Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl MS 250-nowa piła nie może odpalić-przyczyny???

22 Gru 2010 11:28 15955 8
  • Poziom 18  
    Posiadam piłę Stihl MS 250.
    Kupiłem nową ze sklepu ,miesiąc temu mam gwarancję.
    Odpalałem ją we wtorek i ciąłem nią max. 10 metrówek-sosna i było wszystko ok. Potem ją wyczyściłem i odpaliłem na koniec- odpaliła za 1-razem.
    Dzisiaj chcę ją odpalić i koniec nie odpala w ogóle.
    Paliwo świeże, olej STIHLA 100ml na 5L benzyny, odpalałem ją kilka razy wcześniej
    i nie było problemów. Iskra jest, wszystko wydaje się ok, ale nie rusza no:/ Chyba się załamię bo to nowa piła. Na razie pisze na forum bo może nie jest to jakaś wielka przyczyna ale jak się nie uda to oddam ją na gwarancję, ale na razie nie chce i tym nawet myśleć
    ;/
    Proszę o POMOC :/ Z góry dzięki za odpowiedź.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Nie boję się jej oddać na gwarancję ale co się stało z nią?
    Czy przez to że nie chce odpalić to znaczy że pilarkę należy oddać do regulacji?
    (Teraz jeszcze patrze ale iskra jest, paliwo dochodzi tłok w stanie idealnym).
  • Poziom 18  
    Piła odpaliła i wylała trochę paliwa z przodu od strony naklejki "Made in Germany" takiego czarnego jest to normalne?

Zauważyłem również, że być może przyczyna jej "nie odpalanie" może być regulacja gażnika tak jak ty mówisz albo ona coś dziwnie szarpie ta piła. Tzn. jak ją wcześniej odpalałem to raz się ciągnie lekko można nawet 2 palcami ciągnąć za sznur(mały opór) ale nie odpalała a w tej chwili jak mi odpaliła to musiałem bardzo mocno ciągnąć cała ręką aż bałem się że się urwie sznurek ale odpaliła. Zgasiłem ją i potem jeszcze 2 razy odpaliłem i też mocno trzeba ciągnąć ale odpala za 1 razem teraz. Czy to może być jakaś przyczyna techniczna?

Mam ją oddawać na gwarancje/ regulację, gdyż wypaliłem na niej może ze 1 zbiorniczek nie cały. ?
  • Poziom 18  
    Apropo odprężnika to nie wiem gdzie on powinien się znajdować, ale dzwoniłem do serwisu Stihla i powiedzieli mi abym przełączył ja na :ssaniu ciepłym" wsadził między nogi i ciągnał za sznur pod kątem do ziemi. I tak piła wypluła paliwo i za 3 szarpnięciem odpaliła i teraz odpala na cieplo za 1 razem.
    Wniosek: piła została zalana podczas uruchamiania.
    Jakaś wskazówka żebym nie miał tego problemu na przyszłość?
  • Poziom 18  
    Ok. Będę musiał uważać żeby jej nie zalewać. Dzieki za pomoc.