Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer zatrzymuje się na uruchamianiu systemu

jarek.iskra 22 Dec 2010 16:28 1909 6
    jarek.iskra
    Level 10  
    Witam!
    Mam problem, niedawno kupiłem sobie laptopa compaq n610. Sprzedawca napisał, że laptop nie posiada systemu, system był lecz zawirusowany. Zainstalowałem Avasta i przeskanowałem komputer, wirusy były w kwarantannie, ale niedawno pojawiły mi się nowe wirusy w systemie i zaatakowały antywirusa, więc sformatowałem dysk D i zainstalowałem Kaspersky. Wirusy przestały atakować komputer. Laptopa mam cały czas pod zasilaczem i nie mam baterii. I kilka dni temu przeniosłem na chwilę laptopa w inne miejsce i gdy włączyłem laptopa to nie działał już dobrze, tzn. gdy włączyłem laptopa i ładował się system, następnie tak jakby zwolnił, tzn. pojawił się kursor na czarnym tle, po jakiś 15\20 minutach pojawił się napis "Trwa uruchamianie systemu Windows" i na tym się zatrzymał, trzymałem tak laptopa przez pół dnia i dalej było to samo. Pomyślałem, że, to przez wirusy więc postanowiłem, dać mojemu koledze (bo ja jestem w tym zielony) żeby wgrał mi nowego Windowsa XP. i u niego laptop chodził normalnie, a gdy go wziąłem z powrotem i załączyłem. U mnie dalej zatrzymał się na "Trwa uruchamianie systemu Windows".

Procesor laptopa: intel pentium 4 1700mhz
    Ram: 512mb

Proszę o pomoc, bo jestem w tym zielony.
    helmud7543
    Level 43  
    Jeżeli możesz to poproś kolegę niech opisze problem (serio - bez urazy - ja po prostu nie rozumiem o co chodzi a szczególnie nie rozumiem jak zawirusowany system znalazł się na laptopie bez systemu, nie bardzo rozumiem też o co prosisz). Sprecyzuj to co napisałeś.
    jarek.iskra
    Level 10  
    No po prostu sprzedawca nie sformatował dysku i system został,
    proszę o pomoc, jak uruchomić komputer.
    I chciałbym dodać, że gdy włączam system awaryjny to pokazuje mi się kursor czarne tło i napisy tryb awaryjny w rogach.
    helmud7543
    Level 43  
    To znaczy używany laptop? I wszystkie dane poprzedniego użytkownika na nim zostały? Fajnie, nie ma co. Jak dobrze rozumiem to ja na Twoim miejscu kupiłbym Windows albo ściągnął Linux, usunął wszystkie partycje i zagospodarowałbym miejsce na dysku po swojemu.
    jarek.iskra
    Level 10  
    Na laptopie był zrobiony format i system był instalowany.
    User removed account
    User removed account  
    jarek.iskra
    Level 10  
    Łodyś wrote:
    Sprawdź pamięć ram i dysk twardy.

To znaczy??
    Dysk sprawdziłem i wszystko ok a ram??