Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera TP pod router

24 Gru 2010 00:38 12645 20
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam pytanie. Czy jeśli podłącze dekoder TP pod router, to czy dekoder będzie współpracował z ruterem w miarę dobrze aby odbierać kanały telewizyjne? Czy dekoder musi być podłączony pod livebox? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Jeśli videostrada IPTV to musi być livebox(nie wdając się w szczegóły) a jeśli videostrada satelitarna to może być cokolwiek.
  • Poziom 12  
    Witam:-)
    Dekoder TP odbiera kanały telewizyjne za pomocą satelity. Wiec po raz pierwszy owy dekoder podłączyłem pod ruter. Po uruchomieniu dekodera na ekranie TV ukazuje się komunikat "trwa test proszę czekać" wiec czekałem około 15 min i nic żadnej innej informacji tylko "proszę czekać". Dekoder nie odpalił. Czy urządzenie aby odpaliło musi być po raz pierwszy podłączone pod livebox??? Czy test trwa dużo więcej jak 15 min??? Czy ruter nie radzi sobie z danym urządzeniem ??? Proszę o odpowiedź za którą z góry bardzo dziękuję:-) .
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    A na pewno masz dobrze skonfigurowana sieć w domu ?? Może problem leży nie po stronie routera ani dekodera ale po stronie niepoprawnej konfiguracji sieci w domu.
  • Poziom 43  
    Weź spróbuj zrobić tak, żeby dekoder dostawał IP koło 192.168.1.10-100, bo z takiej puli livebox rozdaje. Ponoć robi to różnicę...
  • Poziom 9  
    wywal liveboxa, podlacz router adsl i go skonfiguruj :) bedzie dzialac
  • Poziom 12  
    Mam podłączony router adesl i chyba jest skonfigurowany ok, ponieważ na dwóch kompach mam neta. Problem w tym że dekoder nie chcę odpalić:-) Czy zwiazku z tym aby dekoder odpalił router musi być dodatkowo skonfigurowany z dekoderem ???
    Pozdrawiam:-)
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Czy zwiazku z tym aby dekoder odpalił router musi być dodatkowo skonfigurowany z dekoderem ???

Raczej to co piterus99 sugeruje możne wystarczy odpowiednia klasa adresowa.
  • Poziom 15  
    Jeśli chodzi o tuner sat TP to musi być przy każdym włączeniu tunera podpięty kabel liveboxa. Po uruchomieniu można odpiąć Kabel sieciowy i wszystko będzie Ok oprócz godziny.
    Można podłączyć byle jaki ruter, ponieważ tuner przy starcie szuka serwera DHCP nawet bez internetu.
    Ja zrobiłem to w ten sposób, że w środku tunera zamontowałem AP (oczywiście skonfigurowany z moją siecią) wyprowadziłem za zew. antenę wi-fi i wszystko śmiga jak należy, co najważniejsze bez kabli.
    Przed:
    Po:
    AP:

U mnie działa już ponad pół roku bez problemów. (aktualizacje też działają)

W załączniku więcej fotek

Pozdrawiam
    Załączniki:
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam.U mnie niestety była potrzeba pierwszego podłączenia tunera TP pod Liveboxa niestety.Potem wszystko było ok dopóki tuner był włączony.Jeśli został wyłączony od nowa ta sama operacja z podłączaniem liveboxa.I nie pomagały zmiany puli adresów w routerze.Teraz posiadam tuner Ariva zamiast orginalnego TP Samsunga i tych problemów nie ma.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Aby dekoder tp po raz pierwszy się uruchomił, musiał on być podłączony pod Liveboxa. Dziękuje za podpowiedź koledze wyżej. Teraz podłączyłem go pod router i wszystko jest OK, dekoder śmiga:-) Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Uważam temat za zakończony.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Więc jaka jest różnica w konfiguracji ?
    Zakres przydzielanych adresów ip przez DHCP ?
  • Poziom 24  
    Tak, zakres przydzielanych adresów IP musi być z zakresów DHCP IP Liveboxa
  • Poziom 12  
    Czyli DHCP od 192.168.1.10 do 192.168.1.50 tak jak ma livebox ?
  • Poziom 1  
    Korzystam z telewizji satelitarnej od tp uzywajac oryginalnego dekodera podlaczonego do livebox'a. Z Waszych odpowiedzi zrozumialem, ze moge go podmienic, dowolnym innym dekoderem i odlaczyc od sieci. Jednak jesli wylacze zestaw, to musze go uruchamiac majac polaczenie z siecia przez livebox. Zastanawiam sie teraz jakie opcje da mi telewizor z wbudowanym dvb-s. Czy majac taki sprzet bede mogl zupelnie wyeliminowac zewnetrzny dekoder? Jesli tak, to czy przy pierwszym uruchomieniu telewizora z wewnetrznym dekoderem powinienem miec go podlaczonego do livebox'a?
    a patrzac na sprawe inaczej... czy moge z jednego pilota sterowac i telewizorem i dekoderem?

Dzieki za fachowe odpowiedzi!
  • Poziom 14  
    a ja walczę z SDH-85 i 8level awrt-150 co opisałem w temacie, czy sdh-85 używa jakiegoś portu lub protokołu,z ktorym TP-link sobie radzi a 8level nie? Otwieranie portów, DMZ na adres dekodera nic nie daje.
  • Poziom 1  
    Witam
    Posiadam TV Samsung LED z przeglądarką internetową,skype..itd.
    Chciałbym móc korzystać z internetu w TV. Nie posiadam żadnego dekodera.Mój domowy internet to neostrada na modemie ZXDSL. Jak mogę połączyć TV z internetem? coś muszę dokupić? Proszę o podpowiedź krok po kroku ponieważ jestem w tym temacie kompletnie zielony.
  • Poziom 27  
    Router adsl jaki to sobie poczytaj na forum ,co chwila jest to wałkowane.
  • Poziom 1  
    Mam pewną sprawę dość ważną:

Jak zrobić (skonfigurować) routera Pentagram (cerberus P6331-42) z liveboxem F38A ? Chodzi mi o to żeby router działał i livebox tez bo router ma być podłączony do dekodera z orange gdyż mam funpuck HD i żeby działał telewizor musi być podłączony kabel z dekodera np. do tego routera ale jak zrobić żeby router odbierał sygnał tego liveboxa ?? Żeby nie trzeba było ciągnąc kabla z liveboxa do dekoderu gdyż to pewne utrudnienie bo livebox jest na górze a dekoder 2 piętra niżej. Więc zwracam się z prośbą o wytłumaczenie czy jest taka możliwość a jeśli tak to jak to zrobić ? Z góry dziękuję i proszę o szybką odpowiedz
  • Poziom 29  
    Na jednej linii telefonicznej można podłączyć tylko jeden modem/router adsl.
    Nie podłączysz zatem Pentagrama i Liveboxa do jednej linii.