Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV nie widzi dysku zewnętrznego

kijopek 18 Mar 2011 19:08 131337 98
  • #31 18 Mar 2011 19:08
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Prawdopodobnie w żadnej instrukcji tv Sony nie ma wzmianki że oficjalnie w usb jest wspierany NTFS.
    Być może jakaś programowa blokada.

• Sklep HeluKabel
  • #32 19 Mar 2011 11:57
    fiedo
    Poziom 11  

Mój problem został rozwiązany przy pomocy użytkownika janekzawo.
    Który to roponuje zastosowanie darmowego programu EASEUS Partition Master 7.1.1 Home Edition
    Mi pomógł format właśnie tym programem (nie ma znaczenia czy FAT32 czy NTFS) - Wspomniany pendrive 4GB, którego mój KDL-37EX401 nie widział.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1897633.html

Proszę napisać o swoich efektach.

Pozdrawiam

• Sklep HeluKabel
  • #33 04 Kwi 2011 19:56
    ryszard_w
    Poziom 2  

Fiedo.Powiedz czy mimo że teraz twój soniacz widzi dysk (pendrive) to jeszcze możesz z niego filmy oglądać lub zdjęcia?opisz cos wiecej.
    Dodam że mój KDL-47W5500 widział pendrive traveldata kingston 8BG ale nie chciał czytać filmów dlatego sie zastanawiam w jakim formacie mają być te pliki żeby czytał ?

• #34 04 Kwi 2011 20:37
    swiderro
    Poziom 9  

LG 37LE5300
    W koncu kupiłem ten TV
    wszystko ładnie piękinie , filmy działają z pendriva super ...ale...
    kupiłem dysk twardy 1TB SATA
    Seagate 12 1TB sata3 7200/32 st31000524as
    i obudowe do tego dysku na usb
    obudowa 3.5" welland me-740s usb 3.0

zrobiłem inicjacje dysku pod vista twardy format na NTFS
    w kompie wszystko smiga ze az miło
    a pod TV dysk nie jest wykrywany, podłączam go oczywiscie zasilaczem pod prąd dołączonym przez producenta obudowy, dioda na obudowie sie pali a tv go nie widzi
    miał ktos podobnie prosze o pomoc, bo normalnie ręce mi podają
    w instrukcji jest ze obsługuje dyski 3,5" do 1TB

• #35 05 Kwi 2011 17:42
    fiedo
    Poziom 11  

ryszard_w napisał:
    Fiedo.Powiedz czy mimo że teraz twój soniacz widzi dysk (pendrive) to jeszcze możesz z niego filmy oglądać lub zdjęcia?opisz cos wiecej.
    Dodam że mój KDL-47W5500 widział pendrive traveldata kingston 8BG ale nie chciał czytać filmów dlatego sie zastanawiam w jakim formacie mają być te pliki żeby czytał ?

Tak po formcie tym programem (wspomnianym wyżej) pendrive został zauważony przez telewizor.
    Ale czyta tez pliki *.jpg, *.mp3 oraz *.avi, czyli to na czym mi najbardziej zależało.
    Co więcej mogę napisać? oglądam na nim normalnie film i słucham muzyki. Widzi pendriva i jego zawartość.

Może Twój nie chciał czytać filmów bo może rozszerzenie było np *.rmvb (SONY tych plików nie czyta)
    Moją 16GB DataTraveler 101 G2 NTFS czyta bez problemu.

Polecam i Tobie wypróbowanie formatowania tym programem (nic nie tracisz) a możesz zyskać

swiderro

Przeczytaj mój post 2 posty wyżej i wypróbuj program. Tak samo miałem ze swoim pendrivem.

• #36 05 Kwi 2011 23:04
    ryszard_w
    Poziom 2  

No właśnie tak zrobiłem jak podpowiadałeś.na razie tego nie sprawdziłem bo jestem teraz za granicą i w weekend bedę w domu.Jednak zanim uruchomiłem programik zwróciłem uwagę na to że mój pendrive był w formacie FAT32 ale oczywiście nieomieszkałem go sformatować ponownie tez na FAT32 tak jak mówie sprawdzę w weekend puki co dzieki za odpowiedź

• #37 06 Kwi 2011 18:14
    swiderro
    Poziom 9  

Ehh odezwałem sie w tej sprawie do LG
    opisałem problem ze mi nie czyta dysku 3,5" SATA w obudowie na USB a komputer czyta
    Chłopaki ze wsparcia technicznego prosili abym sprawdził inny dysk ale nie pendriva
    i tak pozyczyłem dysk WD my passport 2,5" czyta bez problemu tez w NTFS....juz mi rece opadły bo powiedzieli ze jak bedzie czytac inny dysk to prawie na 100% nie jest to problem TV tylko dysku
    ....tylko to nowy dysk...nowa obudowa....i na kompach smiga az miło
    zastanawiam sie czy to moze przez USB 3.0 ale producent obudowy pisze ze sa kompatybilne z wczesniejszymi wersjami USB, szkoda bo nie mam innej obudowy do dysku 3.5" SATA na USB 2.0

Napisałem znowu do LG ze inny dysk działa z zapytaniem czemu mój nie działa
    Kurcze dysk podłaczony do TV pali sie dioda na obudowie dotykam czuje ze dysk chodzi a jednak......tv go nie widzi
    Szlag mnie trafi bo dysk i obudowe kupiłem specjalnie do TV , a TV kupiłem specjalnie zeby ogladac filmy z dysku
    wszystko swieże i nowe
    no nic dzis chyba przerzuce zawartosc dysku na kompa i spróbuje ten program do formatowania, napisze o efektach
    szczerze powiem ze ten program to moja ostatnia nadzieja

• #38 07 Kwi 2011 07:31
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Parametry portów USB są następujące:
    USB 1.1, 2.0 5V 500mA
    ( USB 3.0 5V 900mA )
    Większość dysków 3,5" SATA przekracza tą wartość 500mA.
    Może pomoże obudowa z dodatkowym zasilaniem zewnętrznym.

• #39 07 Kwi 2011 13:16
    swiderro
    Poziom 9  

USB 1.1, 2.0 5V 500mA
    ( USB 3.0 5V 900mA )
    wiem wiem o tym

ale do obudowy został dołaczony zasilacz oryginalny od producenta obudowy w której zastosowano usb 3.0
    na zasilaczu jest 0.8A
    i zasilacz sie pali po podłaczeniu do TV i czuc w dotyku ze działa

a pod komputerem działa bez problemu
    hm...musze skołowac obudowe do 3,5" na usb2.0

dysk jest SATA III i moze tylko TV czyta tylko SATA I i SATA II

• #40 07 Kwi 2011 21:32
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Nie patrz co na zasilaczu tylko ile pobiera dysk.

Ja używam dyski 2.5" Dysk Hitachi Travelstar 7K500, 2.5'', 160 - 500 GB, SATA/ 300, 7200RPM, 16MB cache w tanich obudowach Vaio. W lg 37le 5300.

( Dysk jest SATA III i moze tylko TV czyta tylko SATA I i SATA II - w instrukcji LG 37LE5300 nie wspominają o tym tylko podają:

W przypadku wielu partycji utworzonych w pamięci USB lub używania uniwersalnego czytnika kart USB
    możliwe jest używanie do 4 partycji lub urządzeń pamięci USB.
    ►► Jeżeli pamięć USB jest podłączona do uniwersalnego czytnika kart USB, informacje o pojemności pamięci mogą
    nie zostać wykryte.
    ►► Jeżeli pamięć USB działa nieprawidłowo należy ją odłączyć, a następnie podłączyć ponownie.
    ►► Szybkość wykrywania pamięci USB zależy od modelu urządzenia.
    ►► Jeżeli urządzenie USB podłączane jest w trybie czuwania, po włączeniu telewizora zostanie automatycznie
    załadowany odpowiedni dysk twardy.
    ►► Zalecana pojemność to 1 TB lub mniej dla zewnętrznego dysku twardego USB i 32 GB lub mniej dla karty
    pamięci USB.
    ►► Urządzenie z większą pojemnością może nie działać poprawnie.
    ►► Jeśli zewnętrzny dysk twardy USB z funkcją Energy Saving (Oszczędzanie energii) nie działa, wyłącz
    twardy dysk i włącz go ponownie.
    ►►Urządzenia pamięci masowej USB w standardzie niższym niż USB 2.0 również są obsługiwane. Mogą one
    jednak działać nieprawidłowo podczas korzystania z listy filmów.
    ►►Maksymalna liczba plików w folderze: mniej niż 1000 plików w folderze

• Obsługiwane są filmy w standardzie HD o maksymalnej rozdzielczości 1920x1080@25/30P lub 1280x720@50/60P,
    zależnie od liczby klatek na sekundę.
    • Filmy o rozdzielczości większej niż 1920x1080@25/30P lub 1280x720@50/60P mogą nie być odt warzane poprawnie,
    zależnie od liczby klatek na sekundę.
    • Typy lub formaty plików wideo inne niż określone mogą nie działać prawidłowo.
    • Maksymalna szybkość transmisji bitów odtwarzanych plików wideo to 20 Mbps. (Tylko, Motion JPEG : 10 Mbps)
    • Firma LG nie gwarantuje płynnego odtwarzania plików zakodowanych za pomocą kodeka H.264/AVC w przypadku profilu
    kodowania 4.1 lub wyższego.
    • Kodek audio DTS nie jest obsługiwany.
    • Nie można odtwarzać plików wideo większych niż 30 GB
    • Plik wideo DivX i plik napisów muszą znajdować się w tym samym folderze.
    • Nazwa pliku wideo oraz nazwa pliku napisów muszą być identyczne, aby napisy były wyświetlane.
    • Odtwarzanie wideo przy pomocy urządzeń niewspierających trybu USB High Speed może odbywać się
    nieprawidłowo.
    • Pliki zakodowane przy użyciu algorytmu kompresji obrazu GMC (Global Motion Compensation) mogą nie być
    odtwarzane.
    • Jeżeli oglądasz film korzystając z funkcji Lista filmów, możesz wyregulować obraz za pomocą przycisku Oszczędzanie
    Energii i Tryb Av na pilocie zdalnego sterowania. Ustawienia użytkownika dla każdego trybu obrazu nie działają. )

• #41 08 Kwi 2011 12:40
    swiderro
    Poziom 9  

wieczorem spawdze ile dysk pobiera prądu, ale

wiekszosc tych zeczy czytałem to na stronie LG

w instrukcji jest tez napisane:
    "Urządzenie pamięci masowej USB korzystające z funkcji automatycznego rozpoznawania programu może
    nie zostać rozpoznane."
    Jak moge sprawdzic czy mój dysk korzysta z funkcji automatycznego rozpoznawania programów???

"Urządzenie pamięci masowej USB korzystające z własnego sterownika może nie zostać rozpoznane."
    Do dysku nie miałem dołaczonego zadnego dodatkowego oprogramowania wiec to chyba nie to

"Firma LG nie gwarantuje płynnego odtwarzania plików zakodowanych za pomocą kodeka H.264/AVC w przypadku profilu
    kodowania 4.1 lub wyższego. "

przecież to paranoja w necie wszystkie filmy w mkv maja profil od 4.1 do 4.5

• #42 08 Kwi 2011 15:36
    1 PAWEL
    Poziom 41  

"Urządzenie pamięci masowej USB korzystające z funkcji automatycznego rozpoznawania programu może
    nie zostać rozpoznane."

