Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Regza GL1 już w sprzedaży

lazor666 22 Gru 2010 12:45 2327 2
 • Toshiba Regza GL1 już w sprzedażyToshiba zaprezentowała dziś na targach elektronicznych w Chibie pierwszy na świecie telewizor 3D, dzięki któremu oglądanie trójwymiarowych obrazów nie wymaga noszenia specjalnych okularów. Nowy model telewizora z 12-calowym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym osiągnął cenę 119800 jenów (1400 dolarów). Model z 20-calowym wyświetlaczem trafi do sklepów w niedzielę. Podczas gdy inne firmy muszą stosować okulary jako filtry, które rozdzielają obrazy dla każdego oka aby osiągnąć wrażenie głębi obrazu, ekrany Toshiby używają technologii przetwarzania obrazów, co pozwala na osiągnięcie wypełnienia głębią. Telewizory z serii Regza GL1 pozwalają użytkownikom na przełączanie obrazowania pomiędzy 2D i 3D. Zdaniem Toshiby najlepszej jakości obraz 3D w 12-calowym telewizorze jest odbierany przy oglądaniu z odległości 65 cm w linii prostej, co nie jest korzystne dla osób korzystających wspólnie z jednego urządzenia, np. dla rodzin oglądających filmy z różnych miejsc pokoju. Wielu użytkowników postrzega obrazowanie 3D jako dodatek, jednak ten typ obrazowania stanie się standardem – uważa Eiichi Matsuzawa menedżer sprzedaży Toshiby.

  Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  lazor666
  Poziom 11  
  Offline 
  lazor666 napisał 64 postów o ocenie 3, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  CMS
  Administator HydePark
  lazor666 napisał:
  nie jest korzystne dla osób korzystających wspólnie z jednego urządzenia, np. dla rodzin oglądających filmy z różnych miejsc pokoju.


  Uśmiałem się gdy wyobraziłem sobie cztero lub więcej osobową rodzinę skupiającą się przed 12" ekranikiem, i jeszcze z odległości ~0,5m :)

  Swoją drogą zastanawia mnie czy widać tylko głębię czy obiekty "wyłażą" z ekranu. Podejrzewam jednak, że najlepsze czego możemy się spodziewać to głębia i to niezbyt rewelacyjna. Dla pełnego 3D do mózgu należy dostarczyć DWA RÓŻNE obrazy, co jest możliwe tylko w przypadku rzeczywistych obiektów albo filtracji dla "poszczególnych kanałów" czyli naszych oczu.

  Pozdrawiam.
  CMS
 • #3
  lazor666
  Poziom 11  
  rzeczywiście byłby to ciekawy widok :) ludzie cisnący się do 12-calowego ekranu jak ćmy do żarówki :)

  Po pierwszym poście kolegi wnioskuję, że zna kolega zasady rządzące naszym językiem. Kropki, przecinki, wielkie litery i inne "udziwnienia".
  Proszę poprawić swoją wypowiedź.
  CMS