Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drzewko RGB z kulek od dezodorantów

Pele44 09 Lut 2011 12:02 25352 35
    viki
    Poziom 16  
    Cytat:
    ale 8-bitowiec raczej będzie miał kłopoty z generacją fraktali realtime

PC powienien wygenerować statyczną tablicę a 8-bitowiec tylko po niej skakać.[/code]
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • PCBway
    Pele44
    Poziom 12  
    gadaka napisał:
    mógłbyś, jeśli nie jest to problemem, udostępnić schemat płytki w Eaglu i wartości rezystorów oraz kondensatorów
    Nie zrobię tego ponieważ: 1. nie projektowałem płytki w eaglu, 2. z załączonego pdf można sobie to wyciągnąć (chodź wymaga to trochę zabawy).
    gadaka napisał:
    PS2. Czy zamiast tranzystorów przed złączami diod mogę zastosować ULN2803 tak jak robi
    Drzewko jest dostosowane do diod ze wspólną anodą (tak jak napisałem w pierwszym poście), dlatego stosowanie tutaj ULN trochę mija się z celem, bo potrzebne jest tylko 4 kanały. Inna sprawa to zastosowanie bardziej zintegrowanych układów do sterowania katodami, zamiast użytych tranzystorów pnp.
  • PCBway
    niezabitowski
    Poziom 9  
    Gadaka:
    Wartości kondensatorów są na schemacie -można bez problemu odczytać. Jeśli chodzi o rezystory to też miałem pytać albo poprosić o wskazówkę jak to wyciągnąć z wzoru płytki
    Pozdrawiam
    mlassota
    Poziom 18  
    Pele44 napisał:
    Drzewko jest dostosowane do diod ze wspólną anodą (tak jak napisałem w pierwszym poście)...,

Witam
    Właśnie w tym miejscu coś się nie zgadza. Wspólny w/g schematu jest biegun ujemny diod czyli katoda... czy źle interpretuję schemat? Tym bardziej, że nawet na schemacie cztery "bloki" diod sterowane przez tranzystory w układzie Darlingtona są podłączane do masy czyli do do katody... Czy źle rozumuje?
    Kuki520
    Poziom 9  
    Super konstrukcja, naprawdę godna uwagi. Mam pytanie czy ten drut to taki jak do transformatora (nawojowy)? I czy można go kupić w sklepie elektronicznym lub w hurtowni elektrycznej?
    niezabitowski
    Poziom 9  
    Kuki520 napisał:
    Super konstrukcja, naprawdę godna uwagi. Mam pytanie czy ten drut to taki jak do transformatora (nawojowy)? I czy można go kupić w sklepie elektronicznym lub w hurtowni elektrycznej?

Tak, DN2E
    Na pewno jest na znanym portalu aukcyjnym i w niektórych sklepach internetowych
    Pozdrawiam