Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel - dorobiony kluczyk z immobilaizerem - nie działa?

freak44 24 Dec 2010 22:57 10939 29
    freak44
    Level 10  
    Kluczyk jest dorobiony na podstawie stacyjki, zakodowany (według pana który to zrobił). Ogólnie wygląda na dobry ale mimo to samochód nie odpala, choć rozrusznik kręci. Pytanie: czy jak rozrusznik kręci, a samochód nie odpala to może być to wina źle zaprogramowanego kluczyka. Czy wręcz przeciwnie: jeśli rozrusznik kreci to znaczy ze kluczyk jest na bank dobry? Samochód stał nie ruszany 3 tygodnie wiec nie wiem co jest przyczyną ze auto nie odpala. Jak mogę wydedukować czy kluczyk jest dobry?

Opel Corsa B 1996r.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    robzzz4
    Level 2  
    Witam,
    Mam problem z moim swiezo zakupionym oplem corsa C. Auto odpala i gasnie po okolo 2-3 sekundach,zapala sie przy tym kontrolka immobilizera(auto z kluczykiem).Po kilku probach i odczekaniu paru minut udalo mi sie auto normalnie odpalic.Kluczyki mam 2 przy obu ten sam problem.Na wyswietlaczu mam tez zapalona inspekcje,czy to moze miec jakis zwiazek z problemem z odpalaniem?Czy moze przyczyna jest jakis problem z kluczykami?immobilizerem?Bardzo prosze o jakas pomoc i pozdrawiam kierowcow.
    Miracle Woman SM
    Level 18  
    A przyjechałes tym corsą c czy na lawecie?
    User removed account
    User removed account  
    freak44
    Level 10  
    Motronic wrote:
    A miga kontrolka elektroniki silnika?

Żadna kontrolka nie miga. Jak przekręcam kluczyk to zapalają się wszystkie standardowe kontrolki, tak jakby wszystko było w porządku..
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Andiv
    Level 32  
    Stawiam stówke na pompe, mimo że immo i tak masz rozjechane.
    User removed account
    User removed account  
    gogletest
    Level 10  
    hmm jak masz dokładany imobilajzer to bym go wycioł z instalacji a potem bym stawiał na komputer moze nie sterowac wtryskiem
    User removed account
    User removed account  
    Andiv
    Level 32  
    gogletest wrote:
    hmm jak masz dokładany imobilajzer to bym go wycioł z instalacji a potem bym stawiał na komputer moze nie sterowac wtryskiem

Ręce opadają.

Powiem tak jak kontrolka immo miga - to napewno masz je rozjechane czyli coś z nim nie gra.
    W pompie jest zaworek odcinający dopływ paliwa, dalej sam już chyba wydedukujesz.
    Jeżeli chodzi o palenie, to z tego co pamiętam nie powinien wogóle odpalić.
    adam7009

Level 40  
    Na pewno nie pali wogóle bez sprawnego immo,więc problem gdzie indziej skoro potrafi zapalic ,a tym bardziej immo nie zgasi podczas jazdy.
    User removed account
    User removed account  
    adam7009

Level 40  
    Masz kod to zrobienie kluczyka zajmuje chwilę.Tylko nowy transponder musisz miec.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Andiv
    Level 32  
    Pewnie że nie powie.
    Wytłumacz mi tylko jedną rzecz, jak to było z tym gaśnięciem podczas jazdy ??
    freak44
    Level 10  
    To pytanie chyba nie jest trudne skoro ta strona nazywa sie elektroda.pl? nie dość ze nikt nie odpowiedział i temat został zaśmiecony, to jeszcze chcą to wyrzucic do kosza, dzieki za pomoc
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    freaak, nawet nie podałeś jaki masz silnik. Nie dziwne, że i odpowiedzi dostałeś takie jakie dostałeś. Kontrolka silnika rozumiem zapala się i gaśnie? Czy w ogóle się nie zapala, bo to że nie miga to już wiemy. Jak Was trzeba za jęzor ciągnąć....
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    freak44
    Level 10  
    Nie dotknąłem bo nie wiem o co tam chodzi. Jak bym wiedział to zapewne bym nie pisał. "jak należy" to dosyć subiektywne pojecie, bo dla mnie było opisane jak należy, a dla Ciebie widocznie nie. Po prostu uważam ze każdy wątek powinien miec swoj temat, wtedy jest porządek. A kiedy ktoś się podpina to moze być bałagan.

silnik 1.4 benzyna

Motronic wrote:
    Freak, jeżeli kontrolka silnika nie miga to znaczy, że klucz został rozpoznany. Masz inny problem.

wiec poszukam tego innego problemu.. Dzieki za pomoc
    luki 2
    Level 10  
    witam mam problem z oplem vectra a 1,8 8v z roku1992 . Czy ten opel ma immobilizer
    janusz2008
    Level 33  
    Nie ma immobilaizera fabrycznego.