Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie subwoofera aktywnego

fenek 1975 21 Dec 2010 21:58 11638 9
    fenek 1975
    Level 14  
    Mam amplituner stereo bez wyjścia subwoofer out. Do niego podłączam subwoofer aktywny przez wyjście słuchawkowe. Przy tym podłączeniu według mnie subwoofer nie gra poprawnie. Mam pytanie: Czy jak kupię amplituner z wyjściem subwoofer out i podłącze do tego wyjścia subwoofer to czy będzie jakaś różnica ?
    fenek 1975
    Level 14  
    Jeżeli chodzi o podłączenie przez wejście wysokopoziomowe to nie mam co podłączać. Miałem tak podłączone i przy ustawieniu na max głośności w subwooferze grał on ledwie słyszalnie. We wzmacniaczu kolumny podłogowe mam podłączone pod system A a subwoofer podłączałem pod B. Ponawiam pytanie: Czy jak kupię amplituner z wyjściem subwoofer out i podłącze do tego wyjścia subwoofer to czy będzie jakaś różnica niż przy podłączeniu do wyjścia słuchawkowego ?
    Maciek61
    Level 12  
    wg mnie będzie duża różnica bo po podłączeniu suba do wyjścia "subwoofer out" czyli po niskiej częstotliwości będzie można wykorzystać wzmacniacz subwoofera,
    do tej pory subwoofer działał ci jak zwykły głośnik czy subwoofer pasywny
    Magister_123
    Level 36  
    fenek 1975 wrote:
    Jeżeli chodzi o podłączenie przez wejście wysokopoziomowe to nie mam co podłączać. Miałem tak podłączone i przy ustawieniu na max głośności w subwooferze grał on ledwie słyszalnie. We wzmacniaczu kolumny podłogowe mam podłączone pod system A a subwoofer podłączałem pod B.
    Ponawiam pytanie: Czy jak kupię amplituner z wyjściem subwoofer out i podłącze do tego wyjścia subwoofer to czy będzie jakaś różnica niż przy podłączeniu do wyjścia słuchawkowego ?

Po pierwsze jak podłączyłeś kolumny pod wyjście A to subwoofer też należy podłączyć pod A. Po drugie czy na pewno podłączyłeś prawidłowo?
    Jak kupisz amplituner z wyjściem na subwoofer to będzie różnica oczywiście na lepsze. Wyjście słuchawkowe służy do podłączenia słuchawek a nie subwoofera...
    Napiszesz w końcu co to za sprzęt?
    Maciek61
    Level 12  
    fenek 1975 wrote:
    "do tej pory subwoofer działał ci jak zwykły głośnik czy subwoofer pasywny"

Nie bardzo rozumiem

chodzi o to że podłączając przez wejścia wysokopoziomowe gniazda głośnikowe korzystasz tylko ze wzmacniacza amplitunera, wzmacniacz subwoofera nie działa
    a jak podłączysz przez wejścia niskopoziomowe (gniazda RCA-czincz) to działa wzmacniacz subwoofera i o to własnie chodzi
    fenek 1975
    Level 14  
    Czy podłączam subwoofer pod A tam gdzie kolumny czy pod B ten zawsze gra cicho. Coś mi się wydaje, że przy takim podłączeniu subwoofery zawsze grają ciszej [mam dwa] albo są one "walnięte". A gdybym zastosował konwerter RCA i podłączył według poniższego schematu subwoofer grałby głośniej ?

Podłączenie subwoofera aktywnego