Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fenix nowy box do Nokii i jego możliwości.

elliott 15 Jan 2011 11:04 128575 383
    newchief
    Level 28  
    Fenix mi krzyczy ze 6300 nie jest supportowana do unlocka po usb. SL20 oczywiscie mam sztuke.
    siudziu
    Level 27  
    Robił ktoś simlocka po usb z 5310 tym sprzętem ? Pytam bo z tym unlockiem usb zawsze są jakieś niespodzianki niby robi a potem wychodzi że nie albo, że trzeba flashować telefon.

P.S. Małe pytanko do twórców czy była by możliwość dodania zapisu logów ? Ułatwiło by to raportowanie błędów których póki co jest bezliku.
    dawidf
    Level 11  
    Robiłem simlocka, a nawet chyba dwa Nokii 5310 i bez zarzutu, pamiętaj o najnowszej wersji oraz o manualnym wyborze loadera i wszystko będzie OK :)
    siudziu
    Level 27  
    Przed chwilą próbowałem oczywiście jakis bład zrobiłem HWK bez problemu.
    arcik99
    Level 19  
    ja zrobilem sporo telefonow i kazdy idzie od strzala, rewelacyjny sprzet
    siudziu
    Level 27  
    Mam C3 na polaka i nie moge jej uruchomić w flash mode za każdym razem odpala sie do końca sama próbowałem z baterią i bez. Wkładałem baterie do telefonu z włóżonym usb cały czas odpala sie i pyta czy właczyć go w trybie offline. Jak podłanczacie to po DEAD USB ?

Looking for flash files
    Flash files found for selected product
    Job's finished successfully!
    Flashing started
    Battery voltage: 3781mV
    Reading important PM fields
    Field received. ID = 120
    Field received. ID = 308
    PM backup saved as: C:\Documents and Settings\Nserwis\Moje dokumenty\Lavarow\Fenix\Backup\Pm\-2011-01-24 14-09-59.pm
    CMT Flash: SAMSUNG (SEC) - K5W1G13ACB
    Setting flash mode

Dodano po 32 [sekundy]:

Mam C3 na polaka i nie moge jej uruchomić w flash mode za każdym razem odpala sie do końca sama próbowałem z baterią i bez. Wkładałem baterie do telefonu z włóżonym usb cały czas odpala sie i pyta czy właczyć go w trybie offline. Jak podłanczacie to po DEAD USB ?

Looking for flash files
    Flash files found for selected product
    Job's finished successfully!
    Flashing started
    Battery voltage: 3781mV
    Reading important PM fields
    Field received. ID = 120
    Field received. ID = 308
    PM backup saved as: C:\Documents and Settings\Nserwis\Moje dokumenty\Lavarow\Fenix\Backup\Pm\-2011-01-24 14-09-59.pm
    CMT Flash: SAMSUNG (SEC) - K5W1G13ACB
    Setting flash mode
    Setting flash mode
    Cannot reboot phone in RAW mode.
    Job's finished with errors!

Próbowałem MX-keyem, Fenixem i Phoenixem wszędzie to samo.

Problem rozwiązała włożona ładowarka.
    siudziu
    Level 27  
    Czy moge fenixem zczytać u siebie plik z np. 5130 a liczenie odpalić na innym kompie ? Ewentualnie jakis tutek jak to zrobić ?
    entermen
    Level 32  
    Witam.
    Szukam przykładowego filmu pokazującego przebieg odblokowania telefonu z platformy SL3 przez fenix key.
    jever 23
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Quote:
    Fenix Key and Fenix Enigma Calculator updates are available.

Fenix Key v1.0.3 unlocks BB5 SL1/SL2 and DCT4+/DCT4++ phones via JAF Interface. And a hot update for Fenix Enigma Calculator is available!

What's new in Fenix Flasher and Unlocker?

- Unlocking all BB5 SL1/SL2 phones via JAF - added. Fenix generates NCK codes and send them to phone automatically or you can send them on your own. For devices that have bloked NCK input counter you can use Unlock via RPL option. No Internet connection is required. The solution is unlimited and free for all Fenix Key users and does not require any logs.

- Local DCT4+/DCT4++ Unlocking via JAF interface - added. No Internet connection is required. The solution is unlimited and free for all Fenix Key users and does not require any logs.

- Repairing SIMLOCK area in all BB5 SL1/SL2 phones via JAF - added.

