Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejsciowka Ata/Usb problem z podłączeniem dysku do laptopa

23 Gru 2010 16:18 3010 4
  • Poziom 10  
    Witam, zakupiłem przejściówkę USB 2.0 Sata/Ide Adapter i niestety po podłączeniu do dysku ata WDC 80gb do laptopa nie ma żadnej reakcji.. prosze o pomoc!
  • Poziom 43  
    A o jaką dokładnie przejściówkę chodzi? Pokaż jakieś zdjęcia.
  • Spec od komputerów
    Ustawiles dysk na master?
  • Poziom 17  
    Częsty problem z tego typu przejściówkami jest taki, że dostarczony z nimi zasilacz (jeżeli masz adapter z zasilaczem) jest tak kiepskiego wykonania, że nie jest często w stanie zasilić urządzenia, które podłączyliśmy. Spróbuj podłączyć dysk do zasilacza komputerowego i normalnie podłącz przejściówkę. Po prostu zastosuj stabilniejsze zasilanie, zamiast tego dostarczonego z przejściówką. Sprawdzisz wtedy, czy problem leży po stronie zasilacza.

PS. Miałem ten sam problem. Dysk niby chodził, ale gdy podłączyłem woltomierz, okazało się, że napięcie skacze jak szalone. Tak jakby zasilacz się resetował i na nowo uruchamiał. Przejściówka nie mogła zadziałać.
  • Poziom 17  
    Adili: Masz rację z tymi zasilaczami. Sęk w tym, iż podłączałem dysk sata 3,5' przez przejściówkę pod USB. Wykorzystywałem do tego zasilacz komputerowy. Mimo wszystko czasem dysk znikał.
    Z dyskiem ATA nie miałem takich problemów (chyba, że za krótko testowałem). Był też znacznie szybciej wykrywany.
    Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? W sklepie internetowym polecali droższe ale solidniejsze kontrolery NEC'a. Cena ok 50zł.