Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie serwo do robota kupić ?

25 Gru 2010 18:01 1925 5
  • Poziom 17  
    Zastanawiam się jakie dokupić serwa do napędu robota (360°). Napęd składa się z 4 kół (zębatki od przerzutek) a każde koło składa się z dwóch zębatek. Koła połączone są ze sobą łańcuchem rowerowym a dokładnie to dwa łańcuchy na stronę (łańcuch podzielony na 4 równe części). Taki napęd trochę waży i chcę zastosować serwa które pierw przerobię. Mam mało funduszy a chciałbym zastosować dobry napęd. Nie chcę kupować w ciemno żeby później nie okazało się, że robot nie podjedzie pod jakąś górkę. Co radzicie wybrać ? Tutaj bardzo podobny robot i mój rysunek:
    http://www.dioda.com.pl/forum/topics7/inny-pl...obota-sterowana-przez-bluetooth-v2-vt2970.htm
    Jakie serwo do robota kupić ?
  • Poziom 17  
    Nie mam jak byk nic na zdjęciu, przy 13 letnim monitorze jest ciemne miejsce. Musiałem dopiero wrzucić zdjęcie na telefon i dobrze widać. Ile mniejwięcej robot może maxymalnie ważyć przy tych serwach SG-5010 ?
  • Poziom 9  
    Jabulami zamist serw do napędu użyj silników z przekładniami kątowymi
    (motoreduktory, silniki z wycieraczek itp.)
    Jeśli chcesz dokładnie sterować obrotami silników to zamiast DC użyj krokowych.
  • Poziom 17  
    Już dawno zakupiłem serwa. Następnym razem pomyśl dlaczego zapytałem o serwa a nie o silniki do wycieraczek? -nie buduje samochodu tylko robota.