Przy włączonym tv i podłączeniu dysku pojawia się plansza USB ładowanie i plansza 2 z opcją wyboru Listy

TV nie widzi dysku zewnętrznego TV nie widzi dysku zewnętrznego

• #43 12 Kwi 2011 19:09
    swiderro
    Poziom 9  

w koncu udało sie ...okazało sie ze tv nie radzi sobie z obudowa usb 3.0 po przełozeniu dysku w obudowe 2.0 działa bez problemu

szkoda tylko ze ten tv prawie w ogółe nie czyta mkv
    wszsytko co znalazłem to mkv z profilem wiekszym niz 4.1 a własnie takich on nie czyta

• #44 16 Kwi 2011 16:44
    mlek
    Poziom 10  

System FAT 32 ma ograniczenie wielkości pliku do 2GB, więc filmy w HD trzeba dzielić na kawałki.
    U mnie działa m2ts z pendriva.

• #45 19 Kwi 2011 12:43
    kapitansowa
    Poziom 10  

Witam Wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Posiadam tel. sony 46hx800, nie było dla mnie zaskoczeniem, że port usb obsuługuje urządzenia pamięci masowej sformatowane jedynie w FAT32, natomiast zastanawia mnie inna rzecz, dlaczego dysk USB (120 gb SATA + jakaś obudowa 4WORLD) po podłaćzeniu do gniazda USB nie startuje i wymaga dodatkowego zasialania (tutaj akurat wykorzystuje gniazdo USB i dodatkowe zasilanie z nBoxa i w jakiś sposób problem jest rozwiązany).
    Co jest bezpośrednią przyczyną tego że dysk nie działa bez dodatkowego zasilanai na TV. Nasuwa się jedna sugestia, że nie jest prawdą że kązde złączę USB ma parametry takie jak pisano wyżej tj.: USB 2.0 5V 500mA

Dodam żę:

- port USB w TV to USB 2.0
    - dysk USB o którym mowa działa, zaznaczam bez dodatkowego zasilania na: PS3, na laptopie, w odtwarzaczu DVD bellwood, nie miałem z nim nigdy problemu, odpalał na każdym urządzeniu,

Macie może jakiś pomysł o co chodzi? Z góry dzięki za sugestie.

PS
    Na soniaczach z 2011 będzie można odpalić dyski sformatowane w exFAT.

• #46 25 Kwi 2011 11:56
    turecki2007
    Poziom 1  

Witam
    od paru dni posiadam Sony 46hx800, i niestety ma z nim dwa problemy

- pierwszy to już tu opisywany(usb) nie widzi żadnych filmów MKv czy mpg4, oraz ma problemy z odczytywaniem nawet plików zapisywanych na aparatach Sony
    - drugi skonfigurowałem sieć DLNA, tu mała ciekawostka nie mogłem nawiązać połączenia za pomocą ALLShare Samsunga, a po zainstalowaniu Mezzmo prawie wszystko hula ok- zdjęcia i niekture pliki nagrywane Sony JVC już nie. I dodatków pojawia się taki sam problem jak z usb nie widzi plików filmowych.
    czy może ktoś z forumowiczów rozwiązał ten problem jeżeli tak to proszę o pomoc

• #47 06 Maj 2011 08:42
    Adinfo
    Poziom 10  

Witam

Od paru tygodni robiłem przymiarki do zakupu dysku 1TB w celu podłączenia do TV oraz Manty. W końcu nadarzyła się okazja aby przetestować dysk Seagate FreeAgent Desk External Drive 1TB (standardowo NTFS). Sprawdzałem go w Mancie Emperor-056, Sony KDL-46EX500 oraz Samsungu 42c530. Dysk Seagate 1TB został wykryty przez oba telewizory oraz Mantę dopiero po sformatowaniu go na FAT32. Jedynie co to trzeba było czekać aż "zaskoczy". Początkowo zmieniałem rozmiary partycji i kombinowałem czemu nie chodzi. W przypadku Sony dysk zaskakiwał po jakichś 3 minutach od momentu podpięcia, Samsung nieco dłużej, Manta zaskakiwała po jakichś 5-8 minutach. Manta widziała dysk, ale jeżeli występowały na nim pliki z polskimi znakami to czasami się wieszała. Jak zmieniłem nazwy plików aby nie miały polskich znaków to wszystko działało. Nie miałem problemów ze sformatowaniem na FAT32 przy pojemności 1TB. Wystarczyło pobrać z internetu program FAT32format.exe. Postępowanie przy formatowaniu tak dużych partycji na dyskach zewnętrznych jest następujące (Window Vista/7) Przypuszczam, że dla XP będzie podobnie:

