Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux vs Siemens. Porównanie marek. Opinie.

AndrewAF 23 Gru 2010 20:38 36012 20
  • #1 23 Gru 2010 20:38
    AndrewAF
    Poziom 8  

Witam
    jestem obecnie przed wyborem sprzetu AGD do kuchni i pralni. chciałbym kupic wszystko jednej firmy a trochę tego będzie (lodowka sidebyside, piekarniki parowy i zwykly, mikrofala, zmywarka, plyta grzewcza, pralka, suszarka itp).
    moja uwage zwrocily 3 firmy ktore to wszystko oferuja: Siemens, Bosch, Electrolux.
    Z tego co czytalem to Siemens i Bosch to w sumie to samo roznia sie designem a bardziej odpowiada mi Siemens.
    Natomiast trudno o opinie dotyczace firmy electrolux natomiast roznica miedzy Siemens a Electrolux jest przy takiej ilosci sprzetu znaczaca (na korzysc Electrolux).
    jezeli macie doswiadczenie w ta firma lub mozecie porownac te dwie marki to prosze o komentarze.

3 20
  • #2 25 Gru 2010 16:49
    editor
    Poziom 13  

to na początek zastanów się nad takim stwierdzeniem: cały sprzęt jednej firmy jest ślepą uliczką

2
  • #3 25 Gru 2010 18:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 26 Gru 2010 12:15
    AndrewAF
    Poziom 8  

Dzięki za wstępne info.
    czy w takim razie mozecie doradzić na jakie firmy patrzeć w przypadku tych produktów (interesuje mnie półka cenowa siemens, bosch, electrolux nie szukam drogoch jak Miele lub tanich Mastercook itp).
    - lodówka side-by-side (pojemność)
    - piekarnik elektryczy, parowy i mikrofalowka do zabudowy (tu wszystko musialoby byc jednej firmy ze wzgledu na to iz bedzie na jednej ściane) (dobre paramenty i funkcje)
    - zmywarka (male zuzycie wody i energii)
    - płyta indukcyjna (4 pola)
    - okap (dobra wydajność i cichy)
    - pralka (małe zuzycie wody i energii przy pojemności 7-8l)
    - suszarka klasa energetyczna A (tu chyba tylko siemenes i electrolux po jednym modelu)

wstępnie wybralem już interesujące mnie modele z każdej z 3 firm i parametrowo wygladaja podobnie.
    ale chciałbym wiedzieć z waszego doświadczenia które firmy są najlepsze w przypadku poszczegolnych produktów.

0
  • #5 26 Gru 2010 23:32
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 27 Gru 2010 10:11
    AndrewAF
    Poziom 8  

A czy masz doswiadczenie z awaryjnoscia Electrolux? opinie na temat poszczegolnych produktow ktore akurat mnie interesuja sa na rowni z Siemens/Bosch.
    czy ogolnie wiadomo cos na temat serwisu Electrolux? bosch z tego co wiem ma mocno rozwiniety serwis.

2
  • #7 27 Gru 2010 12:08
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 27 Gru 2010 21:40
    editor
    Poziom 13  

@adrianarktos12
    wybacz, ale przez twoje posty przebija raczej reklama i promcja BSH, niż zdrowy rozsądek. twierdząc, że na częsci electroluxa trzeba czekać miesiąc stawiasz tą firmę w calkowicie złym świetle. wydaje mi się to zupełnei nieprawdziwe, gdy electrolux ma rozsiane fabryki po calej europie, z seriwsami nie sądzę, że istnieje problem, no chyba, że z twoim serwisem.
    jedyna rzecz z jaką się zgodzę to fakt, e może się popsuć wszystko - od miele do amica/mastercook - różnica polega na tym, jak często się psuje i jak działa serwis. akurat BSH i grupę electrolux postawilbym na podobnym poziomie.

