Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator temperatury + regulator predkosci wiatraczków

vizzdoom 24 Gru 2010 01:02 1159 0
  • #1 24 Gru 2010 01:02
    vizzdoom
    Poziom 2  

Moim zadaniem jest zrobienie układu, które ma dwa wiatraczki (takie komputerowe, małe) i dwa czujniki temperatury. Temperatura z dwóch czujników ma trafiać na port USB (a'la RS232) i być wyświetlana na PC.
    Dodatkowo, w zależności od temperatury na tych czujnikach, wentylatory mają się kręcić szybciej lub wolniej.

Bardzo słabo czuję się w tej tematyce.
    Korzystając z gotowych układów, rozrysowałem w Eagle projekty AVT5230 oraz AVT1596 (linki na dole postu).
    Zrobiłem tak, że w zasadzie zaprojektowałem ten AVT5230, a jeśli chodzi o wentylatorki, to walnąłem osobno 2xAVT1596... czyli w skrócie temperatura trafia na USB do komputera, a wiatraczki w prosty sposób przez termistory hmm... same się regulują.

Niestety okazało się, że nie mogę tak robić (jest to projekt zaliczeniowy z mikroprocesorówki). Mam wentylatory sterować poprzez układ, a nie w taki tępy sposób jak to wymyśliłem :)

Problem w tym, że całkowicie nie wiem jak do tego podejść (bardzo słabo czuję się w tej dziedzinie). Mam tam PICa, który ma mało wejść (moim zdaniem). Proponowano mi zamienić PICa na jakiegoś nowszego, z większa liczbą wejść i pamięci... albo zastosowanie AVRa.

Czy byłby ktoś w stanie pomóc (wskazać, nakierować, powiedzieć) jak wybrnać z tej (patowej jak dla mnie) sytuacji? Mianowicie:
    - w układzie przy tym PICu zmienić coś, aby wentylatory działały sterowane przez mikrokontroler
    - zmienić PICa na inny, dobrać mu kwarce, I/O i jakoś te wiatraki
    - zmienić PICa na AVR, zamontować go w tym schemacie, i jakoś zrobić te wiatraki

PDF z rysunkiem projektu
    Projekt z Eagle
    Projekt czujników temperatury (pdf)
    Projekt regulatora prędkości wiatraczka (pdf)

0 0