Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Technics SC-CH717, buczenie głośników surround.

Mateoosh 23 Gru 2010 13:17 1730 0
 • #1 23 Gru 2010 13:17
  Mateoosh
  Poziom 10  

  Witam wszystkich bardzo serdecznie, dodatkowo przedświątecznie,

  Postaram się opisać mój problem, może uda się coś na to poradzić.

  Mianowicie posiadam zestaw Technics SC-CH717 w skład którego wchodzi zestaw głosnikowy SB-CH717 oraz wzmacniacz SE-CH717 z procesorem dźwięku/tunerem ST-CH505.

  Owy procesor posiada wbudowany system surround, którego można słuchać w trybie SPACE. (Dźwięk przestrzenny zrealizowany jest tak, że w każdej kolumnie znajduje się dodatkowy głośnik, wbudowany pod kątem 45 stopni, podłączony dodatkowym pojedynczym kablem chinch). Według producenta dźwięk z tego głośnika powinien odbijać się od ściany i tworzyć wrażenie przestrzenności.

  Pokój w którym trzymam głośniki nie jest zbyt duży, tryb SPACE się nie sprawdza, dźwięk jest przesadnie zmieniony - ustawienia Space Disco, Live, Hall.
  Nie używam, więc trybu SPACE.

  Tutaj zaczynają się schody. Przy niektórych utworach (najczęściej słychać to przy spokojnych wstępach utworów z wokalem - np. Seal - Kiss from a rose), przez te głośniki dodatkowe - surround wydobywa się dźwięk charczenia pomimo, że tryb SPACE jest wyłączony.
  Wygląda to tak, jak gdyby miało miejsce jakieś przebicie w procesorze dźwięku. Jak poziom głośności jest niżej, to one charczą ciszej, jak głośniej to analogicznie potrafią doprowadzić do szału. W trybie SPACE grają normalnie. Poza tym trybem nie powinny grać w ogóle, a charczą.

  Kupiłem kable głośnikowe, z zamysłem rozstawienia kolumn po kątach pokoju.

  Zastanawiam się, czy mogę nie podpinać tych głośników surround. Ewentualnie może założyć jakieś obciążenie na wyjściu ze wzmacniacza. Czy linijka świetlna zasilana bezpośrednio z linii głośnikowej mogłaby być? Co innego można z tym fantem zrobić?

  Ps. Od nowości w tym zestawie nie grał jeden głośnik niskotonowy. Myślę, że ma spaloną cewkę. Przemierzę go w styczniu. Reszta bebechów z głośnika wygląda dobrze. Zestaw ten dostałem od wuja, który kupił go ładnych parę lat temu w US. Planuję zabrać się za wymianę tego basu w najbliższym czasie.

  Zdjęcie zwrotnicy
  Zdjęcie zwrotnicy

  Zestaw Technics SC-CH717, buczenie głośników surround.
  Zestaw Technics SC-CH717, buczenie głośników surround.
  Zestaw Technics SC-CH717, buczenie głośników surround.

  Proszę właściwie wstawić zdjęcia.
  Regulamin pkt. 10.11.
  GM


  Od 4lat głośniki serround są odłączone. Podpiąłem na wszelki wypadek linijkę led zasilana bezpośrednio z kabla głośnikowego. Głośnik oddany do regeneracji działa dobrze.

  0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo