Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fenix nowy box do Nokii i jego możliwości.

06 Paź 2010 13:05 124282 383
  • Poziom 21  
    Witam.
    Jak w temacie.
    Macie już jakieś informacje na ten temat?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak na razie mało updatów ale podobno maja być.
    Kolejny polski produkt.
  • Poziom 35  
    Narzędzie ciekawe - ale moim zdaniem od Phoenixa różni się tylko robieniem backup'u PM.
  • Warunkowo odblokowany
    Zgadzam sie ze zdaniem mobista.
    Tym bardziej, że np. Phonix wspomniany całkiem dobrze sobie radzi z flashem po usb i nie zdarzyło się, aby mi ubił jakiś telefon.
  • Warunkowo odblokowany
    Brzymeq napisał:
    Po co kolejny program który robi to co wszystkie stare ? Wg. mnie niewypał.

"Piniunszki" :)
  • Poziom 28  
    Fenix, phoenix... może zbieżność nazw nie jest przypadkowa ;)
  • Poziom 14  
    Trzeba poczekać i zobaczymy jak będzie się rozwijał projekt. Szkoda, że tylko po usb. Mogli by dodać obsługe po fbus. Na razie nie ma co gdybać tylko pozostaje czekać na rozwój produktu. Kto wie co chłopaki mają w zanadrzu.
  • GSM Product Supporter
    Na chwilę obecną w planach jest również pełnowartościowy interfejs (box), z tym że jak to ze wszystkim bywa potrzebny jest czas.

Odnośnie klucza i możliwości to ma być to obecnie w pełni stabilny flasher USB, z wykorzystaniem wszystkich opcji jakie są możliwe przy obsłudze USB, pełnym supportem itp itd.

Niebawem w updeytach: odczyt/reset kodu użytkownika, odczyt książki, odczyt smsów i wiele innych ciekawych opcji których na chwilę nie będę ujawniał :)

PS: JALA Twoje skojarzenia i merytoryczność wypowiedzi powala z nóg.

Pozdrawiam
    Rafał
  • Poziom 28  
    dlatego na końcu dałem uśmiech ;)

A po za boxem jakieś ciekawe plany...? Wiesz, w nokii prawie wszystko zostało już powiedziane (prawie) i tak flashowanie po USB ma wspomniany phonenix, bardzo dobrze radzi sobie z tym BEST (BB5 Easy Service Tool) a nawet nokia.pl ;)

Box - cóż jeśli to po USB to po co box? Nie ma w tym żadnego sarkazmu po prostu chęć a nawet konieczność uzyskania takich informacji celem przekazania ich klientom. Bo po USB to rozumiem, że musimy posiadać kilka sztuk kabli USB, które są w zestawie z telefonami i można robić co się chce, jakie w tym miejsce na boxa - chyba, że masz w planach wprowadzenie fbusa - jedyne rozsądne wytłumaczenie, ale wtedy wystarczy przebrandować JAF - jak by nie patrzeć to całkiem dobry fejs.

Oczywiście SL3 - wiadomo, wszystko co to teraz robi fenix box robi wszystko inne (nie koniecznie po USB) , biorąc pod uwage cenę, jest odrobinę wyższa od BEST, 2x wyższa od mx keya - którego prawie każdy już ma... Więc mam nadzieję, że masz cos na prawdę fajnego jak na goldzie 1616 czy cosik... ;)

Tak czy inaczej powodzenia!
  • Poziom 26  
    Do noki jest kilka boxów i każdy ma przeważnie 2-3 różne więc i na ten znajdą się nabywcy. Generalnie dla użytkownika im większa konkurencja tym lepiej.
    Jeśli to 100% polski wynalazek to czemu by nie wydać te parę złotych :) jak to mówią "chcesz zarobić daj zarobić"
  • Poziom 28  
    Bardzo ładna puenta :)

Po za tym wiadomym jest, że puszczając jakiś klucz/box/program trzeba mieć jakieś ciekawe aktualizacje pod ręką, żeby pokazać potencjalnym userom że będzie dobrze rozwijane, więc na pewno trzeba dać szansę...
  • GSM Product Supporter
    Dokładnie to jedynie start i szlif ciągle trwa, ile to było już produktów co na początku nawet za darmo by nikt ich nie chciał, a dzisiaj są najważniejsze i muszą być obecne w każdym serwisie. Podstawowe rzeczy na start są, dalej to już kwestia updaetów.

Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    A mnie przekona 1616, będzie to wskazywało na spore i odpowiednie możliwości rozwoju klucza...