@AndrewAF
    1. sbs - wybierałabym samsunga. musisz określic swoje potzreby co do lodowki, bo niewiele wiadomo jakiej szukasz.
    2. piekarnik parowy najlepszy ma electrolux, piekarniki elektryczne electroluxa również super wyposażone w porownaniu z BSH, a mikrofala tańsza niż BSH. kwestia designu wchodzi w grę jeszcze. jeśli chodzi o paramatry i stosunek cena/jakość to brałbym electroluxa.
    3. tutaj najniższe zużycia wody ma BSH. w programie referencyjnym zeszli do 6,5 litra. dodatkowym plusem jest trzecia szuflada na sztućce.
    4. płyta indukcyjna znowu electrolux. dużo niższe ceny, niż BSH, a często też bardziej funkcjonalne rozwiązania. ale możesz też poczytać jakie są opinie o różnych producentach dotyczące buczenia płyt, choć nie zapominaj, że buczenie w dużej mierzez zależy od jakości garnkow, ktore nabędziesz.
    5. okap - jedna z lepszych opcji z tym momencie na rynku to okapy szczelinowe amiki. tutaj raczej nie upieralbym się ani na electroluxa, ani na BSH. najlepiej samemu podłączyć i posłuchać, dodatkowo dochodzi też kwestia wyglądu.
    6. Bosch - seria WAS lub odpowiedniki Siemensa
    7. najmniejsze zużycie energii ma Siemens 1,6 kWh

2
  • #9 27 Gru 2010 22:37
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 28 Gru 2010 00:40
    zwykły człek
    Poziom 20  

To ja dołoże coś od siebie. Pierwsza rzecz to taka, że jak chcesz już porównywac na jednakowym poziomie to bsch do eluxa i aeg do siemensa, ale to podział czysto rynkowy. Druga to taka, że jak ktoś pisze, że nie chce tanich marek typu mastercook to od razu widać że słabo wie co sie dzieje na rynku i trudno sie mu dziwić, bo takich zakupów dokonuje się stosunkowo żadko i najczęsciej ludzie się kierują swoją fseudo wiedzą i kreacją/pozycjonowaniem marek lub zwykłym snobizmem. A oto moje typy:
    1) sbs - sharp ze względu na ergonomię
    2) przychylam sie do editora, ale zwróciłbym uwagę na nową linię właśnie wspomnianego mastercooka - dużo niższa cena, bardzo dobre wykonanie
    3) tu też przychylam sie do editora, ale jak już mierzymy stosunkowo wysoko to zwróciłbym też uwagę na zmywarke marki deditrich o nazwie Quatro
    4) płyta indukcyjna już zdecydowanie mastercooka - najlepsze wyposażenie na rynku na chwilę obecną, największa różnorodność oferty i świetna cena
    5) okap - Amica to Ciarko więc taniej będzie kupić Ciarko. Ja wybierają okap patrzyłbym przede wszystkim na wydajność i głośność, a tu Amica nie wiedzie prymu. Bardziej chyba poszedłbym w Elicę, ale to moje preferencje i nie wiem na co ty patrzysz i jak dużą masz kuchnię i czy jest ona otwarta czy zamknięta, a od tego powinniśmy wyjść
    6) pralka - jeśli 8 kg to PFD-1484 dobre parametry i przy tym krótkie czasy poszczególnych programów z zachowanie klasy A prania. Nie wszystkie pralki potrzebują 3h przy 8kg żeby dojść do klasy A
    7) tu nie ma gadania Siemens jest najniżej, ale ja poszedłbym w Electroluxa Airon'a z funkcją prasowania.
    To oczywiście moje typy i moja subiektywna ocena poparta jakimś nie małym myślę doświadczeniem.

0
  • #11 28 Gru 2010 15:05
    AndrewAF
    Poziom 8  

Dziękuje ze opinie. to prawda nie mam doswiadczenia w agd i operam sie tak naprawde na opiniach ktore widze w internecie i ktore udzialili mi w paru sklepach. tylko problem jest w tym ze na temat kazdego produktu znajada sie zarowno opinie bardzo dobre jak i bardzo slabe wynikajace z subiektywnego odczucia. dla mnie marki BSH byly odpowiednikiem dobrej jakosci i rozbudowanego serwisu ale to odczucie nie jest poparte doswiadczeniem. do tej pory mialem do czynienia z firmami Amica i Mastercook i dlatego oceniam je slabo. oczywiscie w przeciagu tych 5-6 lat moglo sie duzo zmienic. ponadto o Mastercook jest sporo negatywnych opinii i raczej jest on stawiany ponizej BSH i Electrolux przez sprzedawcow, za to powyzej Amica.

