Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark Optra E322

gregorius 09 Oct 2004 10:05 1936 10
 • #1
  gregorius
  Level 12  
  Witam!!

  problem z drukarką polega na tym że kartki wychodzą całe czarne, czy może to być wina tonera?

  gregorius
 • #2
  kosmita
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Może też być wina elektrody rolkowej. Z tego co pamiętam Lexmark nie montuje jej w bębnie ale w drukarce w tym modelu jak nie ładuje bębna to przykleja sie toner.. inną ewentulnością jest cały czas wysterowana dioda lasera.. samo oceń co bardziej prawdopodobne.. Aha jak bębenjest regenerowany to na twoje pytanie można też odpowiedzieć że tak
 • #3
  gregorius
  Level 12  
  dzięki za podpowiedź,jak uda mi się rozwiklać problem dam znać

  gregorius
 • #4
  gregorius
  Level 12  
  dzięki za podpowiedź,jak uda mi się rozwiklać problem dam znać

  gregorius
 • #5
  gregorius
  Level 12  
  zacząłem od czyszczenia soczewki lasera, co przyniosło efekt i druka działa prawidłowo


  gregorius
 • #6
  martinkrys
  Photocopiers specialist
  to nie było to, jak laser jest brudny to robi słabe wydruki. Nie miałeś gdzieś kontaktu między zespołem a drukarką i wyjmując zespół do czyszczenia lasera przywróciłeś przypadkiem ten kontakt
 • #7
  gregorius
  Level 12  
  niestety drukarki już nie mam, ale po twoim poście wpadłem w niepewność czy przypadkiem za parę dni drukarka nie wróci.Wtyki i okablowanie nie budziło zastrzeżeń,zawsze staram się dokonać na wstępie wzrokowej oceny urządzenia.Wtyki z okablowaniem były dobrze osadzone.Czas pokarze.

  dzięki za post

  gregorius
 • #8
  dagsystem
  Level 11  
  Ten sam problem, a rozwiązanie znalazłem dopiero po 3 godz. poszukiwań (było bardzo proste - brak styku ale w "głupim" miejscu.)
  Należało zdemontować lewą boczną pokrywę i odkręcić 4 śruby mocujące płytę główną drukarki a następnie przetrzeć styki pomiędzy sprężynką kontaktującą się z cartridgem [kontakt z PCR] a blaszką na płycie głównej (5 min. roboty) Najprostsze rzeczy są zawsze najtrudniejsze.
 • #9
  martinkrys
  Photocopiers specialist
  tak bywa
 • #10
  a_pawel
  Level 27  
  W tym roku miałem kilka podobnych drukarek (tzn. Lexmark E32X), które wypuszczały właśnie czarne strony i zawsze pomagało czyszczenie lasera, bez ingerencji w styki między drukarką i tonerem.
  Pozdrawiam
 • #11
  dagsystem
  Level 11  
  Temat może już nie aktualny, ale ten sam problem ma szansę wystąpić w innych drukarkach , mianowicie (nieco upraszczając temat i mówiąc ludzkimi słowami) zaczernienie kartek wynika z braku odprowadzania ładunków elektrostatycznych z bębna światłoczułego i można szukać przyczyn wszędzie ...... a ja w tej chwili ( po kilku godzinach czyszczenia prawie wszystkich podzespołów) ustaliłem prostą ale niezbyt oczekiwaną przyczynę: cartridge był już kilkakrotnie regenerowany i w końcu wytarły się mocowania (łożyskowanie ślizgowe) zainstalowanego w nim wałka PCR skąd wziął się brak kontaktu do masy.
  Niestety "czarna robota" bo wymagało to demontażu cartridga. ):