1) pobieramy z internetu plik FAT32format.exe i zapisujemy w wybranej przez nas lokalizacji, tu można go pobrać: Link
    2) z menu start uruchamiamy "zarządzanie dyskami" (menadżer dysków) wpisując diskmgmt.msc - menadżer dysków (w XP w "uruchom" wpisujemy diskmgmt.msc),
    3) usuwamy istniejącą partycję z dysku zewnętrznego,
    4) zakładamy nową partycję (wolumin prosty) na całej powierzchni i przypisujemy jej wybraną literę, ale nie formatujemy jej, jeżeli Windows się upomni to ignorujemy ostrzeżenie i pozostawiamy bez formatu.
    5) otwieramy wiersz poleceń cmd
    6) uruchamiamy plik FAT32format.exe, w przypadku dysku 1TB:
    np. fat32format.exe -c8 F: (gdzie "F" to litera dysku z wcześniej założoną niesformatowaną partycją), ja przyjąłem większe klastry i wybrałem "-c16"
    UWAGA: w przypadku wpisania fat32format.exe bez opcji pojawią się możliwe do zastosowania przełączniki jakie można użyć w celu sformatowania dysku,
    7) po minucie/dwóch mamy sformatowany dysk z FAT32 i partycją 1TB, w przypadku niektórych dysków formatowanie może potrwać dłużej (trudno powiedzieć ile, to zależy od dysku).
    8) w celu sprawdzenia można wgrać jakieś pliki na dysk i podłączyć do TV lub DVD z portem USB w celu sprawdzenia dysku.
    9) w przypadku niektórych dysków TV oraz DVD mogą zobaczyć napęd zewnętrzny dopiero po paru/parunastu minutach, więc trochę cierpliwości nie zaszkodzi, w przypadku Manty przy "instalowaniu dysku" odtwarzacz wydawał się zawieszony, ale po paru minutach pojawił się katalog główny wraz z podkatalogami.

Skoro Seagate 1TB ruszył z moim sprzętem to zaryzykowałem zakup dysku zewnętrznego na USB TOSHIBA Alu 1TB z zasilaczem zewnętrznym. Udało mi się go wczoraj kupić za 222zł. Po podłączeniu do komputera miła niespodzianka: dysk jest standardowo sformatowany na FAT32. Wystarczyło skopiować na niego parę plików i podłączyć do TV, zarówno Sony KDL-46EX500 jak i Samsung 42c530 oraz Manta Emperor-056 widzą bez problemu dysk Toshiba. Jedynie co to w przypadku Manty trzeba dłużej czekać przy uruchamianiu dysku (kilka minut) oraz uważać na pliki i foldery z polskimi znakami w nazwie, które czasem mogą zawieszać odtwarzacz.

Jedyny minus to, że w moim przypadku nie mogę odtwarzać plikiów RMVB, ponieważ nie są obsługiwane przez Sony KDL-46EX500 oraz Samsunga 42c530 oraz Mantę 056. Zdarzają się też przypadki, kiedy kodek video lub audio nie działa - nie ma obrazu lub nie ma dźwięku.

• #48 28 Cze 2011 12:55
    albejza
    Poziom 1  

Miałam też problem z dyskiem zewnętrznym ale jak go podłaczyłam przez huba to tv go widzi a bez huba nie?

