Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 900, rozładowuje akumulator w czasie jazdy

Piotre255 25 Dec 2010 17:17 5697 7
 • #1
  Piotre255
  Level 17  
  Witam, znajomy przyjechał dziś do mnie swoim seicentem 900 i jak zgasił silnik i zaraz chciał zapalić żeby przestawić w inne miejsce auto to nie zapaliło, kontrolki przygasały jakby akumulator był rozładowany.. Zmierzyłem miernikiem napięcie, było 12,3V na akumulatorze, jak przekręcił stacyjkę to spadło do 5V przy obciążeniu. Akumulator jest troszkę za duży, coś ponad 60 Ah chyba, chciałem mu go ściągnąć żeby doładować ale niestety nie wyszedł, bo jest za duży i żeby go wyciągnąć trzeba by odkręcać zbiorniczek wyrównawczy płynu a w święta nie chciałem się w to bawić, więc założyłem klemy spowrotem, mieliśmy na pycha zapalić.. ale o dziwo auto wtedy odpaliło z rozrusznika, tak jakby akumulator się odbudował. Sprawdziłem ładowanie, beż żadnych odbiorników było 14,2V ale już po włączeniu świateł było 12,9V więc za mało.. dołożenie dmuchawy i wycieraczek zmniejszyło na 12,6 V więc światła troszkę za dużo jakby pociągły ale świecą normalnie. Czy może to być wina akumulatora, niedoładowany aż wkońcu padł, czy też wina alternatora? No ae bez odbiorników ładuje dobrze. Czy może światła żrą za dużo prądu? tylko wtedy by chyba nie świeciły normalnie.
  dodam że nigdy wcześniej się tak nie zdarzało, auto stało na polu przez te największe mrozy i zawsze odpalało.
 • Helpful post
  #2
  boguslaw robak
  Level 21  
  Witam musiał byś sprawdzić ctan styków alternatora ,rozrusznika i przewodu łączącego akumulator z masą karuserii pozdrawiam.
 • Helpful post
  #3
  Wodnik-W8
  Level 16  
  Witam. Sprawdź naciąg paska klinowego, klemy na akumulatorze, i główny zacisk na alternatorze. Tam powinny być dobre i pewne połączenia. Załączam Życzenia Świąteczne i Noworoczne.
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  genowef5
  Level 12  
  Nic nie piszesz czy się uporałeś czy nie. Pierwsza podstawowa sprawa to : sprawdz ładowanie .Czy jest czy nie ma ??? Pozdro.
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  slawwes
  Level 9  
  sprawdź zasilanie alternatora czyli przewód alternator - rozrusznik. Przeczyść styki, sprawdź czy nie jest gdzieś ten przewód przetarty lub napęknięty.
 • #8
  genowef5
  Level 12  
  Biorąc pod uwagę wszystkie wypowiedzi jest możliwość że padła jedna z diód w alternatorze.Sprawdzisz to tylko po rozmontowaniu alternatora.