- Repairing SD keys in BB5 SL3 phones via JAF - added.

- Repairing SD keys in all BB5 SL1/SL2 phones via JAF - added.

- Reading phone info, reading and writing PM, setting product code, executing self tests, repairing camera config (DCC), defaults settings, resetting and reading user code, reading MMC passwords via JAF - added.

What's new in Fenix Enigma Calculator?

- Alcatel Modems: X020, X030, X060S, X070S, X080S, X100X, X200X, X200S, X210X, X210S, X215S, X220L, X225L, X225S, X228L

- Huawei Modems: Momodesign MD-@ HSU

- ZTE I Phones: ZTE N281 - CSKA

- ZTE II Phones: TMN Bluebelt, TMN Bluebelt II, TMN Silverbelt, TMN Soft Stone (Android OS), Blade, Mercury, N61, Racer, Xiang, X850, 547, SFR 115, SFR261, Vodafone 1230, Vodafone 1231

You do not need any logs. No Internet connection is required neither.

Notice: JAF Firmware 01.B1 or newer (01.B2, 01.B3, 01.B4) is required.

How to update ?

Open Fenix Key Smart Start software and click Check for updates button. All new files will download automatically.

Public discussion about this update: Public discussion about Fenix Key v1.0.3 released

Official website: Fenix Key
    sebek76
    Level 10  
    Witam mam zamiar kupić tego fenixa czy warto ładować kasę ? czy da radę zrobić downgrade via usb w E52 ? i czy można wgrać zmodyfikowany rofs2 do E52 chodzi mi o CFW czyli własne Firmware.
    siudziu
    Level 27  
    Fenix Key v1.0.4 released

What's new?

- RAPU and RAP3GV4 SL3 Brute Force unlocking via JAF and UFS - added. To unlock phone, please run Fenix Key Flasher and Unlocker, go to Locks and Security tab and click NEW SL3 Unlock button. As soon as fenix reads phone data, SLAP will open. Click Resume BF button and your code calculation will start immediately. The solution is standalone and free for all Fenix Key users.
    - Standalone Local SX4 R&D auth - added (new hashes are supported also).
    - Repairing SD - new SL3 hashes added.
    - Flashing via JAF (BB5 phones) - added. Notice: backuping certificates in JAF takes some time. We advice user to disable Backup certificates option if JAF interface is in use.
    - Reading certificates via JAF - added.
    - Changed default flashing timeout for fast flash phones.
    - UFS flashing speed improved.
    - Switching to local mode in NCK unlocking via JAF works better now.
    - Decrased timeout in SL1\SL2 USB unlocking for more stability.
    siudziu
    Level 27  
    Fenix Key v1.0.5 released

Update for Fenix Key Flasher and Unlocker is ready to download.

What's new?

- Analyze Security button - added. Use this option for easy diagnostics of phone's security area. Fenix detects all damages so that you could find error and repair it quickly.
    - Local SX4 auth via USB for RAP3gV3 BAF3 phones - added (first in the world)
    - Local SX4 auth SL3 bug - fixed
    - JAF communication improved
    - 6700 SL3 "PM 120 is corrupted" bug - fixed
    - Phones and variants list - updated
    - Improved unlocking process for SL3 phones (Rap3gv4, RapuYama)

Jutro postaram sie sprawdzić czy rzeczywiście poprawiono bug z 6700c bo wczoraj próbowałem ja zczytać 30 minut bez rezultatu. Ktoś sprawdzał czy jest poprawa ?
    djjack
    Level 27  
    Jako że pisze trzeci post czy jest ktoś w stanie napisać dlaczego ta fantastyczna aplikacja nie działa na moim komputerze sl3 nie załacza sie pokazuje brak bibliotek wszystko zaktualizowane nawet pliki które instalka pokazuje czy sa zainstalowane to jest brak najnowszych a jednak nie działa winda xp home 32 bitowa. Na gsmhostingu producent napisał ze to jest wina win 7 i wersji 64 bitowej niestety takiej nie posiadam i tu jest problem .Prosze o informacje jesli to możliwe jak temu zaradzic majac kilkanascie boxów i dongli jeszcze żaden nie sprawił mi tylu problemów co ten klucz .Przy aktualizacji już miałem informacje że klucz jest uszkodzony i mam kontaktować sie z supportem że mam brak internetu a jakoś google i gsmhosting sie otwierał .Ręce opadaja
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    @djjack:

1) Jeżeli chcesz używać Fenixa na XP nie ma problemu, ale SLAP'a v2.0 już nie użyjesz na XP z uwagi na to że ATI nie wydaje pod XP nowych driverów do kart - także jakiekolwiek pretensje można kierować na e-mail ATI.

