Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności?

fexel1 24 Gru 2010 03:07 2658 5
  • #1 24 Gru 2010 03:07
    fexel1
    Poziom 8  

Na wstępie przepraszam za założenie nowego tematu, ale moderator przeniósł do kosza mój poprzedni post :-( a sprawa jest dla mnie ważna.
    Otóż nie mogę zdjąć pokrętła głośności (tego dużego) w Panasonicu SA-HA75.
    Małe pokrętło wyboru źródła dźwięku schodzi normalnie a duże nie chce zejść. Boję się ciągnąć tego na siłę. Jest tam w koło tego pokrętła (pod nim) taki jakby plastikowy pierścień i on też jest jakoś zamocowany, nie wiem, czy trzeba najpierw zdjąć ten pierścień czy pokrętło i jak to zrobić.
    Cel demontażu: czyszczenie impulsatora.
    Jak by ktoś miał jakieś doświadczenia z czyszczeniem impulsatora w tym modelu to też poproszę o podzielenie się poradami itp.

Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności? Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności?

0 5
  • #2 24 Gru 2010 19:44
    peloks
    Poziom 27  

To niech kolega najpierw odkręci wkręty od PCB i nakrętkę od wyboru źródła dźwięku.
    :D

0
  • #3 24 Gru 2010 22:43
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Nie, no to są jajca świąteczne, a Wielkanoc dopiero w przyszłym roku.

Kol. fexel1 chce wyczyścić ów element, a nie może własnym pomyślunkiem zdjąć gałki... Zaprawdę, proszę oddać sprzęt do właściwego punktu usług RTV, bo tam nie ma co się urwać podczas demontażu, ale kolega i tak coś urwie - tak można wnioskować.

fexel1 napisał:
    Cel demontażu: czyszczenie impulsatora.
    Jak by ktoś miał jakieś doświadczenia z czyszczeniem impulsatora w tym modelu to też poproszę o podzielenie się poradami itp.

Kolega moderator w poprzednim poście podał możliwe linki w sieci z tematem czyszczenia owego elementu.

0
  • #4 24 Gru 2010 22:52
    fexel1
    Poziom 8  

Oczywiście odkręciłem już wszystkie wkręty i nakrętkę od wyboru źródła dźwięku. Co prawda na zdjęciach tego nie widać, bo zdjęcia robiłem na bieżąco z dwóch powodów:
    1. Chciałem zrobić taką mini dokumentację naprawy i zamieścić ją na elektrodzie.
    2. Aby pamiętać do gdzie było podłączone i przykręcone.
    Pokrętło głośności ciągnę naprawdę mocno palcami, prawie z całej siły, aż się rusza ten plastikowy ozdobny pierścień pod pokrętłem. On chyba ma jakieś znaczenie w demontażu tego pokrętła…?
    Boję się żeby nie rozwalić pomóżcie proszę, jestem zdesperowany.
    Zasięgnąłem też opinii że to może być przyklejone lub jakoś trzeba gdzieś wcisnąć np. igłą żeby to wylazło?

0
  • Pomocny post
    #5 24 Gru 2010 23:01
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Dokumentacja takiej prostej czynności nie jest potrzebna.

Jeżeli ciężko jest zdjąć gałkę z osi, to proszę odessać impulsatory / enkodery i oddzielić PCB od ścianki przedniej. To pomoże, a i tak trzeba je zdemontować z płyty na czas czyszczenia.

0
  • #6 26 Gru 2010 18:54
    fexel1
    Poziom 8  

Udało się :-)
    Odessałem impulsator i faktycznie wtedy jakoś gałka łatwiej zeszła, chociaż nie była żaden magiczny sposób przymocowana, tylko normalnie nałożona. Nie wiem dlaczego nie mogłem ściągnąć gałki bez wylutowania impulsatora…?
    Blaszki impulsatora umazane były takim jakby gęstym smarem oczyściłem je w środku patyczkiem ze spirytusem, lekko wygiąłem blaszki do góry i hula.
    Z racji tego, że jest do dział dla początkujących, pozwoliłem sobie zamieścić kilka zdjęć.
    Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności? Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności? Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności? Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności? Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności? Amplituner Panasonic SA-HE75 jak zdjąć gałkę głośności?

0