• #49 29 Cze 2011 16:17
    suchy_1987
    Poziom 2  

Podłacz dysk pod kompa, wejdz w zarzadzanie dyskami spod windy lub jakis program typu Partition Magic i zobacz czy masz przydzielone miejsce na dysku. Trzeba przydzielic mu miejsce najlepiej max co sie da i nie trzeba zadnych partycji tworzyc tylko sformatowac.

• #51 27 Sie 2011 20:48
    przybora
    Poziom 10  

Witam
    Mam TV SONY KDL-40EX720 oraz dysk zewnętrzny WD My Passport 500GB 2,5" formatowałem go na wszelkie sposoby również programem Fat32Format i nic dalej nie widzi sam już nie wiem jak go sformatować żeby TV zaczął go widzieć. Ktoś ma jakiś pomysł ?

• #52 05 Wrz 2011 14:35
    kapitansowa
    Poziom 10  

Dysk musi być sformatowany w FAT32, jeśli telewizor go nadal nie rozpoznaje problem może polegać na za niskim napieciu na w gnieżdzie USB telewizora. Rozwiazanie: jeśli dysk posiada gniazdo zawnętrzego zasilania - podłaczyć takie zasilanie lub (co jest mnie kłopotliwe, pod warunkiem że ma się np tuner satelitarny albo kablówki) skorzystać z kabla usb który na wyściu ma 2 wtyki USB - jeden podłączmy do USB TV drugi do USB tunera...

...dzięki temu mamy dodatkwe zasilanie z tunera. Dodatkowym objawem niskiego zasilania jest charakterystyczne "pytanie" dysku (słychac po przystawieniu do ucha - silnik "nie ma siły" się rozpędzić talerzy dysku.

• #53 23 Wrz 2011 09:18
    Ted07
    Poziom 13  

Witam

Koledzy przeczytałem dokładnie cały powyższy temat i dużo się dowiedziałem.
    Ja mam problem z dyskiem 2,5" WD 320GB i TV LG 32LH5000 po podpięciu dysku do tv dysk nie jest rozpoznawany, słychać takie "pstrykanie".
    Wnioskuję z powyższego postu, że brak mu prądu, zgadza się? Dobrze myślę?

Zastanawiam się czy mogę dokupić i podpiąć kabel z podwójnym zasilaniem z USB do mojego dysku, jeżeli dysk nie posiadał oryginalnie takiego kabelka???

• #54 26 Wrz 2011 13:34
    kapitansowa
    Poziom 10  

W każdym przypadku z "pykaniem" problem polegał na za niskim zasilaniu, sprawdzałem przynajmniej 5 dysków przenośnych.
    Kabel "rozdwojony" powien rozwiązac problem.

• #55 12 Paź 2011 07:42
    Junglist_79
    Poziom 10  

Witam,
    Problem podobny,a mianowicie
    Nowy telewizor KDL 52hx903 w opcjach nie ma nawet USB ,
    Choć gniazdo ma-czy tylko ta opcja pojawia sie gdy rozpozna USB ?
    Wkładam wiec pendrive Sony USB i nic...
    Czy powinienem sie niepokoić brakiem portu USB w opcjach wsród innych hdmi i scartow??
    Pozdawiam

• #56 12 Paź 2011 11:59
    Ted07
    Poziom 13  

W nawiązaniu do mojego problemu z dyskiem twardym, którego nie widzi tv LG.

Kupiłem kabel, który posiada podwójne USB (zasilanie dysku) dysk przestał "pstrykać" ale dalej TV LG go nie widzi.
    Nie zrażając się tym za radą jednego z forumowiczów kupiłem HUB na 4 wyjścia USB.

Efekt, zerowy. Dysk nie pyka ale też TV nie widzi dysku.
    Dodam, że dysk to WD 320 GB 2,5" (100% sprawny), wejście w TV na 100% działa próbowałem podpinać pendriva działał.