2) Odnośnie updeytu/aktualizacji bez napisania dokładnie JAKIE błędy itp. nie pomogę Ci - bo komunikat "klucz jest uszkodzony" nie znajduje się w oprogramowaniu Fenixa.

3) Na chwilę obecną SLAP v2.0 działa na Windows 7 32 bit a nie tak jak napisałeś na 64 bity - aczkolwiek myślę że dziś zostanie dodana obsługa Windowsa 7 64 bit.

4) To że google i gsmhosting się otwierało wcale nie oznacza że przy updeycie karty nie mógł wystąpić problem, w dobie masowego crackowania sprzętów każdy zabezpiecza się jak może i z tej perspektywy należy też na to patrzeć. Update karty jest szyfrowany także jeżeli korzystasz z jakichkolwiek modemów 3G etc, lub masz poblokowane porty na serwerze problem z updeytami możesz mieć za każdym razem.

Osobiście moja niezależna opinia z uwagi że przez 8 lat sam zajmowałem się na co dzień simlockami to moja opinia jest taka że pod względem obsługi Fenix jest dziecinnie prosty porównując go z jakąś częścią innych boxów. I nie mówię że nie ma błędów itp. bo takowe są i będą w oprogramowaniu za kilkadziesiąt tysięcy zł są również błędy bo to jest nieuniknione.

Ilu użytkowników i komputerów tyle samo błędów może wystąpić nawet po kilkuset godzinach optymalizacji i testów. Kontakt do Nas masz jak masz jakieś problemy możesz napisać na pewno ktoś Ci pomoże.

Pozdrawiam
    siudziu
    Level 27  
    Co by o fenixkey nie powiedzieć to naprawde jest chodzi o kontakt z @lawarow jest lepjej niż dobrze żaden inny sprzęt nie ma takjej :) co do błedów zdarzją sie jak zawsze ja czekam aż wkońcu zrobią własny interfejs bo ja mam problemy z odczytem noki na sl3 ani jaf ani hwk nie chcą poprawnie odczytać telefonów do przeliczenie jednak tu problemem jest sam interfejsc nie fenix team co do slap 2 to nie ładnie, że nie ma wersji po 64 bity jakby nie patrzeć to głowna wersja win 7. Ogólnie obsługa sprzętu jest moim zdaniem raczej należy do łatwych niz tych trudniejszych ale to już kewstia gustu. Jedyny problem jaki miałem to aktualizacja klucza (5 minut google i poproblemie). Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego sprzętu ale z czasem zaczeło mi sie na nim lepjej na nim pracować (chodz klika bug-ów jeszcze jest).
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    siudziu wrote:
    Co by o fenixkey nie powiedzieć to naprawde jest chodzi o kontakt z @lawarow jest lepjej niż dobrze żaden inny sprzęt nie ma takjej :) co do błedów zdarzją sie jak zawsze ja czekam aż wkońcu zrobią własny interfejs bo ja mam problemy z odczytem noki na sl3 ani jaf ani hwk nie chcą poprawnie odczytać telefonów do przeliczenie jednak tu problemem jest sam interfejsc nie fenix team co do slap 2 to nie ładnie, że nie ma wersji po 64 bity jakby nie patrzeć to głowna wersja win 7. Ogólnie obsługa sprzętu jest moim zdaniem raczej należy do łatwych niz tych trudniejszych ale to już kewstia gustu. Jedyny problem jaki miałem to aktualizacja klucza (5 minut google i poproblemie). Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego sprzętu ale z czasem zaczeło mi sie na nim lepjej na nim pracować (chodz klika bug-ów jeszcze jest).

Owszem błędy są, ale tak jak już wspomniałem nie ma rzeczy które są perfekcyjnie. Aczkolwiek nie zmienia to faktu iż czekam i z chęcia przyjmuje wszystkie informacje na temat problemów, w miarę możliwości staramy się wyeliminować wszystkie występujące problemy. Także jeżeli ktoś będzie miał jakiś problem lub nie wiedział co z czym to śmiało można pisać do mnie na GG.

PS: Na dniach ukaże się poprawiona wersja SLAP'a działająca stabilnie na Windows 7 X64 i z opcją podziału pracy na kilka komputerów.

