Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra fonica Uf-50 jak podłączyć do komputera?

25 Gru 2010 12:17 2086 7
  • Poziom 11  
    Posiadam igłę do gramofonu Unitra Fonica Uf-50, gramofon ma sprawny tylko napęd. Chciałbym tą igłę podłączyć w jakiś sposób, w miarę prosty, do głośników czy też komputera. Da się to zrobić w jakiś prosty sposób, jeśli tak prosiłbym o podpowiedź.

Proszę poprawić treść postu.
    Regulamin pkt. 8.2, 15.
    GM
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Można wykorzystać wejście linowe karty dźwiękowej.

GM
  • Poziom 11  
    Właśnie w ten sposób chcę to zrealizować, tylko jak to podłączyć, by nic nie uszkodzić? Dodam, że igła ma 4 nóżki to bezpośrednio można jakoś podpiąć?
  • Poziom 27  
    Środkowe nóżki do masy, a zewnętrzne do lewego i prawego kanału. Niestety nie pamiętam kolejności który to lewy i prawy w igle.
  • Poziom 11  
    I tylko tyle w zupełności wystarczy?
  • Poziom 12  
    Nie wiem jak będzie z wkładką gramofonową, ale wg mnie byś ją musiał ominąć..
    Nie chce wprowadzać w błąd, ale nie wiem jak to będzie w przypadku wejścia liniowego.
    Ale jak byś chciał normalnie podłączyć to wkładkę tą byś musiał ominąć
    Moderowany przez dj-MatyAS:

Co to są za bzdury?
    Co Kolega pisze, i co ma na myśli?
    Ominąć wkładkę gramofonową - jeśli Kolega powie jak to zrealizować zdejmę ostrzeżenie.

• Poziom 27  
    Cultur1st napisał:
    Nie wiem jak będzie z wkładką gramofonową, ale wg mnie byś ją musiał ominąć..
    Nie chce wprowadzać w błąd, ale nie wiem jak to będzie w przypadku wejścia liniowego.
    Ale jak byś chciał normalnie podłączyć to wkładkę tą byś musiał ominąć

Jak to chcesz omijać wkładkę? Przecież to ona przetwarza drgania igły na sygnał elektryczny (to jest tak zwany potocznie adapter). Sygnał z wkładki piezoelektrycznej (a taką jest UF-50), jest dużo silniejszy od wkładki MM i da radę wysterować wejście liniowe karty dźwiękowej. Pomijam tu kwestię dopasowania impedancji i poziomów sygnału, gdyż trzeba by zastosować odpowiedni przedwzmacniacz, ale bez niego też zagra. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    No właśnie....może i to da rade wysterować...ale mogą być duże zniekształcenia...próbowałem się kiedyś wpiąc pod igłę i zniekształcenia były ogromne
    Moderowany przez dj-MatyAS:

Brnie Kolega w to bagno dalej, i to na własne życzenie...
    Pisanie bzdur, udzielanie fałszywych porad, pisanie by pisać...DOŚĆ.
    Urlop od Forum na okres miesiąca, w celu zastanowienia się nad swoim zasobem wiedzy - czy jest wystarczający, aby zabierać głos w dyskusji.