Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen xsantia 1.6 16v Nie odpala

22 Gru 2010 01:51 3654 8
  • Poziom 9  
    Witam, tydzień temu odpaliłem Citroena pochodził chwilkę i zgasł. przy próbie ponownego zapalenia już nie odpalił. Po zbadaniu okazało się że brak prądu na pompie paliwa i na dojściu do cewki. Pompa sprawna na krótko działa. Bezpieczniki sprawne. Pytanie gdzie są przekaźniki? Może posiada ktoś schemacik?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rok produkcji mamy sami sobie wywróżyć?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 27  
    schemat elektryczny się znajdzie podaj może łaskawie nr vin lub chociaż rok produkcji
  • Poziom 9  
    Więc dokładnie jest to Citroen Xantia 1.8 16V rok 1996. Ktoś mi wspomniał o włączniku bezwładnościowym aby go sprawdzić, ale dokładnie gdzie on jest w tym modelu? Ściągnąłem jakąś instrukcje ale schematy nie po polsku trudno mi odnaleźć właściwy schemat.
  • Poziom 9  
    Więc skoro brak podpowiedzi zacząłem poszukiwania na własną rękę no i odkryłem, że do Xantia trzeba będzie podłączyć pod laptopa interfejsem E.L.M 327 z wejściem
    O.B.D II który zakupiłem i obsługuje wiele aut jednak do mojego modelu z 1996r trzeba mieć adapter. Jak dostane to sprawdzę czy coś się da zobaczyć tym sprzętem.
    Jeśli ma ktoś takie auto to wejście prostokątne do kompa jest przy bezpiecznikach lewa strona kolumny kierownicy.
    Spróbuję załączyć zdjęcia gniazda wtyku kompa w Xantia i adaptera do interfejsu E.L.M 327

Dodano po 1 [minuty]:

• Poziom 15  
    Napisz słówko czy się połączyłeś i co udało ci się odczytać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki za informacje, ale dlaczego od razu nie napisałeś jakim sprzętem mógłbym się podłączyć jeśli oczywiście wiesz. Ja wielu rzeczy jeszcze nie wiem ale zamierzam się uczyć i poznać temat. Za każdą informacje dzięki której poznam coś nowego wielkie dzięki.
  • Poziom 9  
    tak georgesgr ma rację nie podłączy się. a przyczyną nie odpalania był włącznik bezwładnościowy/uderzeniowy znajdujący się w narożniku komory silnika od strony prawego koła. po wciśnięciu go wszystko ok pompa paliwa i iskra powróciły i auto pali.