Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1000 zł ładowana od przodu. Jaką kupić?

23 Gru 2010 10:18 2524 2
 • Poziom 42  
  Witam.
  Muszę sobie kupić prezent na święta. :cry:
  Stara Tamata padła. Spalony silnik. Muszę szybko kupić pralkę.
  Co wybrać? Co omijać?
  Pralka ma być bez bajerów i w miarę, jak na dzisiejsze czasy, niezawodna.
  Wszelkie sugestie mile widziane.
 • Poziom 17  
  Jakieś 2 lata temu musiałem wybrać pralkę dla babci. (Co prawda miała być ładowana od góry, ale to nie ma znaczenia)
  Nie polecam firmy Electrolux. Po prostu obsługa jest nieprzemyślana (modele z podobnym panelem dalej są w sprzedaży). Firmy produkujące pralki muszą sobie zdać sprawę, że najczęściej używane są 2-3 programy i takie powinny być do wyboru jednym ustawieniem pokrętła. A w tej pralce podstawowy program trwa 1,5-2h. Oczywiście można go skrócić wciskając kilka razy przycisk od zmiany stopnia zabrudzenia ubrań, ale nie jest to najlepszy pomysł.
  Sam mam Whirpoola, ale on już ma ponad 9 lat. Najczęściej używanym programem jest "30/30" - 30 minut, 30°C, obroty do wyboru na oddzielnym pokrętle. I takiej pralki bym szukał, w dzisiejszym zabieganym świecie.
 • Poziom 13  
  nieprzemyślany jest twój post. gdybys pofatygował się zgłębić nieco temat, to dowiedziałbys się, że 2h to średni czas trwania przy cyklu bawełna w dzisiejszych pralkach. electrolux ma ten plus, że posiada time manager, co daje możliwoć skracania prania w tym cyklu. inni producenci (z niewielkimi wyjątkami) takiej opcji nie mają. poza tym obecnie pralki posiadają programy krótkie 30- i/lub 15-minutowe. nieprzemyślany był twój zakup, bo dopiero potem zauważyłeś jakie masz potrzeby odnośnie pralki, a trzeba było je określić przed kupnem. może w twoim wypadku sprawdziłby się indesit moon z 4 programami. :D :D :D