Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie ogrzewaniem za pomocą sms-ów

Grzegorz_n 22 Gru 2010 23:01 8520 12
  • #1 22 Gru 2010 23:01
    Grzegorz_n
    Poziom 15  

Witam serdecznie :)

Bardzo proszę Wszystkich zorientowanych w temacie o pomoc :)

Nie jestem pewny, czy to dobry dział, więc jak coś, to proszę moderatora o przesunięcie w odpowiednie miejsce.

Chciałbym mieć możliwość sterowania ogrzewaniem za pomocą sms-ów, a w zwązku z tym szukam jakiegoś taniego rozwiązania.

Posiadam rozdzielnie, która obsługuje kilka obwodów ogrzewania. Chciałbym, aby jeden lub kilka z tych obwodów można było uruchomić wysyłając sms-a lub dzwoniąc pod numer telefonu (stacjonarnego lub komórkowego). Wiem, że istnieją takie moduły, które po podłączeniu do komórki lub linii telefonicznej pozwalają na wykonywanie takich operacji, jednak nie do końca wiem, co to powinno być. Przede wszystkim szukam kompromisu, pomiędzy ceną, a funkcjonalnością. Nie chcę wydawać na to dużo pieniędzy, jednak chciałbym móc korzystać z takiego urządzenia, które pozwalałoby mi na to, aby wykonać podstawowe operację.

Czy Ktoś z Szanownych Forumowiczów mógłby coś zasugerować???

Z góry dziękuję za każde info :)

Pozdrawiasm serdecznie :)

Grzegorz_n

0 12
  • Relpol
  • #2 22 Gru 2010 23:31
    jacektylenda
    Poziom 9  

Polecam moduł GSM Expander 5.1 firmy Megaelektronik. Zaprzestali już chyba produkcji tego modelu, ale na tme.pl niedawno jeszcze były. Bardzo proste rozwiązanie. Jedno z wyjść można sterować za friko za pomocą CLIP, reszta śmiga za pomocą SMS. Konfiguruje się wejścia i wyjścia prostym programikiem konfiguracyjnym.

0
  • Relpol
  • #3 22 Gru 2010 23:49
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

A z nowszych Satel GPRS-T2. Koszt ok. 450-500PLN + karta SIM.

0
  • #4 24 Gru 2010 23:47
    Grzegorz_n
    Poziom 15  

Witam ponownie :)

Przede wszystkim wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Czytałem trochę na temat sugerowanych przez Was modułów i generalnie "robią to", czego ja potrzebuję. Robią nawet sporo więcej. Problem w tym, że mnie aż tak dużo nie potrzeba, a muszę za to zapłacić. Dlatego też chciałbym zapytać, czy może Ktoś wie, czy jest jakieś urządzenie bardziej proste, prymitywne, spełniające tylko moje oczekiwania, a zarazem dużo tańsze.

Oczywiście z góry wielkie dzięki :)

Grzegorz

0
  • #5 25 Gru 2010 01:23
    kkknc
    Poziom 42  

Elmes moduł GSM2 ma 4 wejścia i wyjścia sterowanie CLIP SMS można podać w sms-ie czas działania i jest najtańszy z tej stawki sam mam takiego właśnie do ogrzewania i bramy.Konfiguracja przez zwykły kabelek miniUSB do satela musisz kupić specjalny. Ja płaciłem za niego 260zł więc najtańszy z całej stawki.Do tego karta PLAY Fresh czynna 1 rok i system gotowy

0
  • #6 28 Gru 2010 09:19
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Inwestuj w sprzęt, który ma telefon zintegrowany w module i nie wymaga dołączenia zewnętrznego telefonu typu nokia 5110, bo takich modułów mam całe wiadro :) wysiada w nich zasilanie telefonu i padają, a te, w których wymagana jest zainstalowana w telefonie bateria do poprawnej pracy wysypują sie jeszcze szybciej, bo puchnie im bateria [np. expert GSM].

Jeśli zdecydujesz się na zakup, to tylko moduł z wbudowanym telefonem przemysłowym... Z tego, co czytałem pobieżnie, elmes ma większe możliwości niż satel i jest tańszy, choć sprawa wymagałaby dokładniejszego porównania :)

0
  • #7 01 Sty 2011 13:05
    kkknc
    Poziom 42  

Miwhoo napisał:
    Inwestuj w sprzęt, który ma telefon zintegrowany w module i nie wymaga dołączenia zewnętrznego telefonu typu nokia 5110, bo takich modułów mam całe wiadro :) wysiada w nich zasilanie telefonu i padają, a te, w których wymagana jest zainstalowana w telefonie bateria do poprawnej pracy wysypują sie jeszcze szybciej, bo puchnie im bateria [np. expert GSM].

Jeśli zdecydujesz się na zakup, to tylko moduł z wbudowanym telefonem przemysłowym... Z tego, co czytałem pobieżnie, elmes ma większe możliwości niż satel i jest tańszy, choć sprawa wymagałaby dokładniejszego porównania :)

No to nie widzę innego wyjścia jak wziąść 0,75l ( wiadomego płynu) i się spotkać na omawianiu. A bym był zapomniał sterowniki trza będzie zabrać chociaż bez nich omawianie szło by lepiej. :D

0
  • #8 01 Sty 2011 20:27
    neptun93
    Poziom 12  

Wybór masz bardzo szeroki: satel, elmes, gorke, ropam i inni producenci. Możesz sam poszukać na stronach producenta i porównać parametry oraz ceny z Twoimi potrzebami i możliwościami finansowymi oraz możliwością montażu. Czy ograniczysz się do sterowania jednym urządzeniem czy większą ilością; każdy nadajnik trochę się różni, niektóre mają własny zasilacz buforowy, który ładuje akumulator i w przypadku braku prądu nadal działa, choć u Ciebie może to niewiele dać jeśli urządzenie, którym chcesz sterować będzie pozbawione tego zasilania. Niektóre z tych modułów mają funkcję pseudocentrali i ewentualnie można podłączyć jakiś czujnik ruchu etc. Podejrzewam także, że chcesz sterować urządzeniem o większej mocy więc trzeba zastosować jakieś przekaźniki lub styczniki. Jeśli dokładniej opiszesz zadanie to coś się wymyśli.

0
  • #9 11 Kwi 2011 16:37
    wojtekcz
    Poziom 12  

Ja mam to zrealizowane za pomocą modułu Vidiaq. Kosztował poniżej 200zł. cztery WE i cztery sterowalne sms i clip'em wyjścia załatwiają sprawę. Tak jak już było powyżej napisane. Poszukaj w sieci i na pewno znajdziesz coś co Cię zadowoli.

0
  • #10 23 Lis 2011 10:34
    Grzegorz_n
    Poziom 15  

Witam ponownie :)

Odświeżę trochę stary temat.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć na temat sterowania różnymi urządzeniami, ale tym razem za pomocą internetu? Chodzi o podobne funkcjonalności modułów PC do tych, które pozwalają sterować sms-ami. Takim (moim zdaniem) super modułem jest moduł EXPANDER firmy Megaelektronik, więc możemy wzorować się minimum na tym i szukać czegoś analogicznego do obsługi przez PC + net.

Bardzo proszę o sugestię :)

Pozdrawiam ;)
    Grzegorz

0
  • #11 19 Gru 2012 22:37
    kamlotek
    Poziom 9  

Witam Wszystkich. Ja podepnę się pod temat. Kupiłem ten Ekspander GSM Integral + firmy MEGAEL... lecz ten opis który mi przysłano ze sprzętem ni w ząb nie mogę rozgryźć. Kupiłem cały zestaw łącznie z czujkami BINGO sygnalizatorem, transformatorem oraz manipulatorem. Niestety nie ma tam schematu tylko opisy wejścia , wyjścia, OUT 1. nie kąsam tego myślałem że będzie prościej. Jeśli ktoś chciałby mi pomóc to się odwdzięczę. Proszę o pomoc dzięki.

0
  • #12 20 Gru 2012 07:19
    245292
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 20 Gru 2012 20:07
    kamlotek
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedź. Właśnie się umówiłem na sobotę z gościem który mówi że firmy SAT... to montował, a czy sobie z tym poradzi to nie wie. Gdy by ktoś miał chęć mi pomóc to mogę wysłać opis może ktoś rozgryzie. Dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów