Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć LAN - problemy z drukarką, dziwnie drukuje.

23 Gru 2010 21:48 4731 17
  • Poziom 13  
    Witam. Posiadam sieć LAN Wi-Fi z udostępnianą drukarką. W skład sieci wchodzi laptop z systemem Vista, komputer PC z Windows XP oraz urządzeniem wielofunkcyjnym Brother DCP-115C. Komputer PC jest bezpośrednio połączony z urządzeniem wielofunkcyjnym i przez PC jest udostępniona ta drukarka dla laptopa. Problem polega na ty, że jak drukuję z PC to wszystko ok, ale jak zaczynam drukować z laptopa to zamiast niektórych liter wychodzą "krzaki" tzn takie kwadraciki. Na laptopie nie mam zainstalowanych sterowników od Brothera. Dzieje się tak podczas wydruku z laptopa plików .doc i .pdf. Na obu komputerach zainstalowany jest ten sam Office 2007. Po której stronie leży wina? Z góry dzięki za odpowiedzi :D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    > Na laptopie nie mam zainstalowanych sterowników od Brothera.
    zainstaluj

czy to się dzieje z tym samym dokumentem jak drukujesz z PC i laptopa ?
  • Poziom 13  
    Zainstalowałem sterowniki bezpośrednio pobrane ze strony producenta, odpowiedni dla mojej drukarki i jednocześnie odpowiedni dla systemu Vista (Link). Próba wydruku zakończona niepowodzeniem. Znów kwadraciki się drukują. Na laptopie mam udostępniony PC-towi folder, w którym znajduje się plik .xdoc. Prób dokonuje właśnie na tym samym pliku. Wydruk tego pliku z PC jest ok z laptopa drukuje kwadraty, strona testowa z obu kompów jest ok.
    Spróbuj zmienić czcionkę na inną tekstu który drukuje się niepoprawnie.
  • Specjalista elektryk
    Spróbuj we właściwościach drukarki (zaawansowane) ustawić czcionkę na bitmapę lub ładowalną
  • Poziom 13  
    Jak wybiorę właściwości drukarki i wybiorę zaawansowane mam do wyboru takie opcje:
    Jak mam ustawić?
    Poszukaj tutaj w opcja drukarki

• Poziom 13  
    U mnie nie ma takiej opcji, bynajmniej ja jej nie widzę:

Dodano po 6 [minuty]:

Zapomniałem wspomnieć, że sieć działa w oparciu o router TP-LINK. Na PC z systemem XP jest zainstalowany ControlCenter2, który jak mi się wydaje nie współdziała z Vistą, czy to może być przyczyną? Czy ma sens zainstalowanie ControlCenter3, który współgra z Vistą?
  • Poziom 16  
    Testówka wychodzi dobrze ?
    Ściągnij driver drukarki pod viste i wskaż go w momencie instalacji nowej drukarki. Jeśli to nie pomoże to spróbuj poszukać uniwersalnego sterownika producenta tego modelu.
  • Poziom 13  
    Tak,strony testowe idą. Co do serowników, nie mam za bardzo jak wskazać tech sterowników odpowiednich do Vista, jak wybiorę Dodaj drukarkę -> Dodaj drukarkę sieciową, bezprzewodową lub Bluetooth ->Drukarki, której szukam nie ma na liście -> Przeglądaj w poszukiwaniu drukarki (lub "Wybierz drukarkę udostępnioną według nazwy" nie ma różnicy próbowałem tak i tak) -> trwa łączenie z drukarką i po chwili wyskakuje komunikat "Drukarka została zainstalowana przy użyciu sterownika Brother DCP-115C USB Printer."-> naciskając "Dalej" przechodzi do okienka z wyborem "Drukuj stronę testową" lub "zakończ". To wszystko. Nie mam możliwości wskazania sterowników. Vista uważa się być mądra i sama wyszukuje sterowników.
  • Poziom 16  
    Bynio22 napisał:
    Tak,strony testowe idą.

Jak testówka idzie, to coś jest nie tak z plikiem. Dodatkowo sam piszesz, że dzieje się tak na tym samym pliku. Spróbuj wydrukować jakiś inny dokument.

Service'packi na viście masz ?
  • Poziom 13  
    Mam zainstalowany service pack 2 na Viście, mam włączone aktualizacje systemu.
    Cytat:
    Jak testówka idzie, to coś jest nie tak z plikiem.

