Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon bezprzewodowy i "Szukanie" ?

25 Gru 2010 10:55 6918 29
  • Poziom 2  
    Otóż ostatnio kupiłem telefon bezprzewodowy binatone lifestyle 1910, i gdy odłączę zasilacz( bateria jest naładowana już ) to wtedy na ekranie jest napis "Szukanie". Stąd moje pytanie czy ten zasilacz musi być ciągle podłączony, bo chyba powinno go się używać do ładowania baterii w telefonie. Co robić?
    Moderowany przez Tracer2:

Słowo "problem" w tytule jest zakazane. Regulamin p.11.1

• e-miernikie-mierniki
  • Poziom 35  
    Któreś z praw Murphy'ego mówi, że wszystko co włączone do prądu lepiej działa:D Słuchawka ma akumulatory, żeby nie ciągać za sobą kabli. Baza niestety musi być zasilana - to nie ładowarka tylko druga część telefonu. To nie jest komórka.
  • Pomocny dla użytkowników
    Tak jak napisał poprzednik, baza to druga część telefonu, która musi być podłączona do linii. Telefon bezprzewodowy ma zasięg od 50 do 300 metrów. Sama słuchawka nie jest zatem telefonem, bo jak nie ma prądu to niestety nie działa (chociaż ma własny akumulator). Reasumując, baza to przede wszystkim jedna część "radiostacji" ściśle współpracująca z przenośną słuchawką, a przy okazji pełni dodatkową funkcję ładowarki. Dlatego też jak baza nie "widzi" słuchawki to ją szuka. To samo może się zdarzyć, gdy wyjdziesz poza zasięg bazy, która jest podłączona do prądu.
  • Poziom 10  
    Witam chciałem się dołączyć do tematu żeby nie zagracać forum. Mój model telefonu do Panasonic KX-TG807)PD. Problem polega na tym że telefon przestał działać a dokładnie to zapala się co chwile na wyświetlaczu pisze Szukanie.... i gaśnie, gdy probuje coś na nim zrobić ekran gaśnie po 3 sekundach. Do tego baterie wylały się już w nim 2 razy, ktoś wie może jaki może być powód czy da się z tym coś zrobić ?
  • e-miernikie-mierniki
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    W tego typu telefonach stosuje się akumulatory , a nie baterie.
  • Poziom 10  
    Rozumiem, ale na bateriach zwykłych ( nowych ) chyba powinno się móc chociaż wykręcić numer może nie są do wielokrotnego ładowania ale on się zapala i gasnie po 3 sekundach. Chyba ze zepsułem aparat wkładając zwykłem baterie, ale działał już wcześniej długi czas na takich bateriach.
    Baterie zwykłe można używać do próby, ale pod jednym tylko warunkiem, a mianowicie słuchawka nie będzie odkładana na bazę. Trudno jednak czasem temu zapobiec, bo niektóre aparaty logowały się w ten sposób i da dodatek zmieniały kod po każdym odłożeniu na bazę.
    Tobie już dwa razy w tym aparacie wylały się baterie. Dziwne, że nie zmieniłeś ich na akumulatorki. Teraz kto wie co tam zostało "podżarte". Musisz dokładnie pod lupą obejrzeć płytkę i ewentualnie oczyścić zwarcia między ścieżkami lub naprawić ewentualne przerwy na druku. To żmudna praca.
  • Poziom 10  
    Czym najlepiej spróbować to czyścić, jestem amatorem nie znam się na tym ? moge ewentualnie zrobić i przesłać zdjęcia tej płytki po rozkręceniu telefonu jeśli to pomoże w diagnozie.
    Obejrzyj płytkę słuchawki pod kątem zaśniedzenia, czy podżerania ścieżek przez wylane baterie. Jak coś znajdziesz, to zrób zdjęcie. Najgorszy przypadek to taki, gdy "kwasidło" weszło pod procesor i zżarło ścieżki, których nie widać. Być może jednak nie jest tak źle. Najpierw obejrzyj płytkę i wtedy zobaczymy co da się z tym zrobić.
  • Poziom 10  
    Gołym okiem nic nie widać tak jak na zdjeciu Telefon bezprzewodowy i "Szukanie" ?

