Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N61JV-JX012 ON/OFF error. Zła naprawa? Użytkowanie?

22 Gru 2010 13:48 2022 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam od 3 miesięcy laptopa ASUS N61JV-JX012
    Intel Core i3-350M (2,26 GHz, 3MB) HM55 + ICH9M
    RAM 4GB DDRAM3, 1066 MHz
    Dysk 320 GB SATA 5400 obr
    Karta graficzna NVIDIA GeForce GT325M Optimus
    Standardowo zakupiony bez systemu aktulanie Win 7 64 bit
    W laptopie pojawił się problem z uruchomieniem po dłuższej przerwie: laptop po próbie włączenia po przerwie zapala lampkę z kłodką (NumLK) oraz caps Lock i cisza(brak uruchamiania grafiki czy dysku, słychac tylko szukanie płyty w napędzie) następnie po ok 1 min witrak włancza sie na max obroty i tak przez ok 5 min po czym laptop sie wyłancza. Przy probie ponownego uruchominia laptop uruchamia sie prawidłowo i działa bez zarzutu - daje rade nawet w najbardziej wymagajacych grach.
    Laptop był w serwisie (bo jest nadal na gwarancji) stwierdono tam "ON/OFF error" czytaj problem zimnych lutów płyty głownej płytę głowna wymieniono (napewno bo sprawidziłem numery) po naprawie laptop działał góra 2 tyg i znów to samo: problem z uruchominiem po przerwie.
    Serwis chce znów wziąc laptopa do naprawy ale ja sie pytam ile mozna kupiłem laptopa by z niego korzystac a nie wysyłąc go po serwisach
    Co mogłoby być przyczyna takiej awaryjnosci sprzetu? wina złej naprawy/ niewłsciwego urzytkowania czy moze cała seria ma takie problemy?
    prosze o pomoc!
    PS w załczniku obrazek siecących lampek przy próbie nieudanego uruchomienia
    N61JV-JX012 ON/OFF error. Zła naprawa? Użytkowanie?
  • Poziom 20  
    Ja tak w kwastii formalnej (nie elektronicznej): jesli laptop jest na gwarancji i serwis nadal go chce, to im go daj ... jeszcze 2 razy i jesli usterka nadal bedzie wystepowac to wg prawa przysluguje Ci wymiana na nowy identyczany, lub posiadajacy identyczne cechy uzytkowe egzemplarz.
    PolczJe
  • Poziom 9  
    No tak chyba bede musiał zrobic ale tak jak pisałem na wstępie cała procedura reklamacji jest dosyc uciązliwa (koniecznosc archiwizacji danych, umawiania sie z kurierem i brak komputera przez ok 2 tygodnie) dlatego też chiałbym tego jakos uniknąć...
    Poza tym nie widomo czy nowy egzempalarz nie bedzie miał takich samych usterek

TU pytanie do kogokolwiek kto podbnego ma asusa serii N61J czy wystąpiły u kogos jeszcze takie problemy?
  • Poziom 20  
    No prawda, nie wiem jak dlugo masz tego laptopa, ale jesli stosunkowo krotko, to mozesz domagac sie zwrotu pieniedzy. Jednak musi byc 3 razy w serwisie i NADAL wykazywac usterki. wtedy odzyskasz kase i kupisz cos innego. To jest TWOJE prawo.
    PolczJe
  • Poziom 9  
    to tak laptop zakupiony w sierpniu 2010 w sklepie X-kom
    pierwsza usterka i wizyta w serwisie 10 grudnia 2010 przy czym jest to wzgledem gwarancji door-to-door wiec reklamcja była bezposrednio u producenta bez udziału sklepu x kom
    Kasy raczej mi nie zwróca bo producent chyba nie zwraca kosztów zakupu a jedynie wymienia na nowy - ale nie wiem nie znam sie na prawie handlowym
  • Poziom 11  
    Kasę chyba mogą ci zwrócić lub wymienić na inny produkt w okresie pierwszego tygodnia (klienci media i avansu mają na pewno taki przywilej - z tego co opowiadają). Podejrzewam że większe sieci tak robią a co od strony prawa to nie zagłębiałem się. Fakt że po 3mc użytkowania na pewno nie masz co liczyć na wymianę.
    Puki gwar jest to wysyłaj, prawdopodobnie jakaś ukryta waga elektroniki :/
    Maiłem asusa, z którym 3 razy się męczyłem reklamacyjnie, a to wifi, a to coś piszczało. Niestety póki działa to jest fajnie ale potem....
  • Poziom 9  
    czyli mam rozumiec ze asus- to był zły wybór?
    nie ukrywam kierowałem sie głownie zasadą cena/możliwosci elektroniki takie jak usb 3.0 dobra karta graficzna a sprawe jakości wykonia obudowy czy podzespołów odstawiłem na drugi plan...
    Ale jednak moj laptop nie należał do najtańszych sprzedawanych przez asusa (jest to zw klasa srednia) a poza tym w ostatnich testach usterkowsci asus wypadł najlepiej:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1487633-0.html
  • Poziom 9  
    witam
    chyba udało mi się uporać z problem:
    z serwisu asusa dowiedziałem się ze podczas ostatniej naprawy wymieniono prócz płyty głównej także zasilacz.
    Poszedłem tym tropem i sprawdziłem wszystkie elementy doprowadzajace prąd do mojego kompa, i tak:
    zasilacz laptopa zawsze był podpięty do tzw listwy komputerowej - filtra antyprzepięciowego firmy spark (jak na zdjęciu poniżej) i jak zaobserwowałem przy podłączeniu do wielu odbiorników delikatnie "syczał" a przy włączaniu i wyłączaniu włącznikiem można było zobaczyć iskry spod tego włącznika.
    Nie wiem czy to można uznać za przyczynę usterki laptopa ale od ok 2 tygodni gdy zasilacz podłączam bezpośrednio do gniazdka laptop pracuje bez zarzutu włącza się za każdym razem a epizody on/off error się nie zdarzają.
    Proszę ekspertów o opinie z góry dziekuję
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Kolego Asus nie jest złą firmą - w cale nie twierdze że to badziew. Niestety teraz mamy erę bubli. Wyprodukować mega tanio sprzedać drogo. Niestety odbija się to po jakości produktów. Kiedyś sprzęt był solidniejszy no ale i kosztował odpowiednio.
    W tej chwili każdemu producentowi zdarzają się wpadki i nigdy nie wiesz na co trafisz. Tyczy się to każdego producenta. Mam hp-ka i od dwóch lat nic się nie dzieje, a znów już kilku klientów mi się skarżyło (wracały mi gwarancyjnie z różnymi usterkami). Toshi też ma swoje usterki, Asus, Acer - no niestety jak źle trafisz to będzie problem. Nie wiem jak wyglądają statystyki innych producentów ale hp jawnie określa, że notki np mają współczynnik rzędu 100 szt wadliwych/10tyś wyprodukowanych (szkolenia z 2009roku). Fakt prawdą jest że serie standard i biznes hp-ka mają znikomą awaryjność, niestety pav(u)ilion tu psuje statystyke :(

Co do tej listwy to może w momencie przełączania dochodziło do jakiegoś skoku napięcia. Tylko dziwne że zasilacz w tym momencie nie "zachował tego dla siebie" i poleciało to dalej, hmm ciekawe. Chyba że to była jakaś wada zasilacza który pociągnął za sobą MB i i poszło :/ Zobaczysz może będzie wszystko dobrze.