Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESI 63020 - nie grzeje wody

25 Gru 2010 18:10 3148 6
  • Poziom 9  
    Tak jak w temacie, nagle nie grzeje wody, tzn cały program idzie, a naczynia wychodzą zimne ze zmywarki. Dokładnie 2 lata i 2 miesiące od zakupu czyli lekko po gwarancji. Wyczytałem gdzieś, że trzeba sprawdzić czy do grzałki dochodzi prąd, a jeśli nie to na 90% moduł uszkodzony, ale nawet nie wiem gdzie ten moduł i grzałka są? Nowa zmywarka i jakoś tak wszytko to zabudowane ;/
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    Dokładnie tak jak piszesz, najpierw sprawdź napięcie na grzałce, jeśli jest - uszkodzona grzałka, jeśli niema - moduł czyli najprawdopodobniej triak lub przekaźnik sterujący grzałką (zależnie od rozwiązania w danym modelu). Znajduje się na płycie programatora.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Czy temat grzania wody został rozwiązany?

Mam problem ze zmywarka, nie grzeje wody. Swego czasu nie grzała wody jak puszczałem dwa programy krótkie jeden po drugim. Na długich programach nie grzała, tzn na koniec długiego programu naczynia były zimne, ale na krótkim były ok.

Teraz przestała w ogóle grzać wodę.
    Wymieniłem przekaźnik, ale dalej nie grzeje wody.
  • Poziom 11  
    A napięcie na grzałkę idzie?

• Poziom 10  
    Podaj proszę nr PNC z tabliczki znamionowej ,, postaram się wysłać kody błedów
    Pozrawiam
  • Poziom 12  
    qwazarpl - niestety nie dysponuje czasem, aby ponownie się dostać do wnętrza zmywarki aby sprawdzić napięcie na grzałce. Testowo pare razy ją uruchomiłem i na koniec mycia wnętrze zmywarki jest dość ciepłe, w trakcie mycia jak otworzyłem drzwiczki tez było dość ciepło - ale nie tak jak być powinno.

W Weekend będę miał więcej czasu to zmierzę.

czesciAGD.pl - podam jak dojadę do domu.
  • Poziom 14  
    Przekaźnik/przekaźniki na sterowaniu + tacho na silniku + kalibracja. I powinno grzać i suszyć. Jeśli grzałka okay oczywiście...