Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Hollywood Impact 2000 + kolumny Omnitronic DX2522

24 Gru 2010 12:03 4244 20
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 26  
    Jeśli masz możliwość, to to szybko oddaj.To tylko atrapy sprzętu estradowego i jak popracują na estradzie to szybko się skończą. Chińszczyzna najniższego sortu.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 31  
    Jak wyżej...
    Jeśli zdecydowałeś się na taki sprzęt to wydaje mi się że masz mały fundusz na sprzęt. A jeśli mam rację to na Twoim miejscu kupiłbym używany sprzęt a on "pociągnie" dłużej niż ta chińszczyzna. Przykładowo poszukaj używanych Elmuzów czy ADS. itd było wiele tematów o tej problematyce. Co do wzmacniacza to naprawiałem to "coś" i widząc sekcję zasilania tego wzmacniacza śmie twierdzić że polskie wzmacniacze do użytku domowego UNITRY mają lepsze. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie pozostaje mi nic innego, jak dołączyć się do głosów kolegów. Ten sprzęt to nawet nie najniższa półka, a raczej po prostu podłoga.
    Jak możesz to naprawdę zwróć.
  • Poziom 28  
    Kiepski sprzęt i tyle.
  • Poziom 32  
    Nic z tym nie zrobisz. Kolumny słabiutkie (ciche i z naciąganą mocą) + wmacniacz o mocy 10x mniejszej niż ta z napisu to raczej beznadziejny przypadek. Przykro mi ale tylko wymiana sprzętu coś da.
  • Poziom 32  
    Gotowce od KLOTZ, ACCUCABLE lub nawet PROELA, okute na neutrikach. Choć obawiam się, że tu to czysty przerost formy nad treścią.
  • Poziom 31  
    DJPIECZYWO napisał:
    Ale to całkiem ciekawie gra, mam tylko wrażenie jak by był za słaby wzmacniacz...

Niestety nie ma możliwości zwrotu tego sprzętu

Za wzmacniacz dałem 700zł + 1100zł za dwie kolumny

PS: a jakie kable sygnałowe były by dobre ?

To Koledze pogra "ciekawie" ale 2-3 imprezy. Potem padnie. Wydaje mi się że wszystko w tym temacie zostało już powiedziane. Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    DJPIECZYWO napisał:
    Ale to całkiem ciekawie gra, mam tylko wrażenie jak by był za słaby wzmacniacz...

Niestety nie ma możliwości zwrotu tego sprzętu

Za wzmacniacz dałem 700zł + 1100zł za dwie kolumny

PS: a jakie kable sygnałowe były by dobre ?

Czyli chcesz powiedzieć że za cały zestaw dałeś 1800 zł? Chyba sobie żartujesz...

Ja również radzę to jak najszybciej sprzedać, i wziąć za to kasę i kupić sprzęt a nie "sprzęt"... Przecież to się nadaje do nagłośnienia pokoju 10m² a nie jakiej kol wiek imprezy... No po prostu zanim następnym razem weźmiesz się w wtapianie pieniędzy w sprzęt, to zapytaj na forum albo, albo chociaż poczytaj o kupowanym sprzęcie, bo naprawdę szkoda Twoich pieniędzy.
  • Poziom 16  
    DJPIECZYWO kolumny Omnitronic DX2522 nie nazywaj zestawem estradowym to raz. Jeśli masz ciut wiedzy zobacz jaka jest tam zwrotnica. W tej kolumnie nie ma zwrotnicy . Kupisz ads lx800 i " uśmiercisz " te kolumny. Nie szukaj odp. jakie kable. Kable czy "koniec " to nie powód twojego problemu. Problem to kolumny .

Dodano po 11 [minuty]:

http://www.terralec.co.uk/speaker_spares_/crossover_pcb_for_omnitronic_dx-2522/26660_p.html Wzmacniacz Hollywood Impact 2000 + kolumny Omnitronic DX2522
  • Poziom 31  
    Jeśli 4xaltus 140 napędzasz wzmacniaczem 2x120W (domowym) to nie dziw się że tak to grało. Ja powiem koledze że 4xaltus 140 nie wymieniłbym na to coś. Altusy to kolumny do domu a i tak są lepsze na imprezę niż te badziewia. Ten Pioneer jest i tak lepszy niż te Hollywood pod każdym względem. No ale co będziemy gdybać kolega ma swoje racje my mamy swoje... Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Jakbym siebie widział z przed laty, uparty i zawzięty. Przekonasz się po jakimś czasie, że te altusy to były dobre. Może ten hollywood jako tako się spisuje, ale kolumny to totalna porażka.

A osoby, które się wypowiadają to siedzą w tym dość długo i mają sporą wiedzę. I naprawdę chcą dobrze dla Ciebie, ale zrozumiesz to po jakimś czasie i tylko będziesz żałować.
  • Poziom 32  
    Miałeś 4xA140, i przez to że padło kupiłeś ten chłam..? Było zregenerować je, kupić jakąś konkretną końcówkę i byś wyszedł na tym dużo lepiej niż kupując to gów..;)
    Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    DJPIECZYWO napisał:

( a w tych kolumnach co wysiada głośniki ??) - a można kupić jakieś markowe ? i samemu wymienić no i zwrotnicę przy okazji bo w altusach były lepsze a to rzeczywiście to co na zdjęciu to do chińskich głośniczków się nadaje..

PS: tak dałem 1800zł - wydaje mi się że to i tak jest tanio...

Tak na marginesie ciekawy jestem jakie te basy mają duży magnes....

Na sprzęt jest 2 lata gwarancji - koleś mówił jak się spali czy coś to odsyłam i mi wymieniają głośniki czy naprawią wzmacniacz.

Więc tak, co w tych kolumnach wysiada? Wszystko ;) Począwszy od głośników, przez zwrotnice a nawet do samych paczek, które często są nieszczelne. Można kupić by markowe głośniki ale takowe nie koniecznie muszą zagrać dobrze w tej paczce.

Dałeś 1800 zł i wydaje Ci się że to jest tanio? Za taki sprzęt to bym nawet 500 zł się zastanawiał czy dać. Za 1800 zł. mogłeś mieć T.amp TA600 + 2x PA-600 i zagrało by to 100 razy lepiej niż obecne paczki, a w późniejszym czasie dokupił byś sobie bas i byś miał super zestaw.

Co do magnesu w tych basach, to nie spodziewał bym się zbyt wiele, a nawet jak, to nie sama wielkość magnesu ma znaczenie, bo jest wiele innych czynników mówiących o jakości napędu np. szerokość szczeliny magnetycznej, jej długość a nawet namagnesowanie magnesu.

Co do gwarancji, to koleś Ci chyba kit wciska, bo żadna gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających z nieumiejętnej obsługi sprzętu - w tym przypadku jego spalenie, które również nie podlega gwarancji.

Wesołych :)
  • Poziom 32  
    Tu nie ma zwrotnicy! Bo taką nie można nazwać samej płytki z przylutowanymi kablami ;) . Wielkość magnesów nie jest wyznacznikiem jakości głośnika. Niedokładny i tani montaż, duża odległość między karkasem (cewką) a nabiegunnikem, słaba i mała cewka, kiepskie klejenie i kosze z cieńkiej to cechy tej klasy cenowej. Wiśnią na torcie jest to stado piezaków podbijające skuteczność paczki swoim skrzekotem. Wymiana głośników jest bez sensu (cenowo), sprzedaj to.