Pozdrawiam.
    piratten
    Level 27  
    Lawarov wrote:
    siudziu wrote:

Owszem błędy są, ale tak jak już wspomniałem nie ma rzeczy które są perfekcyjnie. Aczkolwiek nie zmienia to faktu iż czekam i z chęcia przyjmuje wszystkie informacje na temat problemów, w miarę możliwości staramy się wyeliminować wszystkie występujące problemy. Także jeżeli ktoś będzie miał jakiś problem lub nie wiedział co z czym to śmiało można pisać do mnie na GG.

PS: Na dniach ukaże się poprawiona wersja SLAP'a działająca stabilnie na Windows 7 X64 i z opcją podziału pracy na kilka komputerów.

Pozdrawiam.

Fajna sprawa... z tym podziałem :)

Taka propozycja... skoro macie szybki serwer/serwery to można by dodać logi i remote server do programu... dla takich "wymiataczy" jak ja co mają kilka sl3 w miesiącu było by to dobre rozwiązanie :)
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    piratten wrote:

Fajna sprawa... z tym podziałem :)

Taka propozycja... skoro macie szybki serwer/serwery to można by dodać logi i remote server do programu... dla takich "wymiataczy" jak ja co mają kilka sl3 w miesiącu było by to dobre rozwiązanie :)

Postaramy się jak najszybciej dodać taką możliwość aczkolwiek cierpimy na brak czasu ;) (praca dzień i noc) ale myślę że w przeciągu kilku dni powinniśmy już zautomatyzować cały system.

Pozdrawiam
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    Fenix Key SL3 SLAP v2.2 Final Edition dostępny !

Jest to pierwsza stabilna wersja aplikacji SLAP.

Co nowego ?

- Zmiana statusu aplikacji z BETA na FINAL EDITION
    - Wszystkie poprzednie błędy zostały poprawione (problem z opcjami Pause i Resume etc.)
    - Dodano obsługę logów w formacie *.bcl
    - SLAP łączy się teraz z serwer automatycznie, podczas rozpoczęcia nowego procesu kalkulacji połączenie będzie uzyskiwane do skutku w przypadku kiedy wystąpią jakiekolwiek problemy z internetem.
    - Dodano opcję losowego przeliczania salt'a
    - Poprawiono obciążenie GPU
    - Poprawiono stabilność aplikacji

INFO: Jeżeli masz rozpoczęty proces kalkulacji zalecamy uruchomienie kalkulacji a nowej wersji oprogramowania.

Jak zaktualizować pliki ?

Otwórz Fenix Key Smart Start i kliknij przycisk "Check for updates", aplikacja automatycznie pobierze najnowsze wersje plików.

Aktualizacja jest darmowa dla wszystkich posiadaczy Fenix Key'a.

Pozdrawiam.
    siudziu
    Level 27  
    SL3 Unlocking started
    Setting flash mode
    Reading CMT boot data...
    Cannot get phone boot info. Please make sure that phone is connected and you are using a high quality cable
    SL3 Unlocking started
    Setting flash mode
    Reading CMT boot data...
    Cannot get phone boot info. Please make sure that phone is connected and you are using a high quality cable
    SL3 Unlocking started
    Setting flash mode
    Reading CMT boot data...

jak zwykle problem ze zczytaniem dodam że ten sam kabel na MT działa bez problemu sprawdzalem na 2 HWK micro i jednym Jafie cały czas to samo wcześniej miałem ten sam problem z 6700 i 5530 :(
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    siudziu wrote:
    SL3 Unlocking started
    Setting flash mode
    Reading CMT boot data...
    SL3 Unlocking started
    Setting flash mode
    Reading CMT boot data...
    SL3 Unlocking started
    Setting flash mode
    Reading CMT boot data...

jak zwykle problem ze zczytaniem dodam że ten sam kabel na MT działa bez problemu sprawdzalem na 2 HWK micro i jednym Jafie cały czas to samo wcześniej miałem ten sam problem z 6700 i 5530 :(

Po 1: Tak jak napisałem kilkanaście postów wyżej, napiszę jeszcze raz: Problem tkwi w starym HW JAF'a i UFS'a aczkolwiek osobiście bootuję każdą 6700 na JAFie kablem RJ45.

