Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3510i - problem z podłączeniem kabelka

Pancerny 08 Paź 2004 23:49 1434 23
  • #1 08 Paź 2004 23:49
    Pancerny
    Poziom 10  

Witam - kupiłem niedawno kabelek do nokii 3510i, podłączyłem go pod port com1, z drugiej strony do komórki , uruchomiłem OXYGEN PHONE MANAGER 2.1.7( włączyłem w nim port com1 według instrukcji) no i mi się komputer zawiesza Próbowałem kilka razy i to samo.
    A więc mam dwa ptania: W instrukcji napisane jest "ABY PODŁACZYĆ APARAT NOKIA 3510 DO KABELKA NALEŻY ZDJĄC OBUDOWE , ORAZ WYJĄC BATERIE , PO CZYM UMIEŚCIC BATERIE W NASADCE WTYCZKI , A WTYCZKĘ DELIKATNIE DOCISKAJĄC UMIEŚCIC W MIEJSCU BATERII ." A więc czy tą baterię trzeba podłączyć do komórki?(no ja tam ją ledwo podłączyłem bo jak umieściłem ją w nasadce to nie chciał się za dużo tam wcisnąć( no i przez to nie dało się wogóle tego podłączyć do komórki ani tej nasadki ani baterii - no więc tak na styk ekstremalnie podłączyć musiałem ).
    Druga sprawa to samo lutowanie kabelków przy nasadce - są tam 4 kabelki i 4 styki, tylko że połączone są tylko 3 a czwarty nie i nie wiem czy tak ma być czy ktoś spaprał robotę
    To wygląda jakoś tak
    ...o o o... niebieski(ok) czerwony(ok) biały (nie podłączony)
    ..... o..... zielony(ok)
    Proszę o odpowiedź .

0 23
  • #2 09 Paź 2004 00:03
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kabel zapewne jest OK. Musisz włożyć baterię do telefonu i nawet włączy telefon, wtyczka powinna wejść z baterią trochę na wcisk i powinien zaskoczyć zatrzask.

0
  • #3 09 Paź 2004 00:05
    Anielica_Diablica!
    Poziom 11  

Tak zeby podlaczyc kabelek musisz wylaczyc tel i wyciagnac baterie .. nastepnie wedlug instrukcji wsunac ja w nasadki i razem z nimi do tel...jesli chcesz mam instrukcje do tego jak podlczyc kabel :) Wysle Ci na @:)Pozdrawiam:)

0
  • #4 09 Paź 2004 09:53
    Pancerny
    Poziom 10  

Dzięki za szybką odpowiedź :) :!: @Anielica_Diablica! czekam z niecierpliwością :P
    Pozdrawiam...no i napewno napiszę czy zaczęło działać :roll:

0
  • #5 09 Paź 2004 13:40
    Anielica_Diablica!
    Poziom 11  

Nie ma za co! Mam nadzieje ze uporasz sie z tym kabelkiem :)) Zycze powodzenia :)Instrukcje wyslalam :)))Mam nadzieje ze choc troszku Ci pomoze :)))Mi pomogla :))Pozdrawiam:)))

0
  • #6 09 Paź 2004 19:17
    Pancerny
    Poziom 10  

No niestety :| Podłączyłem wszystko jak trzeba , zainstalowałem ponownie OXYGEN PHONE MANAGER 2.1.7 no i nie wykrywa mi telefonu; i na dodatek - tak jak wcześniej - zawiesza mi się przy próbie wykrycia telefonu komputer( win XP).
    Zainstalowałem więc Oxygen Phone Manager II 2.4.0.1 i to samo -telefonu mi nie wykrywa, zawiesza mi kompa. Poszedłem z tym do kumpla(ma win98) i u niego też nie wykrywało telefonu.
    W czym może być problem ?

0
  • #7 09 Paź 2004 20:47
    Kristoff10

Może kabel masz do niczego.

0
  • #8 09 Paź 2004 20:51
    Anielica_Diablica!
    Poziom 11  

Jak widze masz problem taki jak ja ... tyle ze mi sie komp nie zawiesza.. tez mi sie wydaje ze mamy zle kable ..to jedyne wyjscie :(

Zedytowano
    <E>

0
  • #9 09 Paź 2004 23:41
    Pancerny
    Poziom 10  

No nie wiem ... :puppydogeyes: może to problem z przerwaniami na porcie? Możliwe , że trzeba odpowiednio go skonfigurować.Jeśli to problem z kabelkiem to przecież nie tak trudno go chyba naprawić...
    Ma ktoś może schemacik do tego kabelka żeby można było sobie sprawdzić poprawnośc połączenia/ i -co za tym idzie - mieć jakieś wytyczne co do sposobu naprawy ?
    No bo najważniejsze to sprawdzić sam kabelek , potem dopiero zabrać się do testowania działania odpowiednich programów...
    :?

0
  • #11 10 Paź 2004 14:15
    Pancerny
    Poziom 10  

Niestet nie znalazłem tam schematu do modelu 3510/3510i...
    Zainstalowałem MobiMB Mobile Media Browser i tak samo jak w przypadku Oxygen Phone Manager II - po 2-3 minutach działania programu zawiesza mi się system, a połączenia nie widać...
    Może ktoś mi poda sposób na sprawdzenie poprawności działania kabelka - oczywiście inny nż podłączenie za jego pomocą telefonu do pc ??

0
  • #12 10 Paź 2004 14:19
    Kristoff10

Sprawdź programem LMLinkTest

0
  • #13 10 Paź 2004 14:24
    MILO

pancerny bialy tez musi byc podlaczony, a co do programu to zainstaluj sobie mobi mb - prosty i latwy, ale pamietaj zeby instalowac go przy odlaczonym kablu z neta...

0
  • #14 10 Paź 2004 15:43
    Pancerny
    Poziom 10  

Hmm

Kristoff10 napisał:
    Kabel zapewne jest OK.

No i :
    MILO napisał:
    pancerny bialy tez musi byc podlaczony

Kto z Was ma rację? @kristoff10 czy @MILO ?
    ps1: zainstalowałem LogoManagera i zauważyłem, że nawet przy odłączonym kabelku po jakimś czasie działania programu system pada i trzeba restartować
    ps2: @MILO - rozumiem , że po deinstalacji mobi mb ( +pozostalosci w rejestrze) wszystko bedzie dobrze i mozna instalowac na nowo (przy odlaczonym necie) ?

0
  • #15 10 Paź 2004 15:48
    yiabol
    Poziom 20  

Może masz uszkodzony port Com? :?
    Podłącz pod drugi i powiedz co będzie...
    ps. biały kabelek tez musi byc podłączony.
    PZDR :)

0
  • #16 10 Paź 2004 15:51
    Kristoff10

Najlepiej sprawdź tak jak napisałem wcześniej programem LMLinkTest i się dowiesz czy działa jako fbus, czy jako mbus czy nie działa wcale.

0
  • #17 10 Paź 2004 16:03
    MILO

tak instalujesz przy odlaczonym kablu z neta
    a deinstalacja wystarczy zwykla - nie trzeba recznie nic wywalac z rejestru

0
  • #18 10 Paź 2004 16:36
    Pancerny
    Poziom 10  

Oki dzięki wielkie wszystkim :please: Przylutowanie kableka białego poskutkowało - działa :)
    Nie wiem jeszcze jak z programami, bo np zainstalowałem MobiMB Mobile Media Browser zgrałem grę B-Man.jad pod 3510i i niby wszystko ok- jednak po wyłączeniu telefonu , odłączeniu kableka i próbie włączenia gry - porażka- jedyna opcja jaką mogę wybrać w tej grze to "Usuń" - reszta jest przeźroczysta i nie da się wybrać. Co może być nie tak ?

0
  • #19 10 Paź 2004 16:38
    Kristoff10

Zanim odłączysz kabel jest wszystko ok?? Czy jak wgrywasz plik jad to czy obok jest też plik jar??

0
  • #20 10 Paź 2004 18:03
    Pancerny
    Poziom 10  

A więc jest tak : wgrywam plik .jad z jakieś tam lokalizacji na kompie - w programie spoko pisze że wszystko się udało - nie odłączam kableka/odłączam kabelek to samo - tylko jedna opcja w grach "usuń" reszta przeźroczysta...Ale widzę że to się zdarza tylko przy niektórych grach - więc chyba nie są poprostu pod ten telefon.
    I jeszcze jedno - po wgraniu do galerii nowych dźwięków niektóre też nie chcą się otworzyć czy to normalne?

0
  • #21 10 Paź 2004 18:17
    Kristoff10

Niekiedy tak jest z muzyką, ale dlaczego gry nie chcą chodzić to ciekawe.

0
  • #22 10 Paź 2004 18:36
    yiabol
    Poziom 20  

Spróbuj inaczej...
    Otwórz MobiMB i zakładke Gry...
    przeciągnij na to pole dowolną gre (tj dwa pliki .jar i .jad)
    Niekiedy jest tak ze przy wgrywaniu moze sie pojawic TAKI: (patrz niżej)
    błąd... jesli sie pojawił to musisz kliknąć "przerwij"
    usunąc gre z poziomu komórki, odświerzyc MobiMB i spróbowac wgrac jeszcze raz! :)

0
  • #23 10 Paź 2004 18:38
    yiabol
    Poziom 20  

Spróbuj inaczej...
    Otwórz MobiMB i zakładke Gry...
    przeciągnij na to pole dowolną gre (tj dwa pliki .jar i .jad)
    Niekiedy jest tak ze przy wgrywaniu moze sie pojawic TAKI: (patrz niżej)
    błąd... jesli sie pojawił to musisz kliknąć "przerwij"
    usunąc gre z poziomu komórki, odświerzyc MobiMB i spróbowac wgrac jeszcze raz! :)

ps. Błąd moze zawierac inną tresc - ten obrazek zamiesciłem jedynie dla przykładu...

0
  • #24 11 Paź 2004 18:04
    Pancerny
    Poziom 10  

Oki już lepiej większość chodzi - niektóre tylko podczas działania wywalają błąd ale to głównie te w jakimś dziwnym języku, więc może i tak z nimi być.
    Kolejna sprawa (niekoniecznie do dyskusji) to to , iż przy zrzuceniu kilku tapetek, przejściu do gier, zrzuceniu jakieś gry do komórki i ponownym przejściu do folderu galerii, gdzie przed chwilą władowałem tapetki jest pusto nic nie ma - ani tego co zrzuciłem , ani tego co tam miałem. (Problem ten nie występuje jeżeli po zgraniu tapetek odłączę kabelek :roll: więc może tak będę tylko to robił )
    Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc...

0
  Szukaj w 5mln produktów