To zdjęcie po próbie zrobienia czegoś na telefonie, świeci się przez 2 sekundy po czym gaśnie, pokazuje jak by było brak sieci.
  • Poziom 34  
    Aparat "matka" ładuje "córkę " -jeśli w stanie normalnym są tam akumulatorki.W przypadku stosowania bateryjek , układ ładowania się uszkadza .Jest to wprawdzie kilka detali układu , ale naprawa może być nieskuteczna .
    Raczej powinno się szukać całej sprawnej płytki słuchawki /nowej/.A to dlatego ,że oczekuje się od tego telefonu ok.100% niezawodności.
    W starych typach aparatów telefonicznych -zasilanych z sieci -była zachowana opcja -pracy ap. telef. bezpośrednio zasilanego z lini telef.
    Aby sobie nie pogarszać możliwości skorzystania z łacznośći telefonicznej
    nalezałoby raczej kupić nowy komplet -wraz z prawidłowymi -do kompletu akumulatorkami.
    Dla osob starszych raczej aparaty normalne -nie zasilane z sieci 220V./Pracujace równiez w przypadku braku pradu/.
    Na szczęście nie widać aby baterie wylały się do środka. Spróbuj po prostu ponownie zalogować słuchawkę do bazy.
    Tu masz opis po angielsku, bo to najszybciej udało mi się znaleźć w necie.

• Poziom 10  
    Problem polega na tym że ja nie moge nic zrobić w telefonie bo po 2-3 sekundach gaśnie mi wyświetlacz. Zapala się sam co 5 sekund sam ale zbyt szybko gaśnie bym mógł wejść w jakieśopcje telefonu :/
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Rozumiem, że próbujesz uruchomić słuchawkę zasilając ją akumulatorami (najlepiej wstępnie naładowanymi w dowolnej ładowarce). To telefon o stosunkowo dużych potrzebach jesli chodzi o zasilanie.
    Przed zainstalowaniem akumulatorów oczyść styki z korozyjnego nalotu spowodowanego chemicznym działaniem substancji z baterii.
  • Poziom 34  
    A skąd tam się wzięło tyle wymienionych kondensatorów elektrolitycznych?
    KaW napisał:
    A skąd tam się wzięło tyle wymienionych kondensatorów elektrolitycznych?

Na jakiej podstawie twierdzisz, że zostały wymienione? :?
  • Poziom 33  
    Ten model niestety takie ma kondensatory , jakość wykonania tego modelu można porównać do panasoniców z serii 1486 ;)
    No właśnie. Dla pewności ściągnąłem SM i tam widać, że w tych miejscach są "zwykłe" kondensatory w ten sposób montowane. Widać, że KaW nie jest praktykiem. :wink:
  • Poziom 34  
    W lewym górnym rogu obrazka jest właściwy kondensator smd -reszta kondensatorów to jakaś nieprofesjonalna naprawa .Owszem -na czas poszukiwania usterki można parę takich wlutować, ale potem delikatnie wlutowuje sie właściwe.W każdym razie PANASONIC tak nie robi -to poważna firma.
  • Poziom 33  
    KaW napisał:
    W lewym górnym rogu obrazka jest właściwy kondensator smd -reszta kondensatorów to jakaś nieprofesjonalna naprawa .Owszem -na czas poszukiwania usterki można parę takich wlutować, ale potem delikatnie wlutowuje sie właściwe.W każdym razie PANASONIC tak nie robi -to poważna firma.
    Oj muszę cię zmartwić ... właśnie tak jest w tym modelu , przerzuciłem parę tych modeli i mam w użytkowaniu taki jeden z wielu jakość tak jak pisałem w modelach 1486 i pochodnych co do usterki na początek przylutować wszystkie elementy .
    KaW napisał:
    W lewym górnym rogu obrazka jest właściwy kondensator smd -reszta kondensatorów to jakaś nieprofesjonalna naprawa

Nie mogę się z tym zgodzić. Zapytajmy Exe2468, czy po raz pierwszy była otwierana słuchawka, i czy ewentualnie była ona w naprawie.

Dodano po 1 [minuty]:

KaW napisał:
    W każdym razie PANASONIC tak nie robi -to poważna firma.

To zobacz sobie w serwisówce Panasonica. Tam widać, że widoczne na zdjęciu kondensatory elektrolityczne mają leżeć i po to są specjalnie większe, wydłużone pola lutownicze.

Dla przykładu zbliżenie fragmentu płytki.

• Poziom 34  
    Nie miałem z czymś podobnym do czynienia.Faktycznie -okres przejściowy w
    detalach pojemnosciowych smd.W takim razie ile lat temu powstała ta płytka ?

