Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router nie łączy z pc. Carrier POE adapter.

dawx 21 Dec 2010 18:03 8049 9
    dawx
    Level 9  
    Kupiłem router Belkin f5d7234-4-h v5, zrobiłem wszystko jak każe instrukcja, a gdy wrzucam płytę, nie łączy się z komputerem, wszystkie diody świecą, ta internet miga na pomarańczowo. Nie mogę się z tym uporać, pomocy.

Mam jeszcze pytanie co to jest i do czego służy:
    carrier POE adapter
    sanatarium
    Level 22  
    wejdz na router poprzez przegladarke wpisujac adres routera, powinno byc w instrukcji. Co to jest POE => GOOGLE powie :)
    dawx
    Level 9  
    Ja mam takie urządzenie w którym są 2 wejścia POE i LAN, do POE wchodzi antena a do LAN kabel od kompa i nie wiem czy to jest modem (co to w ogóle modem)?
    Chcę rozdzielić łącze na 2 kompy, zeby to zrobić muszę podłączyć router do modemu, a ja mam tylko to POE, z tym tez da rade?

edit: nic nie ma w instrukcji o tym co pisałeś.
    sanatarium
    Level 22  
    ten sprzet to jest router bez modemu, napisz jakiego masz dostawce internetowego, kabel jest oryginalny, czy robiony, moze masz uszkodzony kabel
    kafart
    Level 14  
    PoE - Power over Ethernet - jest to przesylanie zasilania po skretce na odpowiednich zylach z tego co pamietam to (4,5 oraz 7,8)
    LAN - jak sama nazwa mowi polaczenie LAN
    dawx
    Level 9  
    internet radiowy 512kb/s, bedzie 6mb/s, chcę go rozdzielić na 2 kompy mam router i to coś POE, kabel dostałem z routerem, oraz kupiłem nowy, nie możliwe by był uszkodzony bo gdy nie podłączam routera to internet chodzi a gdy go połączę przy instalacji nie może połączyć się komputer z routerem

Ogólnie chce wiedzieć czy to POE wystarczy, czy też trzeba kupić modem?
    sanatarium
    Level 22  
    napisz jak masz wykonana instalacje, czy z antena z dachu jest podlaczona do jakiegos urzadzenia, jesli tak to laczysz to urzadzenie z Twoim routerem skretka komputerowa do lewego wejscia, komputer 1 do LAN1 komp 2 do LAN2

Proszę poprawić niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Router nie łączy z pc. Carrier POE adapter. Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
    dawx
    Level 9  
    a więc tak:
    Kabel od anteny wchodzi do takiego urządzenia
    Router nie łączy z pc. Carrier POE adapter.
    do wejścia POE, z LAN wychodzi skrętka, która idzie do kompa.

Teraz chce mieć to na 2 komputery, czyli podpinam tą skrętkę z LAN do routera i z routera drugi kabel (też skrętką) podpinam do komputera.
    Easy-Wifi
    Level 16  
    No i wszystko powinno działać. Ewentualnie zrób tak jak radzi ktoś powyżej,czyli poprzez przegladarke wpisujac adres routera.
    dawx
    Level 9  
    wymienili mi na inny model, ponieważ tamten prawdopodobnie był uszkodzony, teraz wszystko chodzi, thx.