Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FERROLI DOMIPROJECT F24. Piec przestaje pracować.

kozi1-0 22 Gru 2010 23:52 4530 5
  • #1 22 Gru 2010 23:52
    kozi1-0
    Poziom 9  

witam, mam następujący problem z nowozainstalowanym piecem. Mianowicie, przy włączeniu trybu zimowego (widoczna i słyszalna praca pieca), gdy uruchamiam obieg c.w.u., a następnie zakręcam kran piec przestaje pracować i przestają rozgrzewać się kaloryfery. Głównym problemem jest jednak bardzo słabe tempo rozgrzewania kaloryferów, praktycznie nigdy nie dochodzą do żądanej temperatury. Możliwe przyczyny? jak już wspominałem, piec jest od razu po instalacji, a ja nie miałem okazji być przy odbiorze, stąd szukam pomocy na forum. pozdrawiam

0 5
  • #2 23 Gru 2010 06:50
    EkoGrzew
    Poziom 19  

za malo informacji
    a czy tylko kociol byl wymieniany, jaka jest instalacja, jej pojemnosc wodna ( z grubsza) grzejniki o malej czy duzej pojemnosci? powierzchnia domu ocieplony czy nie .. opisz troche
    a z przyczyn ... zaczalbym od regulacji pompy i nastaw hydraulicznych na odbiornikach ciepla - woda nie jest glupia zawsze pojdzie tamtedy gdzie jej latwiej
    pozdrawiam

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo

0
  • #3 23 Gru 2010 21:53
    kozi1-0
    Poziom 9  

cala instalacja nowa, w nowowybudowanym mieszkaniu. Grzejniki? 2x70x60 +lazienkowy50x120 (mieszkanie- kawalerka 38m2 w budynku po termomodernizacji). Jak już wspominałem, nie odbierałem tego mieszkania, więc może są jakieś podstawowe przyczyny? Uruchamiam piec - zasilanie , zawór gazowy, zawory obiegu cwu i ogrzewania odkręcone. woda grzeje, kaloryfery średnio. po odkręceniu wody (i wyraźnych sygnałach pracy pieca) i jje zakręceniu piec płomień w piecu gaśnie pomimo zimnych kaloryferów

0
  • #4 25 Gru 2010 20:36
    kozi1-0
    Poziom 9  

Aktualne informacje są następujące: Piec zainstalowano i uruchomiono po raz pierwszy w marcu 2010 (data pierwszego rozruchu wg karty gwarancyjnej). Ciśnienie na manometrze kotła 1,5bar. Co należało by jeszcze wyregulować i sprawdzić przed rozpoczęciem normalnego użytkowania?

0
  • #5 28 Gru 2010 23:29
    kozi1-0
    Poziom 9  

ok, przyjrzałem się pompie obiegu co po zdjęciu obudowy. Pokrętło nastawione jest na III pozycji, co jeszcze może nie grać?

0
  • #6 28 Gru 2010 23:42
    zybie
    Poziom 30  

Sprawdż filtr na powrocie CO może zabrudził się śmieciami z instalacji [niechlujne wykonawstwo]

Dodano po 8 [minuty]:

Sprawdz czy masz poodkręcane zawory pod piecem

1
  Szukaj w 5mln produktów