Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wskaźnik temperatury nie działa Opel Astra 1.6 8V

jerry2005 24 Dec 2010 07:32 43804 10
    jerry2005
    Level 9  
    Może ktoś mi podpowie?Jak sprawdzić czujnik temperatury i gdzie on się znajduje?
    kasiada1
    Level 13  
    Jaki czujnik temperatury? Silnika czy zewnętrznej? Jaka Astra ?
    jerry2005
    Level 9  
    Czujnik temperatury wody.Silnik X16SZR.Nie pokazuje na desce nic.Nawet nie drgnie.Opel Astra G z 1999r.Silnik 1.6 8 zaworowy.
  • Helpful post
    guard10
    Level 28  
    Witam czujnik znajduje sie z tylu na boku silnika zlacze 2 przewodowe.Pozdrawiam
    jerry2005
    Level 9  
    Czy to jest czujnik umieszczony w kolektorze ssącym?W sklepie gość powiedział że dwupinowy jest od temp wtrysku a musi być jednopinowy od wskaźnika temperatury cieczy który daje sygnał na wskaźnik na desce.Czy jest możliwość sprawdzenie takiego czujnika?Np. zewrzeć przewody doprowadzające do czujnika i obserwować wskaźnik?
    artur-55
    Level 12  
    Witam.
    Co do silnika X16SZR to wg EPC powinien mieć dwa czujniki temp. cieczy:
    1-szy dwupinowy z tyłu silnika na kolektorze ssącym - ten daje sygnał do komputera i nie ma nic wspólnego ze wskaźnikiem temperatury.
    2-gi jednopinowy - i tu zaczynają się schody. W EPC niestety nie nie pokazali rozmieszczenia czujników dla tego typu silnika. Niektórzy mechanicy twierdzą że ten typ ma tylko jeden. W silnikach X6SZ był on pod linką gazu na kolektorze po lewej stronie.
    W mojej Astrze G (silnik jw. rok prod.1999, rok mod. 2000, klima) też wskaźnik nie pokazywał temperatury, po wymianie rozrządu zaczął wskazywać. Mechanik wiedział o tej usterce i miał to naprawić. Twierdził że poprawił styki ale co do drugiego czujnika i jego miejsca mocowania nie chciał nic powiedzieć, pytanie skomentował że to kosztuje.
    Na forum: http://forum.opel24.com przebąkują że drugi jest gdzieś na bloku silnika, oczywiście od tyłu. Ja mam jeszcze jeden typ: poniżej alternatora w pobliżu czujnika położenia wału jest złącze do którego prowadzi jeden przewód, ale nie miałem jakoś okazji tego sprawdzić.
    Jest jeszcze jedna możliwość dlaczego nie ma wskazania temp. - padnięty regulator napięcia w zegarach, ale to powiązane jest również z brakiem wskazania wskaźnika ilości paliwa. Jeden z tematów o tym: http://forum.opel24.com/problem-z-temperatura...ht=x16szr+czujnik+temperatury+cieczy&start=27 str. 4 post 6.
    Jeżeli ktoś posiada informacje o miejscu tego czujnika lub co podaje sygnał o temp. na wskaźnik będę wdzięczny z informacje. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

Niestety sprawdziłem dzisiaj, ten czujnik poniżej alternatora to czujnik ciśnienia oleju.
    pherni
    Level 10  
    witam czy udało się komuś zlokalizować ten czujnik?
    musiii
    Level 12  
    Czujnik temperatury który pokazuje wartość temp na desce - to właśnie ten jednopinowy ( 1 konektor ) znajduje się z tyłu silnika po stronie alternatora (w mojej astrze przychodził do niego niebieski przewód ) ten zaś niebieski czujnik dwupinowy podaje sygnał do kompa.
    pherni
    Level 10  
    Dzięki za info idę szukać a czy można liczyć na foto tego miejsca ??? to by była bardzo przydatna informacja.
    No i niestety nie znalazłem może w tym silniku jest tylko jeden czujnik?? :(
    musiii
    Level 12  
    Wskaźnik temperatury nie działa Opel Astra 1.6 8V

czujnik temperatury x16szr - zaznaczone kluczem

Moderated By ociz:

Na zdjęciu jest Astra F lub Vectra B. Astra G nie ma drugiego czujnika, na zegary info o temperaturze idzie z ECU.

pherni
    Level 10  
    Super tego potrzebowałem czujnik wymieniony wszystko wróciło do normy jeszcze raz dzięki za pomoc.