Co jeszcze zrobić, jakiej metody jeszcze spróbować???

• #57 12 Paź 2011 12:59
    kapitansowa
    Poziom 10  

Junglist_79 napisał:
    Witam,
    Problem podobny,a mianowicie
    Nowy telewizor KDL 52hx903 w opcjach nie ma nawet USB ,
    Choć gniazdo ma-czy tylko ta opcja pojawia sie gdy rozpozna USB ?
    Wkładam wiec pendrive Sony USB i nic...
    Czy powinienem sie niepokoić brakiem portu USB w opcjach wsród innych hdmi i scartow??
    Pozdawiam

U mnie w soniaczu hx800 w menu, opcja usb pojawia dopiero jak telewizor odczyta podpiętą pamięć, jeśli pamięć jest sformatowana w innym niż obsługiwany przez urządzenie format plików, bądż z jakiś innych przyczyn nie jest odtwarzana przez tv, opcja usb się nie pojawi

Dodano po 18 [minuty]:

Ted07 napisał:
    W nawiązaniu do mojego problemu z dyskiem twardym, którego nie widzi tv LG.

Kupiłem kabel, który posiada podwójne USB (zasilanie dysku) dysk przestał "pstrykać" ale dalej TV LG go nie widzi.
    Nie zrażając się tym za radą jednego z forumowiczów kupiłem HUB na 4 wyjścia USB.

Efekt, zerowy. Dysk nie pyka ale też TV nie widzi dysku.
    Dodam, że dysk to WD 320 GB 2,5" (100% sprawny), wejście w TV na 100% działa próbowałem podpinać pendriva działał.

Co jeszcze zrobić, jakiej metody jeszcze spróbować???

Czy napewno struktura danych na dysku to FAT32?

Może to logiczne i sprawdzałeś, ale upewnij się że ten rozdwojony kabel zasilający jest poprawnie podłączony, jedna z końcówek wiadomomo, do dysku, a z tych dwóch pozostałych (połączonych ze soba) jest tylko do zasilania i powinna być podpięta do tego dodatkowego źródła zasialania (zwykle jma cieńszy przewód niż reszta tego kabla) a druga do zasilania i przesyłania danych <-- to raz

Nie jest to wykluczone że dysk wymaga wiekszego napięcia niż daje to dodatkowe źródło zakładam że u Ciebie to tuner. Jeśli dysk działą poprawnie na kompie na jednym usb, spróbój na próbę to doatkowe zasilanie podać z kompa i jeśli wtedy nie dędzie dysk widziany przez tv to odpada kwestia zasialania <-- to dwa

I pozostaje trzecia sprawa, kombinowanie z formatowaniem dysku, zakłądaniem partycji itd

• #58 12 Paź 2011 13:38
    Ted07
    Poziom 13  

Dysk mam sformatowany jako NTFS.

Jeżeli ma to pomóc to go przeformatuje na FAT32.

Kolego zalecasz tworzenie dodatkowych partycji na dysku czy raczej utworzyć jeden dysk sformatowany jako FAT32?

• #59 12 Paź 2011 13:57
    kapitansowa
    Poziom 10  

Wg mnie problemem jest ten ntfs, pod windowsem możesz stworzyć partycję fax32 max do 32gb, bedziesz musiał poszykać jakiegoś programu którym mozna formatować kazdy dysk o dowolnej pojemności w fat32 (ja uzywam G-Parted, ale podbno są prostrze, napewno było cośna forum)
    Jeśli nie pomoże zmian na fat32, można spróbowac z partycjami na zasadzie eliminacji kazdej potencjalnej przyczyny problemów z odczytem dysku przez tv.
    Czasami najmniej prawdopodobna przyczyna jest rozwiązaniem.

• #60 12 Paź 2011 14:01
    Ted07
    Poziom 13  

Przeformatuje dysk na FAT32 i zrobię np. dwie partycje jedna 32 GB druga większa.

O efektach napiszę na forum.