Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy - De Dietrich WHE 2.24 - ciepła woda.

24 Gru 2010 03:54 7833 11
  • Poziom 17  
    Witam, mam problem w owym piecyku z ciepłą wodą. Woda raz jest ciepła, za chwile zimna i tak w kółko, niekiedy musi upłynąć sporo czasu zanim piec się załączy i zacznie grzać wode.Czasami przy puszczeniu wody miga szybko dioda zasilania, wraz z diodą od wody, kiedy przestaje migać dioda od zasilania woda jest nagrzewana. Czytałem instrukcję z tabelą błędów, ale nie uwzględnili tam "szybkiego migania diody zasilania z diodą wody". Proszę o pomoc, co może być nie tak? I czy konieczny jest serwis? Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Myślę że sterownik pieca złapał jakiegoś wirusa :D

Tak na poważnie, to już podobny temat był poruszany i tam pisali że trzeba wymienić czujnik przepływu wody.
    Mam u siebie ten sam problem, do tej pory nie było to zbyt uciążliwe, ale teraz nie da sie kożystać z ciepłej wody. Jutro wołam serwis.
    Z tym że u mnie jest tak że ciepła woda w kuchni jest zawsze (piec jest w kuchni, czyli bliżej kranu), a w łazience trzeba mieć farta żeby nalać całą wannę wody.
  • Poziom 18  
    Filterek jest obok czujnika przepływu? Ten czujnik przepływu sygnalizuje swoją pracę czerwoną diodą wewnątrz pieca? Narazie wyczyściłem filterek na dojściu wody do pieca, było malutko jakiegoś syfu. Wydaje sie że pomogło.
  • Poziom 18  
    Problemów ciąg dalszy. Po wizycie Pana serwisanta został wyczyszczony wymiennik ciepła, ten od CWU. Było w nim strasznie dużo syfu. Nic to nie dało. Czyjnik przepływu jest OK na 100%. Piec jak miał kaprysy tak ma nadal. Pan serwisant niedługo robi kolejne podejście (już 3). Pomóżcie co to może być że woda raz leci OK, a jak coś strzeli piecowi to leci zimna. Co zasugerować serwisantowi?
  • Poziom 30  
    Jak temperatura kotła rośnie powyżej 85 stopni i w tym momencie następuje wyłączenie grzania CWU to wskazuje na żle wyregulowany kocioł lub słabo wyczyszczony wymiennik płytowy
  • Poziom 18  
    Potrafi zgasnąć przy różnych temperaturach. Piec działał 3 lata bezbłędnie. Najpierw raz na jakiś czas fixował, teraz raz na jakiś czas nie fixuje.
  • Poziom 30  
    Sprawdż może czy siłownik zaworu przełączającego pracuje prawidłowo może się cofać po przełączeniu
  • Poziom 18  
    A w takim wypadku to gasł by piec?
  • Poziom 18  
    A piec gaśnie sam z siebie. No nic zobaczymy co powie serwisant rzy kolejnej wizycie.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Znalazłem sposób u mnie zdał egzamin. Zrobiłem tak: Czujnik przepływu włożyłem do CilitBang - usunięcie kamienia potem do szklanki z Kretem - wyżarło wszystko założyłem z powrotem i działa bez zarzutu :). Nie było konieszności kupowania nowego czujnika przepływu.

Pozdrawiam i powodzenia.