Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E46 PROFESSIONAL cd54 komunikat DISABLED gdzie szukać?

badylko 21 Dec 2010 23:34 15610 16
 • #1
  badylko
  Level 10  
  Witam posiadam radyjko BMW professional cd54 i mój problem polega na tym że po podłączeniu radia wyskakuje mi DISABLED ...na innych podobnych tematach wyczytałem że problem leży w 7 pinie...w radyjku wiadomo który to lecz nie wiem gdzie go szukać w instalacji i czy moje autko wg posiada taka linie.autko jest z 2002r,wcześniej był kaseciak bmw bussines i wszystko było ok.Jeżeli chodzi o kod do radia to posiadam go.jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o podanie inf.czy w każdym autku tego modelu jest linia diagnostyczna czyli ten 7 pin.jeśli nie to w jaki sposób można poradzić sobie z tym,jak to obejść itp.prosił bym o dokładne informacje gdyż jestem w tych sprawach zielony :)
 • #2
  ttk_tomasz
  Level 13  
  Jeśli chodzi o komunikat "DISABLED" oznacza to zablokowane radio, BMW posiada K-LINE, magistrala komunikacyjna między radiem a autem, jak dobrze pamiętam to kolor pomarańczowy z białym paskiem w samochodzie.
 • #3
  badylko
  Level 10  
  a czy w kazdym aucie tego modelu jest ten kabelek?powiedz co z tym zrobic mam bo nie moge nigdzie znalesc konkretnej odpowiedzi.kod do tego radia posiadam ale tez do konca nie wiem jak sie go wpisuje...jesli mozesz to wytlumacz co trzeba zrobic,gdzie ewentualnie szukac tego kabelka itp...
 • #4
  ttk_tomasz
  Level 13  
  BMW E46 PROFESSIONAL cd54 komunikat DISABLED gdzie szukać?

  Tak wygląda kostka, pin numer 7 to K-LINE - w tym samym miejscu masz K-LINE w samochodzie, po prostu musisz połączyć jeden z drugim by radio zostało odblokowane.
 • #5
  badylko
  Level 10  
  to akurat wiem bo tyle wyczytałem ale czy w kazdym bmw jest ten k-line czy co to tam jest....???czy tylko w tych modelach z fabrycznie zamontowanym takim radiem?
 • Helpful post
  #6
  ttk_tomasz
  Level 13  
  E46 posiada K-LINE, radio o którym piszesz również posiada K-LINE.
 • #7
  badylko
  Level 10  
  dzieki jutro poszukam tego kabelka z wczesniejszych informacji wyczytałem że jest to cienki biało żółty z szarym paskiem.poprzedni właściciel wyciął fabryczną kostkę bmw i założył standardowa iso jak w większości radii,więc chciałem się upewnić czy u mnie jest ten k-line gdyż koleś który mi odkodowywał radyjko powiedział że jest to w tych małych kostkach (10 pin) ale mi to nie pasowało bo gdzieś chyba wzmacniacz i kierownice trzeba podpiąć...więc to nie mogło byc to.

  Dodano po 1 [minuty]:

  ps.a może wiesz jak wpisuje się ten kod do radia?bo w poprzednim radiu tzn kaseciaku nie było :)

  Proszę poprawić wszystkie swoje posty , tak aby były napisane w języku polskim - klawisz "Pisownia" pomoże. Reg. pkt 15. [damiancz]
 • #8
  ttk_tomasz
  Level 13  
  Jedno jest pewne, E46 K-LINE ma;) życzę usunięcia problemu;)
 • #9
  badylko
  Level 10  
  dzięki jak dojdę co i jak to napisze może się to komuś przyda bo to dosyć częsty temat jest.
 • #10
  badylko
  Level 10  
  no i buba....są dwa kable luźne,fakt są cienkie ale jeden biały czerwonyz zółtymi poprzecznymi paskami a drugi czerwono siwy..czy ktoś orientuje który to może być??
 • #11
  Kubasan
  Level 16  
  można wyłączyć --DISABLED-- w radiu poprzez modyfikację pamięci, jednak w tym przypadku z tego co pamiętam nie będzie chodził zegarek w radiu. Pzdr
 • #12
  badylko
  Level 10  
  no dobra ale jak to zrobić??probuje już wszystkiego i nic...ehhhnie wiem jak znaleźć ten kabelek k-line bo w innych tematach jest ze ma być biało-żółty z siwym paskiem a u mnie nic takiego nie ma...a ja nie wiem do czego są te mooje dwa kabelki luźne o których napisałem wyżej.

  Proszę stosować regulamin forum - pisać po polsku , nie używać ozdobników ?? .. I nie wyrażać obraźliwych opinii o innych [ją skasowałem] - do poprawy.
 • #13
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  Radio jest przypisane do konkretnego samochodu , a potrafi to obejść tylko dobry serwis. Z poziomu użytkownika nic nie da się zrobić. Gdy włożysz go do auta z którego zostało wyjęte zadziała. Tyle - to jest pełna informacja.
 • #14
  SZYMON BYDGOSZCZ
  Level 38  
  Co za bzdura !
  Radio nie jest przypisane do żadnego samochodu .
  Nie trzeba nic obchodzić .
  Wystarczy podłączyć biało - żólto z czerwonymi paskami do pinu 7 i wszystko będzie działać bez problemu.
 • #15
  damiancz
  Moderator of Car Radios
  Może jeszcze sprecyzujmy model aby wiedzieć o jakie dokładnie radio chodzi wg moich danych BECKER BE6500 owszem masz rację nie ma tego zabezpieczenia , natomiast BE6502 czy 6525 ma system IMMO [czyli jest sparowany z autem].
 • #16
  SZYMON BYDGOSZCZ
  Level 38  
  Mam model BE6525 i przekładam jako model wzorcowy do odsłuchu głośników . Przekładłem go w ok. 15 szt. E46 i nigdy nie było problemu.Pamięć nigdy nie była modyfikowana.
 • #17
  badylko
  Level 10  
  No u mnie akurat jest kabelek biało-czerwony z żółtymi paskami. Model radia to BMW PROFESSIONAL BECKER CD54. Idę zaraz sprawdzę czy radio wystartuje.

  No i radyjko podłączone, wystarczyło podpiąć kabelek i wszystko działa.

  Moderated By Mirek Z.:

  Post został poprawiony. Natomiast w pozostałych nadal fatalna pisownia - brak poprawy pomimo uwag moderatora.
  Ostrzeżenie - p.6 i p.15 regulaminu.