Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router nie łączy z pc. Carrier POE adapter.

dawx 21 Dec 2010 18:03 8049 9
 • #1
  dawx
  Level 9  
  Kupiłem router Belkin f5d7234-4-h v5, zrobiłem wszystko jak każe instrukcja, a gdy wrzucam płytę, nie łączy się z komputerem, wszystkie diody świecą, ta internet miga na pomarańczowo. Nie mogę się z tym uporać, pomocy.

  Mam jeszcze pytanie co to jest i do czego służy:
  carrier POE adapter
 • #2
  sanatarium
  Level 22  
  wejdz na router poprzez przegladarke wpisujac adres routera, powinno byc w instrukcji. Co to jest POE => GOOGLE powie :)
 • #3
  dawx
  Level 9  
  Ja mam takie urządzenie w którym są 2 wejścia POE i LAN, do POE wchodzi antena a do LAN kabel od kompa i nie wiem czy to jest modem (co to w ogóle modem)?
  Chcę rozdzielić łącze na 2 kompy, zeby to zrobić muszę podłączyć router do modemu, a ja mam tylko to POE, z tym tez da rade?

  edit: nic nie ma w instrukcji o tym co pisałeś.
 • #4
  sanatarium
  Level 22  
  ten sprzet to jest router bez modemu, napisz jakiego masz dostawce internetowego, kabel jest oryginalny, czy robiony, moze masz uszkodzony kabel
 • #5
  kafart
  Level 14  
  PoE - Power over Ethernet - jest to przesylanie zasilania po skretce na odpowiednich zylach z tego co pamietam to (4,5 oraz 7,8)
  LAN - jak sama nazwa mowi polaczenie LAN
 • #6
  dawx
  Level 9  
  internet radiowy 512kb/s, bedzie 6mb/s, chcę go rozdzielić na 2 kompy mam router i to coś POE, kabel dostałem z routerem, oraz kupiłem nowy, nie możliwe by był uszkodzony bo gdy nie podłączam routera to internet chodzi a gdy go połączę przy instalacji nie może połączyć się komputer z routerem

  Ogólnie chce wiedzieć czy to POE wystarczy, czy też trzeba kupić modem?
 • #7
  sanatarium
  Level 22  
  napisz jak masz wykonana instalacje, czy z antena z dachu jest podlaczona do jakiegos urzadzenia, jesli tak to laczysz to urzadzenie z Twoim routerem skretka komputerowa do lewego wejscia, komputer 1 do LAN1 komp 2 do LAN2

  Proszę poprawić niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Router nie łączy z pc. Carrier POE adapter. Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
 • #8
  dawx
  Level 9  
  a więc tak:
  Kabel od anteny wchodzi do takiego urządzenia
  Router nie łączy z pc. Carrier POE adapter.
  do wejścia POE, z LAN wychodzi skrętka, która idzie do kompa.

  Teraz chce mieć to na 2 komputery, czyli podpinam tą skrętkę z LAN do routera i z routera drugi kabel (też skrętką) podpinam do komputera.
 • #9
  Easy-Wifi
  Level 16  
  No i wszystko powinno działać. Ewentualnie zrób tak jak radzi ktoś powyżej,czyli poprzez przegladarke wpisujac adres routera.
 • #10
  dawx
  Level 9  
  wymienili mi na inny model, ponieważ tamten prawdopodobnie był uszkodzony, teraz wszystko chodzi, thx.