Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł GPRS-T1 a CLIP/SMS. Jakie opcje mogą być włączone?

23 Gru 2010 13:41 1919 3
  • Poziom 12  
    Witam.
    Czy moduł GPRS-T1 może jednocześnie mieć włączoną funkcje CLIP i SMS? Z instrukcji wynika że tak. Natomiast monter który to programował poinformował mnie że muszę wybrać CLIP lub SMS bo ponoć jedno i drugie tylko w T2 dostępne. Jest to mi nie na ręke bo chcę sma aby wiedzieć co jest i CLIP aby tego sma nie przeoczyć. Dodam że moduł jest z lipca 2010, jeśli to ma jakieś znaczenie. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Witam,
    Zależy jaki telefon przemysłowy masz wbudowany. Dopiero nowa wersja z telefonem LEON pozwala na wysyłanie CLIP i SMS w tym module.
    Moduł LEON to prostokątna płytka.
    Jeśli masz wbudowany SIM300 (moduł kwadratowy), to niestety, ale tam jest możliwość wysyłania tylko SMS.
    Pozdrawiam
    Darek
  • Poziom 12  
    Dzięki.
    W między czasie dzwoniłem do Satela. Gość powiedział mi to samo. Jednak jeśli moduł był kupiony w lipcu 2010 to powinien być już ten nowy. Chba że trafił mi się jakiś leżak magazynowy. :-( Na czasie to sprawdzę.

Dodano po 4 [minuty]:

Cytat:
    Jeśli masz wbudowany SIM300 (moduł kwadratowy), to niestety, ale tam jest możliwość wysyłania tylko SMS.

No własnie tylko SMS a gość co programował dał mi wybór SMS albo CLIP. Wieć skoro jest CLIP to znaczy że nowy a skoro tak to powinien być też CLIP z SMS:?:
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Może gość który Ci to programował nie zaprogramował tego jak należy. Albo faktycznie możesz mieć moduł "leżak magazynowy" ponieważ te moduły (stare wersje) jeszcze niedawno sam widziałem w sprzedaży. Najprościej to sprawdzić samemu.
    Jeśli odkręcisz obudowę od GPRS'a (zapewne w trybie serwisowym) i zobaczysz "kwadratowy blaszak" to będzie to SIM300, więc w grę wchodzi tylko SMS.
    Jeśli zobaczysz "prostokątny blaszak", zresztą będzie napis "LEON", to możliwość jest jedna. Moduł został zaprogramowany źle - gość zapomniał zaznaczyć CLIP'a.