Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka nie wyłącza się mimo przeładowania ogniw

rolllooo 22 Gru 2010 20:20 1241 3
  • #1 22 Gru 2010 20:20
    rolllooo
    Poziom 9  

Witam.
    Mam ładowarkę Accucel Turnigy 6. Ładowarka ta ma funkcję delta peak, a mimo wszystko sam muszę rozłączać ogniwa, gdyż robią się mocno gorące. W specyfikacji moich akumulatorów przeczytałem, że w wypadku gdy są bliskie naładowania mają być zaledwie ciepłe, a gdy robią się gorące to natychmiast trzeba je odłączyć od ładowarki.
    Boję się, że w wypadku podłączenia ogniw typu LiPo , w wyniku przeładowania ulegną one poważnemu uszkodzeniu.
    Wszystko ustawione mam na auto.
    Coś może być uszkodzone w ładowarce?

0 3
  • #2 22 Gru 2010 20:32
    zbychmg
    Poziom 28  

Delta peak jest stosowany tylko do akumuklatorów CD, NICD i odmiany.
    LiPo i LiOn ładują się do określonego napięcia zwykle 4,2-4,3V ograniczonym prądem typowym dla danego ogniwa (zależnym od pojemności ogniwa).
    Jeśli w ładowarce jest uszkodzony układ pomiaru napięcia lub regulator prądu, efektem będzie przegrzewanie ogniw i brak końca cyklu.
    Jeśłi ładowarka ma opcje ładowania LiON i LiPo, to koniecznie trzeba sprawdzić prąd ładowania (podłaczyć baterie kabelkami poza ładowarką)
    i kontrolować napięcie. Jeśli napięcie przekroczy 4,25V należy odłączyć ogniwa, mogą wybuchnąć lub zadziała wewnętrzny bezpiecznik ciśnieniowy(o ile jest). Zdrowych Wesołych Świąt

0
  • #3 22 Gru 2010 20:37
    Rzuuf
    Poziom 43  

Witam!
    Funkcja "delta peak" dotyczy tylko akumulatorów NiCd i NiMH, a nie LiPo, w których to zjawisko nie występuje.
    Dla akumulatorów NiCd i NiMH napięcie końcowe ładowania jest 1,42V+/-20mV, a dla litowych - 4,2V+/-50mV.

0
  • #4 22 Gru 2010 21:15
    rolllooo
    Poziom 9  

Więc przy pakietach LiPo jak będzie realizowana detekcja ukończenia ładowania?

Dodano po 3 [minuty]:

Przepraszam nie zauważyłem odpowiedzi. Moje ostatnie pytanie jest nie ważne w takim razie.
    Dziękuję za odpowiedź i również życzę zdrowych i spokojnych świąt;)

0
  Szukaj w 5mln produktów