Nie od razu Rzym zbudowano ;)
  • Poziom 23  
    Brzymeq napisał:
    Dajcie SL3 to będzie gitara :) Lock z 1616 nie były dla mnie czymś wybitnym i nie przekonałby mnie do zakupu tego klucza, zróbcie coś z "jajem".

Mnie tez unlock 1616 przekona ;).
    Puki co Best Infinity wypada lepiej na starcie i w ogóle ale czas pokaże, który będzie lepszy...
  • Poziom 28  
    U nas już na stanie fenix - key, protestuje i dam znać dla zainteresowanych ;)
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Chcesz zarobic, daj zarobic
    Puenta bardzo ladna ale dajcie cos zeby przekonac ze warto dac zarobic i ze my na tym zarobimy. Jak narazie to szkoda czasu wiec szczerze (bez obrazy) nie wiem po co komu taki projekt.
  • Spec od GSM
    Mnie ten klucz przekonuje, znajac wczesniejsze projekty, tu tez bedą mile dla nas niespodzianki.... aa 1616 jak mialoby dojsc to bylaby rewelacja...
  • Poziom 33  
    A to nie jest przypadkiem projekt Cinka ?
  • GSM Product Supporter
    Fenix Key v0.9.2

- Dodano odczyt i zapis kodu użytkownika (kod zabezpieczający)
    - Dodano reset kodu użytkownika w Normal Mode oraz Local Mode (działa również z telefonami w których nie można wybrać opcji "Nokia PC Suite" z uwagi na ustawiony kod zabezpieczający)
    - Dodano możliwość dodawania plików w zakładace Additional Files (zakładka Flashing)
    - Poprawiono ustawianie Product Code podczas ręcznego wybierania plików
    - Backup plików PM i RPL zapisywane są teraz w My Documents\Lavarow\Backup (domyślnie)
    - Pliki pobrane z supportu zapisywane są teraz w My Documents\Lavarow\Support\Downloaded (domyślnie)
    - Poprawiono inne małe błędy

www.fenix-key.com

PS: Niebawem inne ciekawe aktualizacje.
  • GSM Product Supporter
    archi3 napisał:
    Czyli jak narazie nic nowego... Mam nadzieje ze to Ps szybko sie spelni bo jak narazie ciekawej aktualizacji nie bylo.

Produkt jest niespełna tydzień na rynku, a zapewne za 280 zł chciałbyś robić SL3 bez kredytów po USB i Nokie Infineon.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Ja jestem za robieniem sl3 po aktywacji nie mniej niż 1000pln z racji tego ze jak jest coś tanio zaraz robią po 5pln a z doświadczenia po wypuszczeniu BB5box TP było git kasowało sie 60 pln za locka i gra była warta świeczki. Wiec nie oczekujcie za grosiki mega niespodzianek :) POZDRAWIAM psujących rynek tanimi lockami ;)
  • Poziom 31  
    cinekk napisał:
    archi3 napisał:
    Czyli jak narazie nic nowego... Mam nadzieje ze to Ps szybko sie spelni bo jak narazie ciekawej aktualizacji nie bylo.

Produkt jest niespełna tydzień na rynku, a zapewne za 280 zł chciałbyś robić SL3 bez kredytów po USB i Nokie Infineon.

Pozdrawiam

No wlasnie jest tydzien na rynku ale po co? Skoro to samo mozna zrobic bez zadnych oplat zamawiania kluczy itp. Niech klucz kosztuje nawet i 1000 ale zgodnie z zasada na ktora tak sie powolujesz "Chcesz zarobic daj zarobic".
    Jaka jest korzysc dla ludzi ktorzy pracuja w serwisie i maja juz inny sprzet do nokii??
    Moim zdaniem klucz mozna wypuscic gdy robi sie cos nowego lub przynajmniej to samo co konkurencja inaczej skonczy jak smartkey badz jego nastepca QUL.
  • GSM Product Supporter
    archi3 napisał:
    cinekk napisał:
    archi3 napisał:

Pozdrawiam

No wlasnie jest tydzien na rynku ale po co? Skoro to samo mozna zrobic bez zadnych oplat zamawiania kluczy itp. Niech klucz kosztuje nawet i 1000 ale zgodnie z zasada na ktora tak sie powolujesz "Chcesz zarobic daj zarobic".
    Jaka jest korzysc dla ludzi ktorzy pracuja w serwisie i maja juz inny sprzet do nokii??
    Moim zdaniem klucz mozna wypuscic gdy robi sie cos nowego lub przynajmniej to samo co konkurencja inaczej skonczy jak smartkey badz jego nastepca QUL.