Kondensator smd jest elegancko przylutowany -automatem ,natomiast pozostałe
    kondensatory elektrolityczne sa polutowane z dużym nadmiarem spoiwa.
    Nie czepiam się spoiwa, ale zastosowanych detali .

To mi przypomina nasze wyroby kooperacyjne w ramach RWPG.
  • Poziom 10  
    W telefonie nie były wymieniane kondensatory. Wymieniłem wczoraj baterie na akumulatorki. Słuchawka postała na bazie kilka godzin i udało mi się nawet zadzwonić z niego tzn. Póściłem 2-3 sygnały na komórke po czym zerwało połączenie wyświetlacz zgasł zapalił się za kilka sekund i znowu szukał sieci. Dzisiaj znowu sam się zapala wyświetlacz pisze " szukam.." znajduje sieć i znowu gaśnie szuka znajduje i tak w kółko. Czasami znajdzie sieć i się tak świeci przez minute. Nie mam pojęcia co się stało z tym aparatem że tak głupieje...

Jeszcze dodam że jak znajdzie sieć wpisuje numer naciskam zieloną słuchawke to znowu gaśnie i wyskakuje " szukam" Rejestrowałem go do bazy resetowałem baze próbowałem chyba wszystkiego z zalecanych wskazówek.
    W takim razie napisz jakie to akumulatorki (typ, pojemność, jak długo użytkowane).
    Napisz także, czy ładowałeś je w tym telefonie czy poza nim w ładowarce.
    Telefon może mieć uszkodzone obwody ładowania (jeden z tranzystorów w słuchawce). Wtedy pokazuje na wyświetlaczu że ładuje ale do akumulatora dociera śladowa ilość energii.

Dodano po 2 [minuty]:

KaW napisał:
    To mi przypomina nasze wyroby kooperacyjne w ramach RWPG.
    Nic nie może się zmarnować :)
    W faksach serii 700 sprzed 15 lat w układzie skanowania klawiatury zastosowano elementy serii TTL (pamiętające połowę lat 70-tych).
  • Poziom 10  
    To pewnie nic super bo kupowane w hipermarkecie, wczoraj także nie są używane. Everfast 900 taka chyba nazwa. Nie ładowane poza telefonem bo nie posiadam ładowarki. Na słuchawce była jedna kreska teraz niby jest pełna.

Nie wygląda jakby była słaba bateria ale coś z zasięgiem

Czy przy tej ikonie antenki nie powinno być jakiś kresek ?
    "Kreski" mają niewiele wspólnego z rzeczywistym stanem akumulatorów.
    Słuchawka może być uszkodzona i nie ładować a po kilkunastu godzinach stania na bazie z wyświetlacza wynika 100% naładowania.
    Jeśli kupowane w h-markecie (na pewno po konkurencyjnej dla klienta cenie) to policz sobie ile mogą być warte przy marży ok. 400-500%.
    Słuchawka często nie loguje się do bazy właśnie z powodu słabego akumulatora.
    Upewnij się jeszcze czy styki akumulatorów są na pewno czyste i czy sprężyny zapewniają właściwy docisk. Powinny ciasno wchodzić.

Dodano po 2 [minuty]:

exe2468 napisał:
    Nie wygląda jakby była słaba bateria ale coś z zasięgiem.
    Takie podejrzenie możnaby wysnuć gdyby słuchawka nie wyłączała się po np godzinie szukania bazy.
    Akumulatorki muszą zostać uformowane i to właśnie na tej bazie. To dobrze, że nie masz ładowarki (w tym przypadku).
  • Poziom 34  
    exe2468
    Takie działanie aparatu jest spowodowane sterowaniem go jego programem
    zawartym w jego pamięci. Oznacza to ,że aparat w takim stanie-w jakim jest obecnie - jest uszkodzony.
    Koledzy naprawiajacy aparaty tego typu -mogą mieć jeszcze konkretne sposoby na wykrywanie usterek /algorytmy/.Można poprosić o pokazanie techniki lokalizacji usterek.Ale do tego trzeba mieć sprawne na 100% akumulatorki
    i te algorytmy -do tego aparatu.
    Oczywiście jeszcze wiedzę i przyrządy pomiarowe.
  • Poziom 10  
    Chyba nie da się z nim nic zrobić, jego usterki się cały czas zmieniają, teraz z kolei po wykręceniu numeru i probie dzwonienia, nie gaśnie i nie próbuje znaleść sieci ale nie ma w ogóle sygnał w słuchawce nie da się też dodzwonić na mój numer.