Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

G.Dmt oraz synchronizacja łącza

Sir Vladimir 22 Gru 2010 18:42 2056 6
  • #1 22 Gru 2010 18:42
    Sir Vladimir
    Poziom 9  

Mam 2 pytanka:

Czy jeżeli w modemie/routerze był ustawiony typ modulacji G.Dmt operator może stwierdzić iż na danym kablu dana prędkość w moim przypadku 20Mb/s nie pójdzie gdyż linia jest za słaba?

A drugie czy jeżeli synchronizacja łącza jest ustawiona na 20Mbs/s, a linia jest za słaba lub na styk to łącze się w ogóle nie zestawi, czy powinno się zestawić, ale będzie się zrywać połączenie?

0 6
  • #2 22 Gru 2010 18:44
    piterus99
    Poziom 43  

Dla 20mbps są widełki bodajże od 12000kbps synchro(może lekko wyżej), więc zestawi się. Dopiero jak parametry nie pozwolą nawet na taką synchronizacje to wtedy łącze się nie zestawi.

Operator jest w stanie także po parametrach przy połączeniu ADSL1 ocenić sens łącza w ADSL2+.

1
  • #3 22 Gru 2010 18:57
    Sir Vladimir
    Poziom 9  

Dokładnie chodzi o to iż na modemie była na stałe ustawiona modulacja G.Dmt i po 5 dniach braku neta otrzymałem telefon iż na tej linii nie pójdzie 20Mb/s, maks to 6Mb/s, nie poprosili nawet o zmianę na modemie na modulację ADSL2+.

Jakie łącze pójdzie na takich parametrach łącza?

DSL Modulation Mode: G.dmt
    DSL Path Mode: Interleaved
    Downstream Rate: 7456 kbps
    Upstream Rate: 640 kbps
    Downstream Margin: 16db
    Upstream Margin: 18db
    Downstream Line Attenuation: 11db
    Upstream Line Attenuation: 2.5db
    Downstream Transmit Power: 12db
    Upstream Transmit Power: 15db

0
  • #4 22 Gru 2010 19:05
    piterus99
    Poziom 43  

Może nie mają półki z ADSL2+ w centrali i dlatego masz max 6mbps

0
  • #5 22 Gru 2010 19:17
    Sir Vladimir
    Poziom 9  

Nie wiem czy mają, teraz mnie zestawili na modulacja ADSL2 i 4Mb/s, wszystko zwalili na odległość od centrali, bo jest za duża, aż 712 metrów.

Nie wiem czy nękać ich dalej, nie uśmiecha mi się znowu tydzień bez neta, ale jakby miało pójść więcej niż 6Mb/s to bym ich pomęczył.

0
  • Pomocny post
    #6 22 Gru 2010 19:21
    piterus99
    Poziom 43  

Skoro Cie zestawili na adsl2, to muszą mieć. Parametry masz na przynajmniej 10, ze wskazaniem na wybranie opcji do 20, efektywnie powinno być koło 16mbps
    Mecz ich.

0
  • Pomocny post
    #7 23 Gru 2010 14:11
    terrade
    Poziom 36  

Sir Vladimir napisał:
    Dokładnie chodzi o to iż na modemie była na stałe ustawiona modulacja G.Dmt i po 5 dniach braku neta ...
    Zapewne standardowo włączyli widełki dla 20 Mb/s (robią to b.szybko, czasem nawet przed podpisaniem umowy, co innego ze zmianą na loginie na którą trzeba czekać). A ponieważ w G.DMT nie da się osiągnąć dolnych widełek dla 20-tki (12480) to w efekcie załatwiłeś sobie brak netu przez 5 dni i brak możliwości technicznych.

Sir Vladimir napisał:
    nie poprosili nawet o zmianę na modemie na modulację ADSL2+.
    Nie ma o co prosić, oczywiste jest ustawienie na auto lub ADSL2+. Zatem teraz musisz prosić żeby zgodzili się na drugą próbę (prośbę motywując swoim ogromnym błędem, inaczej będą myśleć że linia jest zbyt słaba). Router to nie miernik, tym bardziej, że masz ewidentne błędy w parametrach, jednak biorąc za prawdziwe 11 i 16 dB to masz szanse na blisko 20 Mb/s, zapewne 18-19 (ale 16 też mnie nie zdziwi).

0