Po pierwsze, wydaje mi się że uważasz iż jesteś jedynym klientem docelowym, a po drugie że produkt wydany jest tylko na rynek polski - otóż rozczaruje Cię ale jeżeli nie potrzebujesz tego klucza to go nie kupuj nikt Cie do tego nie zmusza, po drugie produkt jest wydany na rynek światowy i z dnia na dzień przybywa zadowolonych użytkowników - więc nie wiem po co się tak pienisz.

Następna sprawa skoro robisz wszystko darmówkami to po co bierzesz od ludzi pieniądze - chyba że masz simlocki za free ewentualnie za 5pln ;]

Odnośnie Twojego zdania co, gdzie i kiedy wypuścić pozostaje na chwilę obecną tylko Twoim subiektywnym odczuciem do czasu aż nie wypuścisz produktu - i chwała za to :]

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    archi3 napisał:
    cinekk napisał:
    archi3 napisał:

Pozdrawiam

To żeś się uparł z tym smartkey-em i QUL-em! Widocznie dziecko boli że nie dostało wymiany za darmo po terminie!

* Klucz na tę chwilę niczego w sobie interesującego nie posiada, co nie oznacza ze nie będzie posiadać (...) kwestia czasu i paru updatów. Zauważ ze klucz jest na rynku tydzień inne miały parę lat na dodanie flashowania unlocka itd... Troszkę zdrowego rozsądku.

Aby mnie zachęcić do zakupu chętnie widział bym funkcje:
    -simlock po USB z BB5 (tych na symbianie) (na tej samej zasadzie co DK) a dlatego że jak się ma kilkaset kabli to znalezienie odpowiedniego często kosztuje kilka-kilkanaście minut ;)
    -flash po usb telefonów które przerwały flash podczas erase (wykasowane Papub Keys).

Nie ma rzeczy niemożliwych ;)

PS. Popraw pisownie bo chyba Ci się alt popsuł.
  • Poziom 28  
    Każdy produkt, nawet najlepszy, ma to do siebie, że zawsze znajdzie się ktoś, komu on nie podejdzie. Ja no nie trawię iphona - i ch... mnie to obchodzi, że miliony ludzi dali by si,e pokroić za nowy model. Do mnie trafia i koniec, a dobremu znajomemu powiedziałem, że kupię go jak będzie robił laskę... I takie mam do tego prawo. Ale z drugiej strony mam gdzieś, że ludzie mówią, że open office jest bee, że ciężko używać, że to tamto i owanto. Ja używam, jestem bardzo zadowolony, od wielu wielu lat, i nie mam zamiaru nawet patrzeć na microsoft office. Więc relaks, każdy ma prawo do własnego zdania, przekonań, wyznania czy preferencji seksualnych ;) i od tego jest forum, żeby je przedyskutować. A fenix wyszedł, jest i sobie będzie. Czy to się komuś podoba czy nie, to już się stało i żadne dyskusje na ten temat nic nie dadzą. Proponuję skoncentrować się na tym, jak on działa i co robi - ale jako, że nikt go nie ma to nie ma szans na merytoryczną dyskusję, zostaje bicie piany.

Więc wstrzymajcie swoje bóle Panowie... Wejdźcie sobie na gsmhosting, sami zobaczcie, ile egzotycznych boxów/kluczy/innych jest dostępnych... masa z tego nie działa, inna część nic nie robi a jeszcze inna nikt nie wie do czego służy - ale nikt nie mówi "po co". A po to, bo każdy Was może wziąć - jak twierdzi - darmową solucje, zabezpieczyć kluczem, wypuścić i sprzedawać. Wolny kraj, wolny rynek. Ile razy każdy z Was miał sytuację, że wziął telefon do simlock, który już był bez simlocka? Nie oczekuję odpowiedzi... tak samo może wziąć darmową solucje i sprzedawać, sprzedawać i zarabiać!
  • GSM Product Supporter
    Fenix Key v0.9.3 - HOT Update

- dodano autoryzację SX4 via USB - pierwsi na świecie
    - dodano flashowanie oraz funkcje serwisowepo via USB dla telefonu Nokia N8

Pozdrawiam
    Rafał
  • Poziom 19  
    coraz ciekawiej sie robi :) Panowie czy klucz nie gryzie sie z innymi sprzetami? Myśle że niebawem skusze sie na zakup :D

Podstawa to dobrze zabazpieczyc sprzet przed kopiowaniem przez inne teamy