Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy robot kuchenny Zelmer 381.61 - iskrzenie.

Rav-X 25 Dec 2010 19:28 5075 4
    Rav-X
    Level 10  
    Witam.

Otóż na święta matce kupiłem nowego robota kuchennego Zelmer 381.61 Mix Robi Symbio Grafit. Dzisiaj go podłączyła aby zobaczyć jak się sprawuje, i w sumie działa dobrze, tylko widać przez kratki wentylacyjne że się w środku trochę iskrzy. I tu mam pytania:
    - Czy tak powinno być przy nowym mikserze?
    - Zakładając że to mogą być szczotki, to czy one się docierają i ustanie te iskrzenie?
    - Jeśli to inna przyczyna to co to może być i od czego ona może wynikać?
    - Czy powinienem od razu rozważyć reklamacje/gwarancje?

Jak wspomniałem urządzenie jest nowe ze sklepu, więc nie było wcześniej używane (bynajmniej nie powinno), więc co sądzicie o tym przypadku?
    samsu100
    Level 23  
    Najprawdopodobniej jest wszystko w porządku. Lekkie "ciągnięcie" iskry w silniku komutatorowym jest całkowicie normalne. Uszkodzenie silnika jest raczej natychmiast zauważalne, silnik ma zwolnione obroty, śmierdzi spalenizną, bardzo silnie iskrzy. Należy robot używać i nie zaglądać za mocno do środka przez szczeliny wentylacyjne.
    User removed account
    User removed account  
    Rav-X
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście.

Co do pytania @xMarSx, to widać że iskrzy się tak przy wyższych biegach, tak przy 4ym, 5tym, no i przy Turbo, czyli jak jest na dosyć szybkich obrotach. Co do zapachu, to się puki co nie obawiam, bo znając życie każdy nowy sprzęt z początku ma specyficzny zapaszek plastiku, ala spalenizna.

Ogólnie zobaczymy co się będzie dziać, moja mama dużo piecze więc jak przetrzyma najbliższe miksowania to znaczy że nie jest tak źle, chociaż nie powiem że te iskrzenie budzi trochę obawy, bo wcześniej w innych mikserach nic takiego nie zauważyliśmy (oczywiście jak były nowe).
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account