Skoro tak, to dlaczego niby ten uszkodzony plik daje się wydrukować z kompa podłączonego bezpośrednio do drukarki? Co prawda testy przeprowadzam na tym samym pliku na którym występuje ten problem, ale takich plików jest więcej. Dziwne jest to, że plik .xdoc który się nie drukuje poprawnie zapisze jako .pdf i występuje ten sam problem. Zazwyczaj używam czcionki Times New Roman.
    Oto przykład:
    Wszystko czcionką Times New Roman, jak widać nie ma głównego napisu oraz numeru strony. Co Wy na to?
  • Poziom 16  
    Bynio22 napisał:

Skoro tak, to dlaczego niby ten uszkodzony plik daje się wydrukować z kompa podłączonego bezpośrednio do drukarki? Co prawda testy przeprowadzam na tym samym pliku na którym występuje ten problem, ale takich plików jest więcej. Dziwne jest to, że plik .xdoc który się nie drukuje poprawnie zapisze jako .pdf i występuje ten sam problem. Zazwyczaj używam czcionki Times New Roman.

Niby tak,ale są to dwa różne systemy, a co za tym idzie...czegos w viście brakuje. Druga sprawa: nie ma takiego pliku ".xdoc". Jest ".docx". strzelam: Spróbuj odinstalować office'a 2007 i zainstalować ponownie. Być może conwerter plików docx się posypał.
    Spróbuj tez otworzyć ten plik pod officem w XP i zapisać go ponownie w typie 97-2003.
  • Poziom 13  
    Jasne co do ".docx" masz 100% racji, literówka z mojej strony. Próbowałem na kompie PC z sys XP przeinstalować cały soft Brothera. Skorzystałem z deinstalatora ze strony producenta brother oraz deinstalator Revo Uninstaller. Po zainstalowaniu od nowa sterowników i pozostałego softu do tej drukarki. Jak wybieram udostępnienie drukarki zauważyłem taką opcję jak "Dodaj sterowniki" i jak to wybieram jest lista sterowników, które mogę dodać i na nieszczęście są do wyboru sterowniki do sys 98, 2000, NT, oraz XP. Nie ma tu Visty. Spróbuję to znów odinstalować i zainstalować sterowniki pod Vistę na XP i później przy udostępnianiu dodać więcej sterowników. Jeżeli to nie pomoże lub się coś nie uda spróbuję z Officem.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Ja bym jeszcze zrobił inny myk.
    Usun drukarke na viscie --> zainstaluj na niej drukarkę Brother (kabel USB wepnij dopiero,gdy soft Ci wyrzuci o tym komunikat). Potem wepnij z powrotem kabel usb do kompa z XP, udostępnij ją i na viscie w opcjach tej drukarki spróbuj zmienić port na ten właściwy. Jeśli to nie pomoże to dodaj teraz na viscie drukarkę po nazwie kompa tj. "\\nazwa-kompa\nazwa udostępnianej drukarki". WAŻNE: tej normalnie zainstalowanej nie usuwaj.
  • Poziom 13  
    Działa :D Dzięki cormoPrzy instalacji softu na Viście kompatybilnego właśnie z tym systemem oprócz standardowej aplikacji jest dodatek "Font" i tego właśnie brakowało. Po zainstalowaniu na Viście tych sterów i podłączeniu drukarki po kablu USB plik wydrukował się poprawnie. Później zrobiłem tak jak napisałeś czyli odłączyłem od Visty USB i podłączyłem ten kabel do XP. Później po dodaniu na Viście drukarki udostępnionej na XP port drukarki pod USB na Viście automatycznie zmienił się na "wirtualny port USB". Od tej pory wszystko zaczęło działać. Drukuje się poprawnie plik, który wcześniej drukował się nie tak jak powinien. Jeszcze raz wielkie dzięki!
  • Poziom 13  
    Podsumowując, jeżeli drukarka w sieci na jednym z systemów operacyjnych drukuje poprawnie, a na innym systemie drukuje jakieś dziwne krzaczki, oznacza to, że mamy problem ze sterownikami od drukarki. Należy wówczas zainstalować na tym systemie sterowniki kompatybilne z tymże systemem oraz utworzyć wirtualny port (u mnie port wirtualny został utworzony automatycznie) o ile drukarka nie jest podłączona bezpośrednio do danego komputera tylko udostępniona w sieci. Powinno wtedy wszystko zadziałać.
    Dziękuję wszystkim odpowiedzi.