moje obecne typy
    1. siemens KA 62DA70, Bosch KAD62A70, Electrolux ENL60812X. zalezy mi na przestronnosci i dobrym chlodzeniu.
    o Samsungu czytalem duzo zlych opini (po pewnym czasie glosna praca lodowki i problemy z dozownikiem. Na Sharpa nie patrzyłem
    2. Siemens HF 25G5R2, Siemens HB 26D552, Siemens HB 38AB570T, Bosch HMT85GR53, Bosch HBC26D553, Bosch HBA38B750, Electrolux EMS26415X, Electrolux EOB96000X, Electrolux EOC68200X. na Mastercook nie patrzyłem ale zobacze ich strone czy maja cos o podobnych parametrach.
    3. Siemens SN25M888EU, Bosch SMS58M98EU, Electrolux EMS26415X
    4. Siemens EH 675MB11E, Bosch PIB675M24E, Electrolux EHD68210P
    5. Siemens 90 LC 957BA40, Bosch DWB095751, Electrolux EFC90245X. na Amica nie patrzylem ze wzgledu na moje zle doswiadczenia z firma. kuchnia jest duza i otwarta na jadalnie. takche wydajnosc i ciche dzialanie sa istotne
    6. tu nic ciekawego z Boscha nie znalazłem Siemens WM14Q440PL, Electrolux EWN167540W
    7. i tu podobnie nic z Boscha. Siemens WT46W561BY, Electrolux EDH97980W
    Ogolnie Electrolux wychodzi pare tysięcy taniej przy takiej konfiguracji co nie jest dla mnie bez roznicy.

0
  • #12 28 Gru 2010 18:30
    editor
    Poziom 13  

to słówko tylko o lodówce. wymieniłem ssamsung bo to typowy side by side. sharpy są czterodrzwiowe, więc jeśli może być takie rozwiązanie to oczywiście, że sharp. bije na głowę wszystko inne. samsungi są efekciarskie, a sharpy stonowane, ale świetnie wykonane, przemyślane itp. więc sharp jak najbardziej na tak.

1
  • #13 28 Gru 2010 20:12
    AndrewAF
    Poziom 8  

A jakbys mial porownac sbs Samsung z tymi wymienionymi przeze mnie?

0
  • #14 29 Gru 2010 17:59
    zwykły człek
    Poziom 20  

Andrew, co do marek i ich postrzegania to dam Ci do myślenia. Mastercook robi pralki od góry ładowane m.in. dla boscha i siemensa. Hmmm.... i co teraz ;). Dużo się pozmieniało, a sprzedawca mówi to co ma mówić, bo za to mu płacą. Opinie zaś na ceneo i różnych takich często kreują wynajęci studenci, którzy piszą za kasę, to co producent chce. Niestety u nas w kraju w przeciwieństwie do zachodu nie ma rzetelnej firmy robiącej testy konsumenckie. Dlatego też bładzimy po omacku. Pamiętaj też, że rzadko ludzie dzielą sie dobrym wrażeniem z produktu. Częściej piszą ludzie, którzy nie są zadowoleni, a to często zależy od tego jak się trafi, bo każdemu trafia sie gorzej wykonany model.

2
  • #15 29 Gru 2010 18:39
    AndrewAF
    Poziom 8  

to prawda. swiat sie zmienia a czlowiek w miejscu stoi i dopiero jak przychodzi do wyboru raz na pare lat to sie zaczyna nerwowe szukanie, a nie ma zbyt wielu miejsc gdzie mozna cokolwiek znalezc.
    czy ktos moglby sie ewentulanie wypowiedziec na temat wyborow ktore wypisalem powyzej juz z konkretnymi modelami (co z tego jest rzeczywiscie najlepsze) i ewentualnie dać jakas alternatywe z innej marki ktora byla by tak samo dobra lub lepsza?

0
  • #16 29 Gru 2010 18:49
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 10 Lip 2017 15:14
    AnnaOO
    Poziom 1  

na moje nieszczęście posiadam zmywarkę firmy electrolux i tej firmy nie polecę nikomu nawet największemu wrogowi. zmywarka nie domywa naczyń tj na naczyniach zostaje jedzenie a na szklankach biały osad, nawet półmiska po sałatce nie domywa . Zgłaszałam to serwisowi w Szczecinie (ponieważ jest na gwarancji ma pól roku ) , owszem wpadł Pan na chwilę ale tylko po to aby stwierdzić że zmywarka jest ok. i tyle ale niestety nie jest ok nadal nie domywa pomimo właściwych ustawień i pozostawia resztki jedzenia na naczyniach. Kupiłam też pralkę w/w firmy za która zapłaciłam nie mało a za którą firma electrolux miała zwrócić 300 zł na kartę podarunkową w ramach promocji ale do dnia dzisiejszego żadnego odzewu ze strony tej firmy nie ma i oczywiście zwrotu w kwocie 300 zł również się nie doczekałam . Dlatego nigdy nikomu nie polecę tej firmy ze względu na jakość oraz uczciwość , a raczej jej brak. A to wiąże się z brakiem szacunku dla klienta.

