Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Whirpool ADP 6947 PC. Pojawia się kod błędu F6.

aacitro 22 Dec 2010 19:01 7024 8
    aacitro
    Level 10  
    Witam! W mojej zmywarce wyświetla sie kod "F6" , a doida Start miga po 12 razy. (Inaczej niż opisuje to instrukcja serwisowa). Przeczyściłem filtry w zmywarce oraz "sitko" przy zaworze. Po 2 myciach problem sie powtórzył. Kod błędu pojawia sie po kliku minutach pracy zmywarki. Jaka może byc przyczyna?
    sujka5
    Level 26  
    a może to jest kod F-b ....podobny do F-6 popatrz dokładnie i odpisz......

Dodano po 4 [minuty]:

cyfra sześć jest wyświetlana o jedną kreseczkę więcej na górze niż "B" małe "b" drobna różnica ale też się na tym już przewiozłem
    Ps. F-b to zablokowany zawór lub mechanizm mycia strefowego....
    aacitro
    Level 10  
    Zastanawiam się i obserwuję, przeglądałem instrukcję serwisową. Tam jest pokazane "FB" ilość mignięć diody też na to by wskazywała. Przy kodzie błędu "F6" (wg tej instrukcji) nie pojawia sie napis na wyświetlaczu, a ilość mignięć wynosi 6. Co można zrobić jeśli to Fb ? Jaki koszt?
  • Helpful post
    sujka5
    Level 26  
    albo coś wpadło i zablokowało ten mechanizm , albo jest uszkodzony ten mechanizm i należy go wymienić....raczej innej opcji nie ma.
    Jeśli to F-6 to ten kod oznacza (zamknięty dopływ wody) który powiązany jest również z przepływomierzem a może masz zabrudzony presostat membranowy???
    aacitro
    Level 10  
    Dzięki Ci serdeczne!
    pozdrawiam
  • Helpful post
    movzx
    Level 39  
    Tak dokładniej to szlag trafił uszczelkę i zalał się mikrowyłącznik. Do wymiany napęd zaworu i uszczelka (simmering). Inaczej się wkrótce powtórzy zabawa.
    sujka5
    Level 26  
    zdarza się że wpada coś pomiędzy koło obrotowe (resztki z mycia a nawet szkło) uszczelka nigdy mi nie padła tym bardziej że jest dość mała a nie ma tam praktycznie dużego ciśnienia....kolego movzx raczej nie stawiałbym tak ODWAŻNYCH teorii, a jak już to przypuszczenia....
    movzx
    Level 39  
    Kolego Sujka, ja nie zgaduję tylko wiem dokładnie co przychodzi z serwisu. Autoryzowanego.
    Jeśli nadal masz mniej odważne teorie, to może jeszcze poinformuję cię, że ostatnio została zmieniona konstrukcja napędu tak żeby mikrowyłącznik był wyżej i się nie zalewał.
    Wiesz ile to kosztuje? Myślisz że firma wywali pieniądze z powodu śmiałej teorii czy raczej potwierdzonych statystycznie usterek?
    Bo wpadnięcie czegoś do zaworu - czyli po ominięciu filtra, pompy i grzałki, jest rzeczywiście bardzo prawdopodobne... dokładnie to widziałem taki przypadek raz, na sto-kilkadziesiąt wycieków.

Jeśli zaś chodzi o ciśnienie - 0,4 - 0,5 atmosfery. W pralce simmeringi ciekną przy ciśnieniu hydrostatycznym.
    sokratesx
    Level 1  
    Witam. Miałem ten sam problem f 6 lub b i 12 mignięć, przyczyna była prozaiczna wymiana gniazda kosza górnego (czas 2 minuty) a w szczególności uszczelka która się wykruszyła. Przy okazji oczywiście oczyściłem cały system i sitka zaworu wody. Pozdrawiam. Moja zmywarka to ADP 6948.