Po 2: 5530 jeżeli chodzi o odczyt danych do unlocka po FBUSIE jest NIE OBSŁUGIWANA ! Zalecam czasami czytanie tego co znajduje się na stronie www.fenix-key.com z uwagi iż coraz częściej odnoszę wrażenie że informacje które się tam znajdują piszemy dla siebie.

Jeżeli masz MT Boxa możesz próbować na nim odczytać telefony. Wymagane 50 kredytów. Ostatnio miałem problem z X3 i 6303ci na MT (kilka kabli i na każdym to samo)

Pozdrawiam
    siudziu
    Level 27  
    Problem w tym że nie mam 50 kredek na MT :( Spróbujcie może zrobić jakoś po USB ja wiem, że to nie jest takie łatwe ale ja widze 2 rozwiązania zrobić własny interfejs (kupa czasu i pracy) albo zaodoptować np. interfejs MT-Box lub co było by lepsze zrobic obsługe po USB (zaraz ktoś napisze że sie nie da simlocki z 6300 tez podobno po usb sie nie dało a jednak). Rozumiem też że na wszytsko potrzeba czasu, ale w moim przypadku nie ma możliwości wysłania pliku log bo nawet nie mam go czym zczytać do LBF mam niestety karty NVIDI gdzie dostałem odpowiedź że szkoda czasu na dodanie obsługi kart Nvidi (nie zdadzam sie z tym ale to już inna historia). Moje pytanie brzmi czy istnieje jakaś sensowna solucja na zczytanie tego telefonu HWK ?

PS. wiem że wersja SLAP 1 obsługuje karty nvidi ale nie ma ważnych funkcji które pojawiły sie w wersji 2.2 :(

PS2. Co do 5530 nie doczytałem mój bład.
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    siudziu wrote:
    Problem w tym że nie mam 50 kredek na MT :( Spróbujcie może zrobić jakoś po USB ja wiem, że to nie jest takie łatwe ale ja widze 2 rozwiązania zrobić własny interfejs (kupa czasu i pracy) albo zaodoptować np. interfejs MT-Box lub co było by lepsze zrobic obsługe po USB (zaraz ktoś napisze że sie nie da simlocki z 6300 tez podobno po usb sie nie dało a jednak). Rozumiem też że na wszytsko potrzeba czasu, ale w moim przypadku nie ma możliwości wysłania pliku log bo nawet nie mam go czym zczytać do LBF mam niestety karty NVIDI gdzie dostałem odpowiedź że szkoda czasu na dodanie obsługi kart Nvidi (nie zdadzam sie z tym ale to już inna historia). Moje pytanie brzmi czy istnieje jakaś sensowna solucja na zczytanie tego telefonu HWK ?

PS. wiem że wersja SLAP 1 obsługuje karty nvidi ale nie ma ważnych funkcji które pojawiły sie w wersji 2.2 :(

PS2. Co do 5530 nie doczytałem mój bład.

Odnośnie USB to wszystko się da ale trzeba dać Nam też czasu bo to nie jest zabawa na tydzień lub miesiąc. Mogę powiedzieć na chwilę obecną że trwają prace nad dwoma rozwiązaniami.

Dodawanie interfejsów typu MT Box itp. zdecydowanie odpada, osobiście wole poświecić ten czas na zrobienie własnego interfejsu niż zabawy z MT Boxem itp. co się później może okazać że 2 miesiące pracy poszły na marne bo coś nadal nie działa.

Pozdrawiam.
    siudziu
    Level 27  
    Próbował ktoś flashować E7 fenixem ?
    Parker25
    Level 15  
    Lawarov wrote:
    Jeżeli masz MT Boxa możesz próbować na nim odczytać telefony. Wymagane 50 kredytów. Ostatnio miałem problem z X3 i 6303ci na MT (kilka kabli i na każdym to samo)

Pozdrawiam

Jeśli te kable nie miały 8 pinów komunikacyjnych nie ma szans ich odczytać na MT, a poza tym wg producenta modele telefonów z Rap3v4 nie są obsługiwane.

A wracając do tematu ten kluczyk postawił mi C2-01 i 6303ci po usb w trybie dead.
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    Brzymeq wrote:
    Jak ten fenix radzi sobie z interfejsem Twister bez HWK ? Ew czego można jeszcze używać jako interfejsu ?

Twistera możesz śmiało używać bez HWK, nie ma to żadnego znaczenia. Obsługiwany jest również JAF jako interfejs.

Pozdrawiam.