stan wstrzymania

konrad_gom 21 Dec 2010 17:26 1892 6
 • #1
  konrad_gom
  Level 18  
  Witam,
  kombinuję w biosie i znaleźć nie mogę jakichś ustawień odpowiadających za stan wstrzymania na tejże płycie: ASrock 775dual-vsta. Po kliknięciu na Stan wstrzymania w Win XP SP2, wyłącza się tylko dysk, cooler procesora i karty graficznej działają, a monitor przechodzi w stan uśpienia. Jak to rozwiązać, żeby komputer całkiem przeszedł w stan wstrzymania?
 • #3
  konrad_gom
  Level 18  
  Złe odnosisz wrażenie... I nie rób z siebie wszechwiedzącego, bo coś pojęcia o komputerach mam jak wiele osób a Wy moderatorzy niejednokrotnie patrzycie z góry na resztę z pogardą. Jakoś nie zauważyłem podobnego przypadku w innych komputerach, zawsze "wyłączały się" wszystkie podzespoły i migała tylko dioda power w obudowie. a teraz działa wszystko oprócz dysku...


  Moderated By Matuzalem:

  Powściągnąć język racz - pkt 10.8 Regulaminu.

 • #4
  tronic1
  IT specialist
  http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/360,3,Zarządzanie_energią_i_zamykanie.aspx
  W biosie masz jakieś opcje związane z wentylatorem procesora ? Karta graficzna "usypia się " bo wyłącza sygnał na monitor a dlaczego nie wyłącza wentylatora ? Będzie trudno ustalić. Trzeba doświadczać, zainstalować najnowsze sterowniki do k.graficznej, sprawdzić ustawienia Power w biosie lub karta graficzna ma taki feler. Niektórzy mają odwrotny problem, wentylator na grafice nie włącza się po wyjściu z wstrzymania, czyli twoja przypadłość jest bezpieczniejsza.
 • #5
  konrad_gom
  Level 18  
  Przedtem było wszystko OK, w kompie została wymieniona płyta i zasilacz bo padły. Stara płyta to Asus P5P800. Sterowniki do GF FX5500 wgrałem zaraz po zmianie płyty na najnowsze ze strony NVidii. W Biosie czegoś związanego z coolerem procesora nie widzę. Właśnie, dlaczego też grafa się usypia a cooler działa...? Zresztą - prawie wszystko działa oprócz dysku
 • #6
  tronic1
  IT specialist
  No właśnie, działanie tych funkcji zależy w dużej mierze od płyty, biosu. Nie znajdziesz gotowego rozwiązania, musisz doświadczać z ustawieniami w biosie w Power Management. Sprawdź na stronie producenta czy nie ma nowszego biosu do twojej płyty.
 • #7
  keco
  Level 1  
  Trzeba ustawić w Biosie - Power Menagment - Sleep State - S1/POS zmienić na S3/STR (nie wiem co to za cuda... ale u mnie działa :) )