Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen xsara I hatchback, moduł komfortu i zamek centralny

22 Gru 2010 00:16 3561 2
  • Poziom 9  
    Miałem problem z zamkiem centralnym. Zamki odbijały, a na pilocie reagował jeden przycisk. Pojechałem do elektryka samochodowego. Powiedział, że coś co odpowiada za zamek centralny jest uwalone i nie opłaca się tego wymieniać tylko wstawić nowy zamek (bx30). Zgodziłem się i za 450 zł wstawił mi nowy centralny. Tylko, że teraz nie działa sygnalizacja otwartych drzwi i w przypadku otwartych drzwi zamek nie odbija tylko zamyka wszystko. Pojechałem do gościa i powiedział, że do stanu fabrycznego nie da się powrócić, chyba że wymienię gema (co ma kosztować ok 1000 zł), a to co on zrobił to jest półśrodek, tak tylko, żeby działało (obszedł zepsuty moduł komfortu). No i radził mi, żebym pilnował czy wszystkie drzwi są zamknięte i wtedy nie będę potrzebować żadnej sygnalizacji otwartych drzwi.
    Czy rzeczywiście jest tak jak mówi ten "fachowiec"?
  • Poziom 9  
    Czyli należy wymienić moduł komfortu? Co zrobić żeby jak najmniejszym kosztem wrócić do sytuacji, kiedy w przypadku jednych otwartych drzwi zamek odbija, a nie zamyka? Facet u którego robiłem ten zamek wszystko nie jest dla mnie wiarygodny, ponieważ nie raczył mnie przed robotą poinformować o takiej delikatnej wadzie nowego zamka.