2
  • #18 26 Lip 2017 16:51
    djtommy
    Poziom 24  

AnnaOO niedomywanie to może być kwestia używanych tabletek i twardości wody.

0
  • #19 27 Lip 2017 07:09
    sampler
    Poziom 16  

Anna00: a jaki to model zmywarki? Z natryskiem mimośrodowym może (takie niebieskie kółko)?

1
  • #20 16 Sie 2017 22:11
    nom
    Poziom 23  

AnnaOO napisał:
    na moje nieszczęście posiadam zmywarkę firmy electrolux i tej firmy nie polecę nikomu nawet największemu wrogowi. zmywarka nie domywa naczyń tj na naczyniach zostaje jedzenie a na szklankach biały osad, nawet półmiska po sałatce nie domywa .

Na początku też mi nie domywała zmywarka Bosch, ale po przeczytaniu instrukcji było bardzo dobrze. :-)
    Trzeba nauczyć się układać odpowiednio naczynia (patrz instrukcja), jak się położy jedno na drugim to nie domyje. :-)
    Druga sprawa to chemia, ja używam kapsułek od Fairy, soli i nabłyszczacza już nie daję, bo jak dawałem sól to niszczyło mi szklanki (szczególnie te delikatne). No i zmywam na najdłuższych programach a nie na tych po 30min. :-)

0
  • #21 18 Lip 2018 07:07
    Jupiter_
    Poziom 9  

nie używam w.w. sprzętów, ale powiem po moich doświadczeniach z odkurzaczami Electrolux to jedno wielkie g. Nigdy więcej. Miałem jeden i po latach zaczęły pękać plastiki. Najpierw chciałem zgłosić się do serwisu po dokupienie części, ale na szczęście nie było mi po drodze. Po tygodniu druga część ,a po dwóch kolejna. Darowaliśmy sobie inwestycje w ten odkurzacz i co zrobiliśmy kupiliśmy jak nienormalni drugi też ultrasilancer najwyższy model. Masakra. Po pół roku użytkowanie porwała się guma przegubowa w szczotce i zaczęła cholernie piszczeć ( na szczęście była druga końcówka w zestawie tylko do twardych powierzchni i tej zaczęliśmy używać) . Nie pamiętam gdzie był paragon za zakupiony odkurzacz więc nie miałem nawet jak zareklamować. Rura łącząca to też straszny chłam. Wiecznie się skręca jak tanie przewody w wężach ogrodowych bez wzmocnienia i uniemożliwia odkurzanie. W poprzednim rura była dobra tyle że żadne akcesoria od starego nie pasują do nowego bo elektrolux zmienił przekrój rury z okrągłej na podłużono prostokątną. Plastik na końcówce rączki z łączeniem owej rury wykruszył się i automatycznie odpadła uszczelka. Ostatnio opisywana w.w. druga szczotka to twardych powierzchni rozpadła się ,a w zasadzie część łącząca rury od łącza do szczotki (obrotowa) . W serwisie stwierdzili, że tylko występuje cały element. Chyba poszła plastikowa zawleczka. Tak mi się wydaje lub jakaś inna część łącząca oba elementy. Musieliśmy wrócić do starej piszczącej końcówki do podłóg twardych z przełącznikiem na dywany. I pytanie gdzie jest ULTRASILENCER? Każdego ten dźwięk obudzi i zirytuje. Żona powiedziała, że nigdy nic więcej nie kupi sprzętu tej marki . Obecnie wiele firm z chęci zysku zbyt daleko się posunęło ze świadomym postarzaniem sprzętu.
    Jeszcze jedno końcówka do wąskich szpar w nowych elctroluxach to żart. To wielofunkcyjna ssawka z małym dziubkiem nie wiadomo do czego ją wsadzić, a na pewno nie w szpary kaloryfera bo nie sięga. Ssawka z poprzedniego modelu dobra wąska nie do użycia. Chyba, że po zakupie specjalnej niefirmowej przejściówki. Więc kupując sprzęt tej firmy należy się zastanowić czy warto. Każdy oceni sam co wybiera. Ja osobiście nic więcej nie kupię, a na pewno nie odkurzacz.

2