Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Technics SC-CH717, buczenie głośników surround.

Mateoosh 23 Gru 2010 13:17 1625 0
  • #1 23 Gru 2010 13:17
    Mateoosh
    Poziom 10  

Witam wszystkich bardzo serdecznie, dodatkowo przedświątecznie,

Postaram się opisać mój problem, może uda się coś na to poradzić.

Mianowicie posiadam zestaw Technics SC-CH717 w skład którego wchodzi zestaw głosnikowy SB-CH717 oraz wzmacniacz SE-CH717 z procesorem dźwięku/tunerem ST-CH505.

Owy procesor posiada wbudowany system surround, którego można słuchać w trybie SPACE. (Dźwięk przestrzenny zrealizowany jest tak, że w każdej kolumnie znajduje się dodatkowy głośnik, wbudowany pod kątem 45 stopni, podłączony dodatkowym pojedynczym kablem chinch). Według producenta dźwięk z tego głośnika powinien odbijać się od ściany i tworzyć wrażenie przestrzenności.

Pokój w którym trzymam głośniki nie jest zbyt duży, tryb SPACE się nie sprawdza, dźwięk jest przesadnie zmieniony - ustawienia Space Disco, Live, Hall.
    Nie używam, więc trybu SPACE.

Tutaj zaczynają się schody. Przy niektórych utworach (najczęściej słychać to przy spokojnych wstępach utworów z wokalem - np. Seal - Kiss from a rose), przez te głośniki dodatkowe - surround wydobywa się dźwięk charczenia pomimo, że tryb SPACE jest wyłączony.
    Wygląda to tak, jak gdyby miało miejsce jakieś przebicie w procesorze dźwięku. Jak poziom głośności jest niżej, to one charczą ciszej, jak głośniej to analogicznie potrafią doprowadzić do szału. W trybie SPACE grają normalnie. Poza tym trybem nie powinny grać w ogóle, a charczą.

Kupiłem kable głośnikowe, z zamysłem rozstawienia kolumn po kątach pokoju.

Zastanawiam się, czy mogę nie podpinać tych głośników surround. Ewentualnie może założyć jakieś obciążenie na wyjściu ze wzmacniacza. Czy linijka świetlna zasilana bezpośrednio z linii głośnikowej mogłaby być? Co innego można z tym fantem zrobić?

Ps. Od nowości w tym zestawie nie grał jeden głośnik niskotonowy. Myślę, że ma spaloną cewkę. Przemierzę go w styczniu. Reszta bebechów z głośnika wygląda dobrze. Zestaw ten dostałem od wuja, który kupił go ładnych parę lat temu w US. Planuję zabrać się za wymianę tego basu w najbliższym czasie.

Zdjęcie zwrotnicy
    Zdjęcie zwrotnicy

Proszę właściwie wstawić zdjęcia.
    Regulamin pkt. 10.11.
    GM

Od 4lat głośniki serround są odłączone. Podpiąłem na wszelki wypadek linijkę led zasilana bezpośrednio z kabla głośnikowego. Głośnik oddany do regeneracji działa dobrze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME